Księżna Meghan, Meghan Markle, księżna Sussex
Fot. Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Księżna Meghan o swoim stanie psychicznym po ciąży: „Czułam się przemęczona i bezradna”

Wraz z księciem Harrym udzieliła kolejnego szczerego wywiadu

Ksenia Krasko 11 października 2020 13:56
Księżna Meghan, Meghan Markle, księżna Sussex
Fot. Getty Images

Po kilkumiesięcznej przerwie, księżna Meghan i książę Harry coraz częściej udzielają się publicznie. Ostatnio wzbudzili emocje swoim nagraniem dla magazynu Time, a teraz wzięli udział w podcaście Teenager Therapy z okazji Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego. Podczas rozmowy z młodzieżą, para zdecydowała się na kilka zaskakująco szczerych wyznań. Słuchacze i fani małżeństwa zwrócili uwagę, że księżna Sussex po raz kolejny wbiła szpilę brytyjskiej rodzinie królewskiej.

Księżna Meghan i książę Harry podcast o zdrowiu psychicznym

Podczas każdej rozmowy twórcy podcastu Teenager Therapy skupiają się na zmaganiach nastolatków. Wraz z księżną Meghan i księciem Harrym porozmawiali o kwestii tabu, które wciąż dotyczy wielu tematów, związanych ze zdrowiem psychicznym. Małżeństwo Sussex opowiedziało o swoich zmaganiach z sytuacjami, które negatywnie wpływają na ich życie, oraz o sposobach walki z nieprzychylnymi komentarzami na ich temat.

„Uważam, że trzeba zrozumieć, jakie rzeczy są dla nas dobre. Dla mnie jest to prowadzenie dziennika. Pozwala mi zastanowić się, skąd pochodzę [...]”, stwierdziła Meghan, odpowiadając na pytanie o walkę ze stresem. Zachęciła również młode osoby do otwartych rozmów o problemach, z którymi nie mogą sobie poradzić.

Książę Harry podkreślił, jak istotne jest wsparcie rodziny, przyjaciół i profesjonalistów. „Wiele osób cierpi z powodu tego, jaki jest świat, ale wszystko sprowadza się do kontroli. Możesz kontrolować to, co widzisz, i możesz kontrolować to, co robisz”, stwierdził podczas rozmowy.

Harry, który szczerze mówił o kłopotach ze zdrowiem psychicznym w przeszłości, przyznał, że dbanie o siebie jest znacznie trudniejsze, gdy ciągle pozostajesz w centrum uwagi. „Są dobre i złe dni, ale myślę, że stawianie samoopieki na pierwszym miejscu jest niezwykle ważne. Bycie bezbronnym nie jest słabością, wręcz przeciwnie – jest oznaką siły”, przekazał książę słuchaczom.

Wnuk królowej Elżbiety II dodał, że nie czyta plotek o swojej rodzinie i przyznał, że jego sposobem na równowagę psychiczną jest medytacja. „Nigdy nie myślałem, że będę taką osobą, ale teraz wiem, że poświęcenie sobie odrobiny czasu w ciągu dnia, aby po prostu wziąć oddech, buduje pewną odporność”, wytłumaczył. Podkreślił, że mężczyźni powinni otwarcie mówić o swoich uczuciach, zwłaszcza teraz, gdy cały świat zmaga się z codziennymi wyzwaniami, jakie stawia pandemia koronawirusa.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

OUR EPISODE WITH PRINCE HARRY AND MEGHAN IS OUT! In honor of World Mental Health Day, The Duke and Duchess of Sussex sat down with us for a conversation about prioritizing mental health, removing the stigma around the issue, and how we can all contribute to a healthier world: physically, mentally, emotionally, holistically. We cannot emphasize enough how honored we are to be able to bring you this important conversation. We hope you enjoy it and find something you can apply to your own life. Take care of yourself, you deserve to be loved. Link in bio! - #princeharry #meghan #dukeandduchessofsussex #duchessofsussex #dukeofsussex #worldmentalhealthday #worldmentalhealthday2020

Post udostępniony przez People Like Us (@teenagertherapy)

Księżna Meghan szczerze o samopoczuciu po ciąży

Księżna Meghan nie ukrywała podczas rozmowy z nastolatkami, że przeszła trudne chwile. „To dla mnie ważny temat, ponieważ w 2019 roku zostałam uznana za osobę, którą media prześladowały bardziej niż kogokolwiek innego”, wytłumaczyła. „To wszystko się działo pomimo faktu, że przez osiem miesięcy byłam na urlopie macierzyńskim i właściwie nie pojawiałam się publicznie”.

Odkąd Meghan Markle dołączyła do rodziny królewskiej, stała się „ofiarą” brytyjskiej prasy. Dziennikarze opisywali jej życie prywatne, zarzucali nadmierną rozrzutność i brak szacunku do protokołów, a także nieustannie porównywali do księżnej Kate, która uznawana jest za idealną partnerkę księcia Williama. Podobno to atakujące media były jednym z powodów, dla których Meghan i Harry przenieśli się do USA.

„Jeśli ludzie mówią o tobie rzeczy, które nie są prawdą, wpływa to na zdrowie psychiczne i emocjonalne. I jest to szkodliwe”, dodała gorzko Meghan. Kiedy jeden z nastoletnich gospodarzy zapytał, jak się teraz czuje, podziękowała mu za zainteresowanie i nawiązała do wywiadu, nagranego podczas podróży do RPA.

Wtedy brytyjski dziennikarz zadał podobne pytanie, a księżna ze łzami w oczach odparła, że „niewiele osób pyta o jej samopoczucie”. Uważa się, że właśnie ten wywiad zasygnalizował, że Meghan i Harry zamierzają opuścić rodzinę królewską.

„Nie zdawałam sobie sprawy, że moja odpowiedź spotka się z takim zainteresowaniem całego świata”, przyznała Meghan, dodając, że była wtedy wyczerpana, ponieważ sama zajmowała się synem. „Nie zastanawiałam się nad odpowiedzią... Powiedziałam tak tylko dlatego, że czułam się zmęczona i bezradna”.

Czy książę Harry i księżna Meghan po tak szczerym wyznaniu znikną z pierwszych stron gazet i portali, czy jest to początek kolejnej fali doniesień o życiu małżeństwa Sussex? Zapewne przekonamy się o tym już wkrótce... 

Źródło: Hello Magazine, Glamour

Koronawirus
Fot. Getty Images

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.