Lisa Marie Presley
Fot. DARU/BackGrid UK /East News
POŻEGNANIE

Wzruszające przemowy bliskich i tłumy fanów. Tak pożegnano Lisę Marie Presley 

W trakcie uroczystości wyjawiono rodzinną tajemnicę...

Karol Sowa 23 stycznia 2023 07:45
Lisa Marie Presley
Fot. DARU/BackGrid UK /East News

Wczorajszej niedzieli, czyli 22 stycznia 2023 roku, odbył się pogrzeb Lisy Marie Presley. Ceremonia została zorganizowana w rezydencji rodzinnej – Graceland. Na miejscu pojawili się najbliżsi, znajomi oraz fani artystki. W jednym z przemówień ujawniono nieznane dotąd informacje.

Tak wyglądała jej ostatnia droga...

Lisa Marie Presley — pogrzeb

Na miejscu nie zabrakło mamy zmarłej piosenkarki – Prisclli Presley. Wraz z nią na miejsce przybył brat córki Elvisa, czyli Navarone Garibaldi. Później pojawiła się jej córka Riley Keough oraz były mąż zmarłej — Michael Lockwood. Przybył też aktor Austin Butler w towarzystwie siostry oraz Kai Gerber. 

Na miejscu wybrzmiała piosenka Elvisa Presleya „He Touched Me” oraz „Where No One Stands Alone”, którą przed laty zaśpiewała Lisa wraz z ojcem.  

Następnie usłyszeliśmy „Amazing Grace” w wykonaniu Jasona Clarka i Tennessee Mass Choir.

Jako jeden z pierwszych głos zabrał Joel Weinshanker, który powiedział, że jednym z ostatnich życzeń Lisy Marie Presley było przekazanie żałobnikom, żeby nie płakali na jej pogrzebie. 

CZYTAJ TEŻ: Katarzyna Grochola szczerze o walce z chorobą: „Jestem silna. W moim życiu więcej było tąpnięć”

Pogrzeb Lisy Marie Presley
Fot. Jason Kempin/Getty Images

Lisa Marie Presley — kolejne przemowy i rodzinny sekret

Później przemówił były burmistrz Memphis. Po jego wystąpieniu wybrzmiała piosenka pod tytułem „To Sheila”, która została zaśpiewana przez Billy Corgana. Z czasem przemówili najbliżsi zmarłej. Priscilla Presley przeczytała poruszający wiersz.

W trakcie nabożeństwa odbywającego się przed posiadłością Elvisa Presleya głos zabrał też mąż najstarszej córki zmarłej. Sama Riley Keough nie dała rady odczytać pożegnania mamy, dlatego o pomoc poprosiła ukochanego. W trakcie wygłaszania słów listu, cały świat poznał sekret Lisy Marie Presley.

Riley Keough, Lisa Marie Presley

Riley Keough, Lisa Marie Presley, 2012
Fot. AP/East News

Riley Keough, Lisa Marie Presley, 2017
Fot. Backgrid/East News

Mąż Riley, córki Lisy Marie Presley

Lisa Marie Presley, pogrzeb
Fot. JASON KEMPIN/Getty AFP/East News

Okazuje się, że na chwilę przed śmiercią zdążyła zostać babcią! „Dziękuję za pokazanie mi, że miłość jest jedyną rzeczą, która liczy się w tym życiu. Mam nadzieję, że będę mogła kochać moją córkę tak, jak ty kochałaś mnie, jak kochałaś mojego brata i moje siostry”, przeczytał Ben Smith-Petersen. Nie wiadomo, kiedy dokładnie urodziła się wnuczka zmarłej, ale informację o jej przyjściu na świat potwierdziło już kilka amerykańskich portali.

Ostatnim punktem ceremonii była procesja. Ciało 54-latki zostało przeniesione do miejsca grobu. Lisa Marie Presley została pochowana obok ojca i syna. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Dorota Gardias opublikowała fotografię sprzed lat. Dziennikarka była prawdziwą pięknością!

Pogrzeb Lisy Marie Presley
Fot. JASON KEMPIN/Getty AFP/East News

Pogrzeb Lisy Marie Presley
Fot. JASON KEMPIN/Getty AFP/East News

Lisa Marie Presley, pogrzeb
Fot. John Amis/Associated Press/East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA SZOSTAK i MARYLA SZOSTAK: córka i matka. Są ze sobą bardzo blisko, ale dają sobie dużo wolności. Nam opowiadają o swojej wyjątkowej więzi. KAROLINA GRUSZKA o swojej chorobie, obywatelstwie córki oraz komu pomaga i dlaczego. JAN PESZEK: diabeł i anioł we mnie. Przewrotna spowiedź dojrzałego człowieka i artysty. NOWA GENERACJA IDOLI: młode pokolenie muzyków, które zawładnęło show-biznesem i zbiorową wyobraźnią.