Katarzyna Grochola, Viva! 2014
Fot. Marcin Kempski/I like photo
O TYM JEST GŁOŚNO

Katarzyna Grochola szczerze o walce z chorobą: „Jestem silna. W moim życiu więcej było tąpnięć”

„Nikt mnie nie uprzedził, że operacje na płucach są najbardziej krwawe i najdłużej się po nich dochodzi do siebie”, wyznała

Karol Sowa 22 stycznia 2023 11:56
Katarzyna Grochola, Viva! 2014
Fot. Marcin Kempski/I like photo

Przypomnijmy, że jakiś czas temu Katarzyna Grochola przeszła operację, ponieważ zdiagnozowano u niej nowotwór płuca. O chorobie artystki dowiedzieliśmy się wówczas od jej córki, która w felietonie dla „Wysokich Obcasów” przyznała, że jej mama ma ciężki okres. „Mama ma raka. Nie mówiłam ci, bo to się nagle okazało. Za kilka godzin operacja. Powiedziała, że wszystko będzie dobrze”, czytaliśmy. Później Katarzyna Grochola opublikowała nagranie ze szpitala. „Owszem, miałam raka prawego płuca. Jestem po podwójnej operacji [...] Zamierzam przeżyć”, wyznała. Teraz słynna pisarka w rozmowie z Dorotą Wellman postanowiła opowiedzieć o swoich problemach oraz o tym, jak się dzisiaj czuje. „Jestem potwornie słaba, niestety. Nikt mnie nie uprzedził, że operacje na płucach są najbardziej krwawe i najdłużej się po nich dochodzi do siebie”, słyszeliśmy. Co jeszcze mogliśmy usłyszeć?

Katarzyna Grochola szczerze o walce z chorobą 

Pisarka w rozmowie z Dorotą Wellman dla „Dzień Dobry TVN” przyznała, że już drugi raz choruje na raka. „Wtedy miałam 30 lat i malutkie dziecko. Bardziej się bałam”, słyszeliśmy. „Poszłam z marszu, na chwilę, na badanie i okazało się, że tam coś siedzi i świeci na dodatek. Nie miałam czasu się zastanowić. To nie pierwszy raz przecież. Ale ostatni”, opowiadała.  

W wywiadzie dla słynnego programu śniadaniowego podkreśliła, że nie czuje się najlepiej. „Jestem potwornie słaba, niestety. Nikt mnie nie uprzedził, że operacje na płucach są najbardziej krwawe i najdłużej się po nich dochodzi do siebie”, słyszeliśmy. Dodała również, że nie ukrywała swojego niezadowolenia, gdyż wzbudziła większe zainteresowanie chorobą niż nową książką. „To jest fascynujące, że jak piszę nową książkę, to ludzie nie pytają »jak twoja nowa książka« albo »jak się skończy«, ale jak przypadkiem zachorowałam, to dostałam 20 telefonów od dziennikarzy pod tytułem: »bo nam nie chodzi o to, że jest pani chora, tylko jak można pomóc« i się wkurzyłam”, wyjaśniała.  

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Barbara Bursztynowicz o pracy: „Wielokrotnie nosiłam się z myślami, czy powinnam zrezygnować z Klanu

Katarzyna Grochola
Fot. Marcin Kempski/I like photo

Katarzyna Grochola szczerze o wierze w Boga 

Później artystka przyznała, że w najtrudniejszych chwilach znajduje oparcie w Bogu. „Jestem silna. W moim życiu więcej było tąpnięć. Umacnia mnie to, że naprawdę wierzę, że jest coś silniejszego i potężniejszego od nas. Coś, co czuwa, kieruje, czemu warto się oddać, co w sprawach istotnych, mimo wolnej woli, którą nam dano, zdecyduje, co jest dla nas najlepsze”, mówiła. „Bóg jest wszędzie, nie muszę nawet do ogrodu wychodzić. Od prawdziwej wiary nic cię nie odsunie. Nawet ksiądz pedofil”, dodawała. 

Mama Doroty Szelągowskiej nie jest jednak zadowolona z warunków, jakie panują w szpitalach. „Służba zdrowia leży. Módlmy się o to, żebyśmy byli zdrowi”, mówiła. „Walka z chorobą polega na tym, żeby się po pierwsze nie przestraszyć, po drugie skonfrontować z rzeczywistością, a po trzecie metody leczenia są lepsze niż 30 lat temu. Można szukać pomocy, również u terapeutów i psychiatrów. Rak nie jest końcem życia, czasami. Ale wszyscy kiedyś będziemy musieli umierać. Cieszę się, że to ja, a nie moje dziecko. To byłoby dużo gorsze”, zakończyła.  

Na sam koniec dodała, że skończyła pisać swoją najnowszą książkę jeszcze przed operacją. Wspomniała również, że bardzo chciała, aby zostało po niej nowe dzieło. Tytuł ostatniej pozycji Katarzyny Grocholi to „Miłość w cieniu słońca” i opowiada o miłości.  

Katarzynie Grocholi życzymy wszystkiego, co najlepsze oraz szybkiego powrotu do zdrowia. 

CZYTAJ TEŻ: Jurek Owsiak w poruszających słowach pożegnał przyjaciela 

Katarzyna Grochola, VIVA! czerwiec 2016
Fot. Marlena Bielinska/MOVE

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA SZOSTAK i MARYLA SZOSTAK: córka i matka. Są ze sobą bardzo blisko, ale dają sobie dużo wolności. Nam opowiadają o swojej wyjątkowej więzi. KAROLINA GRUSZKA o swojej chorobie, obywatelstwie córki oraz komu pomaga i dlaczego. JAN PESZEK: diabeł i anioł we mnie. Przewrotna spowiedź dojrzałego człowieka i artysty. NOWA GENERACJA IDOLI: młode pokolenie muzyków, które zawładnęło show-biznesem i zbiorową wyobraźnią.