Lech Wałęsa, 2019
Fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER
O TYM SIĘ MÓWI

Lech Wałęsa o przemijaniu: „Skończyłem, wykonałem swoje dzieło i idę po rozliczenie”

Poruszające słowa polityka

Olga Figaszewska 9 stycznia 2021 12:51
Lech Wałęsa, 2019
Fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Lech Wałęsa zdobył się na szczere wyznanie. Niektórych może ono mocno zaskoczyć. Polityk opowiedział o swoim życiu i przemijaniu… „Skończyłem, wykonałem swoje dzieło”, powiedział w rozmowie z Super Expressem.

Lech Wałęsa w poruszających słowach o przemijaniu

W tym roku Lech Wałęsa będzie świętował swoje 78. urodziny. Były prezydent Polski wciąż jest aktywny, komentuje najważniejsze wydarzenia z kraju i ze świata, dba o swoje zdrowie.

Polityk udzielił wywiadu, w którym podsumował swoje życie. „Raz na wozie, a raz pod wozem”, mówi Super Expressowi.

Polityk poruszył także temat przemijania i śmierci. „Nie chcę, żeby mnie robaki jadły, czyli najlepiej spalić, żebym nikomu nie przeszkadzał… Skończyłem, wykonałem swoje dzieło i idę po rozliczenie", dodał.

Lech Wałęsa w innej, przejmującej wypowiedzi dla Super Expressu wyznał, że planuje żyć jeszcze kilka lat.

„Jeszcze z pięć lat przetrzymam i więcej żywota nie planuję na tym świecie. Wie pan, w mojej rodzinie nikt tak długo nie żył, ja i tak najdłużej żyję z naszej rodziny! I daję sobie jeszcze pięć lat życia. A jak będę dłużej żył, to nie będę wtedy zadowolony...”, opowiedział w jednej z rozmów z Super Expressem. 

,,Już jestem spakowany, oczekuję na przejście… Ja chcę nowości widzieć, oczekuję na przejście. Tu na tym świecie jestem już znudzony, ale tam mnie nie chcą jeszcze…”, zakończył wtedy. 

Lech Wałęsa, Gdańsk 2019
Fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Lech Wałęsa
Fot. Mateusz Grochocki/East News

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.