Fot. Waldemar Kompała / Zuza Krajewska/Warsaw Creatives
Podsumowanie roku

Największe afery i sensacje z udziałem gwiazd… O tym było głośno w 2022 roku!

Cichopek, Smaszcz, Kurzajewski… Co wydarzyło się w polskim show-biznesie?

Marcjanna Maryszewska 29 grudnia 2022 16:05
Fot. Waldemar Kompała / Zuza Krajewska/Warsaw Creatives

Dobiegający końca rok 2022 to dla wielu z pewnością niemały powód do radości. Ostatnie 12 miesięcy przyniosło wiele radości i momentów wzruszeń, ale również głośnych afer. Te z kolei rozprzestrzeniały się po mediach z prędkością błyskawicy, nie dając chwili wytchnienia ich głównym bohaterom. Romans Katarzyny Cichopek i Macieja Kurzajewskiego, jazda po alkoholu, której dopuścił się Jerzy Stuhr, czy Anna Wendzikowska zabierająca głos w sprawie sytuacji w TVN… Tymi skandalami żyła cała Polska!

Podsumowanie 2022 roku: największe skandale w polskim show-biznesie

Joanna Opozda została samotną matką… przed narodzinami syna

Takiego obrotu sytuacji nikt się nie spodziewał. Joanna Opozda i Antoni Królikowski na ślubnym kobiercu stanęli w 2021 roku. Krótko po tym ogłosili, że spodziewają się dziecka. Jednak zamiast szczęścia i rodzinnej sielanki, fani pary byli świadkami… niezwykle zaskakującego rozstania małżonków. 

Krótko później wyszło na jaw, że gdy jego żona była w ciąży, serce Antoniego Królikowskiego skradła inna kobieta. Aktor nie opierał się temu uczuciu i postanowił opuścić Joannę Opozdę jeszcze przed narodzinami synka. „Nie sposób komentować tego wszystkiego z szacunku dla niektórych osób i nie robię tego. Cieszę się, że Vincent jest zdrowy, widzę go codziennie i wiem, że jakby nie było będzie dobrze”, tłumaczył dziennikarce Party. Po zarzutach ze strony byłej żony o niepłacenie alimentów oskarżył ją o manipulacje i przeprosił za roztrząsanie prywatnych spraw publicznie.

Joanna Opozda, Antoni Królikowski, premiera filmu „Banksterzy”, Warszawa, 12.10.2020 rok

Joanna Opozda, Antoni Królikowski, premiera filmu „Banksterzy”, Warszawa, 12.10.2020 rok
Fot. Kamil Piklikiewicz/East News

Sebastian Fabijański przyznał się do zdrady Maffashion

W atmosferze skandalu przebiegało także rozstanie blogerki modowej Maffashion oraz jej partnera Sebastiana Fabijańskiego. Byli jedną z bardziej tajemniczych i zachowawczych par show-biznesu. Gdy jednak doszło do rozpadu związku, media zalała cała fala nowych informacji i doniesień. Okazało się, że aktor pewnej nocy pojechał do mieszkania transpłciowej influencerki Rafalali. W tle rozgrywała się sprawa związana z narkotykami oraz nagrywaniem bez zgody Sebastiana. 

Nie byłem fair wobec Julii. Jest mi przykro i wstyd. Bo nigdy nie zdradzałem swoich kobiet. Tu było inaczej, za co publicznie przepraszam. Nie boję się prawdy na swój temat, nie chcę tego kisić w sobie, bo ludzie zasługują na prawdę. A ja jestem totalnie pogubionym gościem w wielu aspektach. […] Gdybym tylko bólu i cierpienia mógł sobie nie wybrać, ale one znajdują mnie same…”, wyznał gwiazdor w rozmowie z Michałem Dziedzicem.

Sebastian Fabijański

Sebastian fabijanski choroba psychiczna
Fot. TRICOLORS/East News

„Afera podsłuchowa” Katarzyny Cichopek i Macieja Kurzajewskiego

Kilka tygodni po tym, jak Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel ogłosili swój rozwód, tancerz zasugerował kilkukrotnie, że powodem rozstania była zdrada jego żony. „Nie chciałbym, potocznie mówiąc prać brudów, ale najtrudniejszy moment w całej sytuacji był taki, że moja była partnerka od jakiegoś czasu prosiła o wolność i więcej przestrzeni. Ja jej to dałem. Pewnego dnia okazało się, że ta wolność ma imię. Na takie coś nie można być przygotowanym”, mówił Aleksandrze Kwaśniewskiej. 

CZYTAJ TAKŻE: Katarzyna Glinka szczerze o niełatwej relacji z ojcem: Nigdy nie powiedział, że mnie kocha”

To jedynie dolało oliwy do ognia w sprawie „afery podsłuchowej” Katarzyny Cichopek oraz jej partnera z Pytania na śniadanie, Macieja Kurzajewskiego, która rozgrywała się w podobnym czasie. Do mediów nagle trafiły nagrania rozmów między tą dwójką, które miały brzmieć dość jednoznacznie. Usłyszał je zresztą sam Marcin Hakiel, który ujawnił wówczas, że było to dla niego „straszne i nieprzyjemne”.

Katarzyna Cichopek, Maciej Kurzajewski, TVP, Viva! 17/2020

Katarzyna Cichopek, Maciej Kurzajewski, TVP, Viva! 17/2020
Fot. Waldemar Kompała

Paulina Smaszcz ujawniła związek Cichopek i Kurzajewskiego

Katarzyna Cichopek już na zawsze zapamięta incydent, do którego doszło w jej 40. urodziny. Świętująca ten specjalny dzień w Izraelu gwiazda postanowiła podzielić się serią zdjęć, pod którymi zaroiło się od życzeń. Jednak jeden ze wpisów zwrócił na siebie szczególną uwagę. Był to komentarz od byłej żony Macieja Kurzajewskiego. „Kasiu, sto lat!!! Cieszę się, że @maciejkurzajewski zabrał Ciebie do Izreala, który zna doskonale i spędzacie wspaniale Twoje 40 urodziny!!! Sto lat!!! Sto lat!!!”, napisała Paulina Smaszcz

Jej słowa z miejsca wywołały medialną aferę, lecz na tym nie poprzestała. Postanowiła wbić szpilę swojemu eksmałżonkowi. „Kasiu, zapytaj @maciejkurzajewski co zorganizował dla mnie, jako Matki swoich dzieci, na moje 40 urodziny? Odpowiedź brzmi NIC. Obyś ty była przy nim szczęśliwa i spełniona. Uważaj tylko proszę, bo KŁAMCY, tak szybko się nie zmieniają”, grzmiała. Z kolei główni bohaterowie skandalu pod wpływem całej sytuacji zdecydowali się na upublicznienie swojego związku

Jerzy Stuhr prowadził samochód pod wpływem alkoholu

W październiku doszło do incydentu na drodze z udziałem znanego aktora, Jerzego Stuhra. Kierujący lexusem miał niegroźnie trącić w rękę 44-letniego motocyklistę. Po zatrzymaniu wyszło na jaw, że był w stanie nietrzeźwości. Artyście zabrano prawo jazdy, a sprawą zajęła się prokuratura. Całe zajście było szeroko komentowane przez internautów. Część z nich stawiła się po stronie aktora, inni z kolei nie kryli swojej złości i zawodu. Zwłaszcza po doniesieniach, jakoby miał próbować uciec z miejsca zdarzenia.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: O miłości, życiu i przemijaniu... Sprawdź najchętniej oglądane wywiady VIVY.pl w 2022 roku!

Następnego dnia Jerzy Stuhr wydał oświadczenie w sprawie kolizji, które zostało opublikowane w mediach społecznościowych jego syna. Przeprosił w nim za całą sytuację oraz wyraził skruchę. „Szanowni Państwo! Bardzo żałuję i przepraszam, że wczoraj podjąłem tę najgorszą w moim życiu decyzję o prowadzeniu samochodu. Deklaruję pełną współpracę z organami powołanymi do wyjaśnienia wczorajszego incydentu. Jednocześnie chciałem zapewnić, że wbrew doniesieniom medialnym, nie zbiegłem z miejsca zdarzenia, lecz zatrzymałem się na życzenie jego uczestnika i razem oczekiwaliśmy na przyjazd policji”, napisał.

Jerzy Stuhr i Maciej Stuhr, VIVA! grudzień 2014

Jerzy Stuhr i Maciej Stuhr
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Anna Wendzikowska przerwała milczenie w sprawie mobbingu w TVN

Dziennikarka zrezygnowała z pracy dla TVN na kilka tygodni przed 15 rocznicą dołączenia do obsady programu Dzień Dobry TVN. Nikt wówczas nie wiedział, co stało za tak nagłą decyzją Anny Wendzikowskiej. Sprawa rozjaśniła się dopiero jakiś czas później. Opublikowała wówczas wpis, w którym wyznała wprost, że przez lata doświadczała mobbingu. „Kiedyś poniżanie, gnębienie, krzyki, przekleństwa to była norma w wielu firmach. Na pewno w mediach. Podobnie teksty w stylu: nie podoba się to do widzenia, wiesz, ile osób chętnych jest na twoje miejsce?”, rozpoczęła.

Jednym z zarzutów Anny Wendzikowskiej względem innych pracowników stacji były kłamstwa odnośnie wyników oglądalności jej materiałów. Nie była ona wcale tak niska, jak sugerowano, co dziennikarka sprawdziła osobiście. Zażaleń było jednak znacznie więcej. Jej słowa poruszyły wiele osób, a swoje stanowisko przedstawiła wówczas nawet sama stacja TVN. „Po otrzymaniu twojego listu wprowadziliśmy sporo zmian organizacyjnych i personalnych. Przytoczone przez ciebie sytuacje nie powinny były się nigdy zdarzyć i zrobimy wszystko, żeby się nie powtórzyły”, czytaliśmy w oficjalnym oświadczeniu.  

18-24 KWIETNIA
szaleństwo zakupów
Rabat 20% na markę Dr_Irena_Eris
Rabat 20% na markę Dr Irena Eris
Rabat 20% na całą markę Dr Ire... więcej»
Kod rabatowy:SZALENSTWO20
Zobacz
+
Rabat 20% na markę Dr Irena Eris
Online

Rabat 20% na całą markę Dr Irena Eris. Oferta dostępna na www.sklep.drirenaeris.com. Nie łączy się z innymi promocjami, nie dotyczy Prosystem Home Care oraz voucherów prezentowych. Szczegóły na stronie www.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:SZALENSTWO20
Zobacz
do -30% na wybrany asortyment
do -30% na wybrany asortyment
Rabat do -30% na wybrany asort... więcej»
Kod rabatowy:SZALENSTWO
Zobacz
+
do -30% na wybrany asortyment
Online
Stacjonarnie

Rabat do -30% na wybrany asortyment dostępny w butiku stacjonarnym i na riskmadeinwarsaw.com  Szczegóły u sprzedawcy i na stronie.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:SZALENSTWO
Zobacz
-20% przy zakupach za min. 499 zł
-20% przy zakupach za min. 499 zł
Rabat 20% dla wszystkich klien... więcej»
Kod rabatowy:SZALENSTWO20
Zobacz
+
-20% przy zakupach za min. 499 zł
Online
Stacjonarnie

Rabat 20% dla wszystkich klientów przy zakupach za min. 499 zł. Oferta obowiązuje w sklepach stacjonarnych oraz na www.falconeri.com, nie łączy się z innymi promocjami. Szczegóły w sklepach i na stronie.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:SZALENSTWO20
Zobacz
-40% przy zakupach za min. 50 zł
-40% przy zakupach za min. 50 zł
Skorzystaj z kodu WIOSNA40 i o... więcej»
Kod rabatowy:WIOSNA40
Zobacz
+
-40% przy zakupach za min. 50 zł
Online

Skorzystaj z kodu WIOSNA40 i otrzymaj 40% zniżki na produkty nieprzecenione, oznaczone tym kodem na eveline.pl/skorzystaj-z-promocji przy zakupach za min. 50 zł. Oferta ważna tylko na eveline.pl w dniach 18-24.04.2024. Kody rabatowe nie łączą się. Szczegóły na stronie.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:WIOSNA40
Zobacz
20% rabatu na jeden produkt*
20% rabatu na jeden produkt*
Rabat 20 % na jeden nieprzecen... więcej»
Kod rabatowy:20zakupy
Zobacz
+
20% rabatu na jeden produkt*
Online
Stacjonarnie

Rabat 20 % na jeden nieprzeceniony artykuł dostępny w sklepach stacjonarnych i na VANGRAAF.COM. Z rabatu można skorzystać tylko jeden raz i nie można go łączyć z innymi promocjami. Wypłata w gotówce, zakup karty podarunkowej lub zwrot za dotychczas zakupione artykuły są wykluczone. Szczegóły u sprzedawcy i na stronie www.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:20zakupy
Zobacz
-20% przy zakupach za_min 200 zł
-20% przy zakupach za min 200 zł
Rabat na całą kolekcję, zarówn... więcej»
Kod rabatowy:DIVERSE2024
Zobacz
+
-20% przy zakupach za min 200 zł
Online
Stacjonarnie

Rabat na całą kolekcję, zarówno rzeczy pełnowartościowych jak i przecenionych. Warunkiem skorzystania z promocji jest minimalny paragon o wartości 200 zł oraz okazanie/wpisanie kuponu dostępnego w wersji elektronicznej (online) Szaleństwa Zakupów oraz na stronach www partnerów  Elle; Glamour; Viva.

Akcja nie łączy się z innymi akcjami/promocjami. Oferta i szczegóły dostępne w sklepach stacjonarnych i na diversesystem.com.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:DIVERSE2024
Zobacz
REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.