Lech Wałęsa, 2019
Fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER
O TYM SIĘ MÓWI

Lech Wałęsa o przemijaniu: „Skończyłem, wykonałem swoje dzieło i idę po rozliczenie”

Poruszające słowa polityka

Olga Figaszewska 9 stycznia 2021 12:51
Lech Wałęsa, 2019
Fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Lech Wałęsa zdobył się na szczere wyznanie. Niektórych może ono mocno zaskoczyć. Polityk opowiedział o swoim życiu i przemijaniu… „Skończyłem, wykonałem swoje dzieło”, powiedział w rozmowie z Super Expressem.

Lech Wałęsa w poruszających słowach o przemijaniu

W tym roku Lech Wałęsa będzie świętował swoje 78. urodziny. Były prezydent Polski wciąż jest aktywny, komentuje najważniejsze wydarzenia z kraju i ze świata, dba o swoje zdrowie.

Polityk udzielił wywiadu, w którym podsumował swoje życie. „Raz na wozie, a raz pod wozem”, mówi Super Expressowi.

Polityk poruszył także temat przemijania i śmierci. „Nie chcę, żeby mnie robaki jadły, czyli najlepiej spalić, żebym nikomu nie przeszkadzał… Skończyłem, wykonałem swoje dzieło i idę po rozliczenie", dodał.

Lech Wałęsa w innej, przejmującej wypowiedzi dla Super Expressu wyznał, że planuje żyć jeszcze kilka lat.

„Jeszcze z pięć lat przetrzymam i więcej żywota nie planuję na tym świecie. Wie pan, w mojej rodzinie nikt tak długo nie żył, ja i tak najdłużej żyję z naszej rodziny! I daję sobie jeszcze pięć lat życia. A jak będę dłużej żył, to nie będę wtedy zadowolony...”, opowiedział w jednej z rozmów z Super Expressem. 

,,Już jestem spakowany, oczekuję na przejście… Ja chcę nowości widzieć, oczekuję na przejście. Tu na tym świecie jestem już znudzony, ale tam mnie nie chcą jeszcze…”, zakończył wtedy. 

Lech Wałęsa, Gdańsk 2019
Fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Lech Wałęsa
Fot. Mateusz Grochocki/East News

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!