Księżna Meghan konflikt
Fot. Max Mumby/Indigo/Getty Images)
króLEWSKIE ŻYCIE

Księżna Meghan zraniła księżną Camillę. Skradła jej całą uwagę mediów

To był celowy zabieg czy zwykły przypadek?

Gabriela Czernecka 15 listopada 2021 11:46
Księżna Meghan konflikt
Fot. Max Mumby/Indigo/Getty Images)

Nie od dziś wiadomo, że księżna Meghan nie zaskarbiła sobie miłości Brytyjczyków, ale i samych członków brytyjskiej rodziny królewskiej. Chęć wprowadzania zmian i nie dostosowywanie się do zasad królewskiego protokołu sprawiło, że nie miała zbyt wielu zwolenników na królewskim dworze. Choć sama w wywiadzie przyznała, że monarchini zawsze była dla niej miła i służyła jej wsparciem i radą, to nie odniosła się do relacji z innymi członkami rodziny Windsorów. Brytyjska prasa ujawnia, że nie tylko z księżną Kate Meghan miała skomplikowaną relację. 

Księżna Meghan zrobiła na złość księżnej Camilli?

Silna, niezależna, pewna siebie - takimi cechami z pewnością można byłoby określić Meghan. Ale czy są to cechy, których oczekuje się od przedstawicielki brytyjskiej rodziny królewskiej? Nie do końca. To właśnie chęć wprowadzania zmian, nie dostosowanie się protokołu królewskiego i odważne manifestowanie własnej niezależności sprawiło, że Meghan nie do końca wpasowała się w życie w rodzinie Windsorów. Książę William od początku twierdził, że jego brat zbyt szybko wchodzi w poważną relację, a Meghan powinna najpierw nauczyć się żyć w zgodzie z obowiązującymi zasadami.

Zobacz: Wielka Brytania. Tak Camilla Parker-Bowles nazywała księżną Dianę. Nie szczędziła jej obelg...

Księżna Kate traktowała ją z szacunkiem, ale była ostrożna. Tylko o królowej wiadomo, że chętnie udzielała rad Meghan i zdaniem księżnej, przyjęła ją z otwartymi rękami. Niewiele wiadomo było o relacji Meghan z księciem Karolem czy księżną Camillą. Wiadomo jedynie, że to Karol poprowadził Meghan do ołtarza, co uznano za niezwykle poruszający gest. Z wypowiedzi Harry'ego z wywiadu u Oprah Winfrey dało się jednak wywnioskować, że ojciec księcia nie do końca popiera jego związek. A jak wygląda sytuacja z księżną Camillą?

Relacja księżnej Meghan z księżną Camillą

Sama nie miała lekkiego początku. Zanim została pełnoprawną członkinią rodziny królewskiej przez wiele lat zmagała się z okropną prasą, a media nie odstępowały jej na krok. Mimo to udało się jej na nowo zbudować swój wizerunek  i dziś cieszy się sympatią Brytyjczyków. O relacjach księżnej Camilli z księżną Meghan niewiele jednak wiadomo, choć prasa podawała, że Camilla była do Meghan nastawiona przychylnie. To się jednak zmieniło w ubiegłym roku. Dlaczego?

Zobacz: Księżna Camilla żartuje z bycia „dobrą żoną”! Jaki jest jej sekret na udane małżeństwo?

Księżna Meghan księżna Camilla
Fot. Dominic Lipinski - Pool/Getty Images)

Zdaniem brytyjskich tabloidów, Meghan odebrała Camilli coś, na co ta pracowała latami, czyli uwagę mediów. Księżna Kornwalii zorganizowała w minionym roku spotkanie, w ramach którego przemawiała na temat przemocy domowej. Camilla od lat udziela się w organizacjach udzielających wsparcia ofiarom agresji, dlatego to wystąpienie było dla niej szczególnie ważne. Liczyła, że rozgłos sprawi, że jej działalność charytatywna zostanie doceniona, ważny temat będzie nagłośniony, a ona sama zyska uznanie w oczach Brytyjczyków. Niestety w czasie przemówienia Camilli na profilu społecznościowym Meghan pojawiły się jej zdjęcia z teatru, które przyćmiły wystąpienie Camilli.

Zobacz również: Bliscy Harry’ego nie chcieli Meghan na pogrzebie księcia Filipa. Nowe fakty w biografii Sussexów

Być może był to zwykły zbieg okoliczności, a nie celowe działanie, ale prasa rozpisywała się o fotografiach Meghan. To mocno zabolało księżną Kornawalli, która walczy o dobre imię i pokazywanie jej w dobrym świetle. Zależy jej na tym, by nie wspominano już skandalu sprzed lat, ale aby mówiono o niej w kontekście jej działalności. Według brytyjskiej prasy księżna Camilla była „zdenerwowana i smutna”, ponieważ o jej wystąpieniu pojawiły się w mediach tylko wzmianki, a fotografie Meghan skradły wszystkie nagłówki. Czy faktycznie Camillę tak bardzo zabolał ten gest Meghan?

W końcu księżna Sussex w minionym roku nie była już członkinią rodziny królewskiej i nie musiała dostosowywać swojego czasu publikacji ważnych dla niej wydarzeń z innymi członkami rodzin Windsorów. Jedno jest pewne, pozostaje nam bacznie śledzić informacje o wydarzeniach w rodzinie królewskiej. Kto wie, być może niebawem Meghan i Camilla będą miały okazję uczestniczyć w jakimś wspólnym przedsięwzięciu i wówczas ich mowa ciała powiem nam zdecydowanie więcej o ich relacji...  

Księżna Meghan księżna Camilla
Fot. Kirstin Sinclair/Getty Images for Ascot Racecourse)

Księżna Meghan księżna Camilla
Fot. Mark Cuthbert/UK Press via Getty Images

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Nie pokochali się od razu, kilka lat temu pokonali kryzys. Hania Żudziewicz i Jacek Jeschke o drodze o ślubu

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.