Piotr Gąsowski, VIVA!
Fot. ZUZA KRAJEWSKA I BARTEK WIECZOREK
O tym się mówi

Byli duetem nie do zdarcia. Piotr Gąsowski komentuje decyzję Maciej Dowbora o rozstaniu z Polsatem

„Na razie muszę się upewnić, że to prawda”

Marta Nawacka 13 czerwca 2024 09:01
Piotr Gąsowski, VIVA!
Fot. ZUZA KRAJEWSKA I BARTEK WIECZOREK

Po niemal dwóch dekadach pracy w Telewizji Polsat Maciej Dowbor podjął zaskakującą decyzję o rozstaniu ze stacją. O wszystkim poinformował w mediach społecznościowych, a jego wpis natychmiast wywołał lawinę reakcji innych gwiazd. Żona prezentera, Joanna Koroniewska, podkreśliła, że zawsze będzie go wspierać. Głos zabrał także Piotr Gąsowski, z którym przez wiele lat tworzył niezapomniany duet...

Maciej Dowbor żegna się z Polsatem

Od wielu lat jest jedną z najpopularniejszych twarzy polskiej telewizji. Maciej Dowbor to znany i lubiany prowadzący, który przez niemal 20 lat związany był z Telewizją Polsat. Teraz dziennikarz podjął zaskakującą decyzję o rozstaniu ze stacją, o czym poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych. Co było jej powodem? Dlaczego nie zobaczymy go już na antenie? „Nic złego się nie stało, nie mam i nie miałem żadnych pretensji, żali ani otwartych konfliktów. Po prostu coś się we mnie wypaliło. Trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść”, pisał.

„W Polsacie spędziłem 20 lat bez kilku miesięcy. To był fantastyczny czas, który mnie ukształtował i w ogromnej mierze zawodowo stworzył. Otrzymałem mnóstwo szans rozwoju, robiłem rzeczy, o których wcześniej bym nie marzył! Dziesiątki programów, setki odcinków, niezliczone koncerty i inne wydarzenia sceniczne – sam sobie tego zazdroszczę! Spotkałem masę wspaniałych ludzi, w tym także osoby, które dziś z pełną odpowiedzialnością mogę nazywać przyjaciółmi!”, czytamy na Instagramie Macieja Dowbora.

Czytaj też: Zdobyli popularność jako Staś i Nel. Tak Fidusiewicz i Sawka zmienili się na przestrzeni dwudziestu lat

Maciej Dowbor, Viva! 2013
Fot. MARCIN KEMPSKI/I LIKE PHOTO

Maciej Dowbor w sesji dla magazynu VIVA!, 2013 rok

Maciej Dowbor, Kacper Kuszewski, Katarzyna Skrzynecka, Piotr Gąsowski, Finał programu
Fot. Gałązka/AKPA

Maciej Dowbor, Kacper Kuszewski, Katarzyna Skrzynecka, Piotr Gąsowski, Finał programu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo", 2021 rok

Piotr Gąsowski komentuje odejście Macieja Dowbora z Polsatu

Pod postem prezentera natychmiast zaroiło się od komentarzy pełnych wsparcia. Joanna Koroniewska zapewniła męża, że ma jej pełne wsparcie i akceptuje każdą jego decyzję. Głos zabrał także Piotr Gąsowski, z którym Maciej Dowbor przez lata tworzył doskonały, niezwykle lubiany duet w programie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”.

„Maciek! Wiesz, że jestem sentymentalny… Często się z tego śmiejesz, że łzy mi lecą w sytuacjach „wrażliwych”! Postaram się, chwilę wstrzymać, gdyż tyle razy mnie „wrabiałeś” z wzajemnością, iż myślę, że to jest jakiś Twój, kolejny, „prank”! Jeśli nie, łzy mi popłyną… Całe morze łez, mimo że nie jesteśmy już duetem gospodarzy naszego ukochanego programu”, zaczął Piotr Gąsowski. Prezenter nie ukrywa, że wciąż nie do końca dowierza, iż jego kolega naprawdę zrezygnował z pracy w Polsacie. Podkreślił także, że jest wspaniałym prowadzącym.

„Uważam, co z resztą na każdym kroku podkreślam, że jesteś świetnym i wciąż coraz lepszym prowadzącym! Stałeś się mistrzem! Odpowiednią laurkę Ci jeszcze wystawię w osobnym wpisie, na razie muszę się upewnić, że to prawda! Jestem przekonany, że Twoje wakacje będą cudowne, a na ich koniec... będzie spektakularna bomba! Bomba sukcesu”, pisał Piotr Gąsowski. Na koniec docenił profesjonalizm Macieja Dowbora, nie szczędząc mu miłych słów.

„Uwierz mi… bardzo mało jest takich zawodowców jak Ty, w dziedzinie, którą od lat uprawiasz! I wiem, co tobie mówię, gdyż, mając gdzieś, że zabrzmi to nieskromnie… Ja też jestem zawodowcem! Maciek! Dziękuję Ci za 10 lat Wielkiej Przygody! Płyń swobodnie i się rozwijaj! I bądź zadowolony! I myśl o sobie jak najlepiej! Bardzo serdecznie »kopię Cię w tyłek«! Na szczęście! Twoje szczęście”, zakończył swój wpis.  

Zobacz także: Katarzyna Figura zachwyciła w roli zatroskanej matki szóstki dzieci. Jej ekranowym synem został Maciej Musiałowski

Piotr Gąsowski, Maciej Dowbor
Fot. Tomasz Zukowski/East News

Maciej Dowbor i Piotr Gąsowski, Twoja Twarz Brzmi Znajomo

Maciej Dowbor, Piotr Gąsowski
Fot. 0427862378 31 paź 2017 FINAL VIII EDYCJI PROGRAMU TWOJA TWARZ BRZMI ZNAJOMO

Maciej Dowbor i Piotr Gąsowski, Twoja Twarz Brzmi Znajomo

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Nie pokochali się od razu, kilka lat temu pokonali kryzys. Hania Żudziewicz i Jacek Jeschke o drodze o ślubu

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.