Książę Harry, księżna Meghan
Fot. Rex Features/East News
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Księżna Meghan i książę Harry po narodzinach dziecka przeniosą się do Afryki?

Pałac Buckingham wydał specjalne oświadczenie!

Weronika Kostyra 23 kwietnia 2019 20:59
Książę Harry, księżna Meghan
Fot. Rex Features/East News

Brytyjska rodzina królewska nie może doczekać się już przyjścia na świat kolejnego potomka. Książę Harry i księżna Meghan lada dzień po raz pierwszy zostaną rodzicami. Media co rusz obiegają sensacyjne informacje dotyczące planów wychowawczych książęcej pary. Dla nich jednak najważniejszy jest spokój i zachowanie prywatności w tym niezwykłym czasie. Podobno po narodzinach dziecka planują wyprowadzkę z dala od dworu i zainteresowania mediów.

Meghan i Harry planują przeprowadzkę?

Brytyjski The Telegraph podaje, że Harry i Meghan rozważają wyjazd do Afryki. Powodami mają być potrzeba prywatności w pierwszych miesiącach życia dziecka, a także pogłębiający się konflikt między braćmi – Williamem i Harrym. Od samego początku książęca para Sussex pokazuje, że nie chce być jak Kate i William. Idą swoją drogą, co nie raz oznaczało zerwanie z tradycją brytyjskiego dworu. Ich zachowanie początkowo zaskakiwało, ponieważ brano je za łamanie protokołu. Teraz wszyscy przyzwyczaili się do niekonwencjonalnego stylu działania. Skąd jednak pomysł na wyjazd do Afryki?

Harry i Meghan stoją na czele organizacji The Queen’s Commonwealth Trust. „Od dawna pojawiały się oczekiwania, że książę i księżna Sussex skupią się na pracy na rzecz Wspólnoty po ich zaangażowaniu na rzecz młodych ludzi na całym świecie. Podczas gdy pod uwagę brane były Kanada i Australia, wydaje się, że kraj w Afryce jest najbardziej prawdopodobnym miejscem długotrwałej pracy”, pisze The Telegraph. Podobno para książęca zasięga opinii doradców w tej sprawie.

Przyszli rodzice darzą Afrykę specjalnym sentymentem, ponieważ to miejsce, w którym rozkwitała ich miłość. Na początku swojej znajomości spędzili trzy tygodnie na safari w Botswanie. Także główny brylant w pierścionku zaręczynowym Meghan pochodzi właśnie stamtąd. Otaczają go mniejsze kamienie należące wcześniej do księżnej Diany. W przeszłości książę Harry spędził też wiele czasu w Lesoto jako wolontariusz w organizacji wspierających osoby zarażone wirusem HIV.

Pałac Buckingham wydał specjalne oświadczenie, aby ostudzić plotki. Nie zaprzecza jednak, że tkwi w nich ziarno prawdy. „Wszystkie plany na przyszłość księcia i księżnej są na tym etapie spekulacją. Żadne decyzje nie zostały jeszcze podjęte na temat ich przyszłej roli”, powiedział CNN rzecznik Pałacu Buckingham.

Z pewnością wkrótce poznamy prawdę.

Książę Harry i księżna Meghan w Afryce
Fot. Instagram @sussexroyal

Stylizacje księżnej Meghan w Maroku
Fot. Yui Mok/Press Association/East News

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.