Michał Wiśniewski i Dominika Tajner to tylko początek listy...

Rafał Kowalski 27 grudnia 2019 07:51

Zamknięcie każdego roku to jednocześnie czas podsumowań. I choć najbardziej cieszą przemyślenia związane z sukcesami, debiutami, rekordami oraz innymi miłymi chwilami, to nie da się ukryć, że każde 365 przynosi też rozczarowania. Również sercowe i również w życiu naszych gwiazd. Czyje związki zakończyły się w ciągu ostatnich 12 miesięcy? Lista jest niestety długa.

Najgłośniejsze rozstania i rozwody 2019 roku

Choć związków, które nie przetrwały próby czasu, było w 2019 roku wiele, wybraliśmy 12, które zaskoczyły nas najbardziej. Jedne małżeństwa trwały kilkadziesiąt lat, inne romanse zaledwie kilka miesięcy – tak czy tak ich bohaterowie zdążyli przyzwyczaić nas do myśli, że ich miłość będzie wieczna. Los niestety zdecydował inaczej.

Powody, okoliczności i sposoby rozstań były różne. Zobaczcie, jak zapamiętaliśmy najgłośniejsze zakończenia związków mijającego roku. 

1/12
Michał Wiśniewski i Dominika Tajner-Wiśniewska, VIVA! 24/2013
Copyright @Voyo Bakiewicz
1/12

Rozstali się w marcu, rozwiedli we wrześniu. „Teraz już osobno. Rozejście z klasą to pewna sztuka. Nie zawsze jest to możliwe, ale nam się finalnie udało. Jak bardzo chciałoby się dobrze, życie i tak pisze swoje scenariusze”, napisała czwarta żona piosenkarza po wyjściu z sądu.

2/12
Maciej Kurzajewski i Paulina Smaszcz-Kurzajewska na otwarciu salonu Omega
Copyright @
2/12

Za nimi 23 lata małżeństwa. Dziś jest jednak przeszłością. „Mam wszystko poukładane i ogarnięte. Żyję i działam dalej. Mam szczęście, że trafiłam na takiego ojca moich dzieci i rozchodzimy się w megapokojowym nastroju. Spełniam marzenia szkoląc i wykładając”, mówiła we Fleszu o rozstaniu z mężem Paulina Smaszcz-Kurzajewska.

3/12
Blanka Lipińska partner, Maciej Buzala
Copyright @Instagram @blanka_lipinska
3/12

Blanka Lipińska wiele razy podkreślała, że nie nadaje się do długich związków. Z Maciejem Buzałą również nie udało się jej stworzyć relacji na całe życie. „Uznaliśmy, że jesteśmy lepszymi kumplami niż związkiem. Ja potrzebuję rozmowy, a Maciej spokoju i na tym polegał problem”, mówiła pisarka na InstaStories.

4/12
Olga Frycz i Grzegorz Sobieszek
Copyright @Instagram/@tojafrycz
4/12

Po 3,5 i roku związku, we wrześniu, Olga Frycz i Grzegorz Sobieszek przestali być razem. Tak czy tak, para dzieli się opieką nad córką. „Mamy do siebie szacunek a przede wszystkim jesteśmy rodzicami i dobro dziecka jest dla nas sprawą priorytetową”, napisała aktorka w sieci.

5/12
Edyta Zając-Rzeźniczak, Jakub Rzeźniczak
Copyright @Instagram
5/12

Edyta Zając-Rzeźniczak i Jakub Rzeźniczak rozstali się, ponieważ piłkarzowi urodziło się dziecko – owoc relacji z inną kobietą. „Podjęłam odpowiednie kroki rozwodowe. […] To była najtrudniejsza decyzja w moim życiu. Ona też kosztowała mnie najwięcej”, mówiła modelka w DDTVN.

6/12
Adele, Simon Konecki, The 59th GRAMMY Awards 2017
Copyright @Getty Images
6/12

Wydawało się, że 30-letnia Adele i 45-letni Simon Konecki tworzą bardzo udaną parę. Wspólnie wychowywali urodzonego w 2012 roku syna, Angelo Jamesa. Niestety, osiem lat po poznaniu się, w kwietniu 2019 roku, media obiegła informacja o tym, że miłość tej dwójki to już przeszłość.

7/12
Bradley Cooper i Irina Shayk kochają się
Copyright @East News
7/12

Przypadek Iriny Shayk i Bradleya Coopera jest o tyle ciekawy, że w pewnym momencie medialnych doniesień, nikt już nie mógł być pewny, czy para jest razem czy nie. Emocji dostarczały też plotki o tym, że Lady Gaga ma romans z aktorem. Ostatecznie, zakochani rozstali się w pokoju, bo najważniejsze jest dla nich dobro 2-letniej córki.

8/12
Magdalena Cielecka
Copyright @Zuza Krajewska/LAF AM
8/12

O tym, że związek Magdy Cieleckiej i Daniela Wajntrauba rozpadł się, dowiedzieliśmy się przypadkiem. „Ponieważ byłam do niedawna związana z partnerem żydowskiego pochodzenia, wylała się na mnie i na niego ogromna fala hejtu”, powiedziała aktorka w marcowym wywiadzie dla Polityki. Para była razem ponad 5 lat.

9/12
Julia Wieniawa i Baron
Copyright @TRICOLORS/East News
9/12

Baron i Julia Wieniawa tworzy przepiękną parę. Fani aktorki myśleli, że o 15 lat starszy partner będzie z nią już do końca życia. Niestety wzajemna fascynacja sobą kochanków szybko minęła. „Tak rozstaliśmy się. Dajcie żyć”, potwierdziła krótko smutną informację gwiazda, która dziś przyjaźni się z muzykiem.

10/12
Maffashion, Julia Kuczyńska i Czarek Jóźwik
Copyright @Instagram @maffashion_official
10/12

Koniec października przyniósł potwierdzenie rozstania Maffashion i Czarka Jóźwika. Para była zaręczona, ale to nie sprawiło, że zakochani wygrali walkę o swój związek. „Nie, to nie są żarty, to nie jest fejk”, mówiła Julia Kuczyńska w wideo, w którym poinformowała fanów o przełomie w życiu.

11/12
Miley Cyrus, Liam Hemsworth
Copyright @Getty Images
11/12

Dziesięć lat (z przerwami) związku nie wystarczyły, by uratować relację Miley Cyrus i Liama Hemswortha. Para zadecydowała w sierpniu o separacji. „ Ewoluując oraz zmieniając się jako partnerzy i jednostki, postanowili, że tak będzie najlepiej, gdy oboje koncentrują się na sobie i karierze”, czytaliśmy w oświadczeniu pary.

12/12
Katarzyna Bonda i Remigiusz Mróz
Copyright @Agnieszka Kulesza i Łukasz Pik/DAS AGENCY i Bartek Wieczorek/LAF
12/12

To zdecydowanie był ich rok. Choć niestety nie zakończą go razem. Katarzyna Bonda i Remigiusz Mróz rozstali się. Pisarka i tak uważa, że wiele zawdzięcza swojemu eks. „Przywrócił mi wiarę w miłość. Czyli dał mi nowe życie. Uważam, że to wielki krok w moim emocjonalnym zagmatwaniu”, mówiła Bonda w Urodzie Życia.

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.