Książę William, książę Harry
Fot. Rex Features/East News
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Książę William obawia się tego, co zrobi Meghan. Próbuje porozumieć się z Harrym

Książę Sussex zareaguje na prośbę brata?

Ksenia Krasko 6 stycznia 2021 06:44
Książę William, książę Harry
Fot. Rex Features/East News

Wraz z początkiem nowego roku Meghan i Harry ruszyli z zapowiadanymi projektami, czyli podcastami na serwisie Spotify i fundacją Archewell. Jak donoszą media, nie wszyscy są zadowoleni z ich sukcesu – książę William jest przeciwny pomysłom młodszego brata. Nie podoba mu się, że Harry wykorzystuje wizerunek ich zmarłej matki na potrzeby promocji fundacji, a także ma obawy co do dalszych kroków małżeństwa Sussex. Wysłał do pary oficjalne pismo, w którym prosi o jedną istotną rzecz...

William wysłał pismo do Meghan i Harry’ego w sprawie Spotify

Podcast Meghan i Harry’ego na Spotify niepokoi royalsów właściwie od momentu, w którym ogłoszono tę współpracę. Chociaż audycje Sussexów mają koncentrować się głównie na ich działalności charytatywnej, już w pierwszym odcinku dali się poznać z bardziej prywatnej strony – pod koniec nagrania użytkownicy serwisu usłyszeli głos ich synka Archiego, który złożył fanom małżeństwa urocze życzenia noworoczne.

Taka otwartość nie podoba się Williamowi, który obawia się, że Harry nie będzie miał skrupułów w temacie promowania swoich projektów. Podobno zrozumiał to, kiedy młodszy brat wykorzystał wizerunek ich matki na oficjalnym portalu fundacji Archewell.

Więcej o zmartwieniu księcia Williama napisano w tabloidzie New Idea. „Największy niepokój wzbudza w nim fakt, że Meghan nie jest dyskretna. Wyznała przecież, że współpracowała z biografami książki Finding Freedom [...] chociaż początkowo przysięgała, że nie ma z tym nic wspólnego”, donosi magazyn.

„William jest zdeterminowany, aby powstrzymać Harry’ego i Meghan przed wyrządzeniem większej szkody monarchii”, przekazuje New Idea. Książę jest przekonany, że żona młodszego brata wykorzysta okazję, aby opowiedzieć co nieco o rodzinie królewskiej, bo w grę wchodzą duże pieniądze. Para ma zarabiać 48 milionów dolarów rocznie na swoich podcastach, a im bardziej będą interesujące, tym bardziej wzrośnie ich wartość.

Jak informuje tabloid, w imieniu Williama wysłano oficjalne pismo do małżeństwa Sussex. „Zawiera prośbę o zaprzestanie audycji, a także przypomnienie, że rzeczy, o których Meghan i Harry mówią w podcaście, mogą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa królowej. Jeśli to nie poskutkuje, William ma opracowany drugi plan – poczeka, aż powiedzą coś, co narusza prywatność lub jest zniesławiające, a następnie pójdzie z tym do sądu”, ujawnia magazyn.

Podobno Meghan doskonale zdaje sobie sprawę, że nie ma szans w tej walce. Warto jednak pamiętać, że doniesienia New Idea zazwyczaj się nie sprawdzają, dlatego te plotki należy potraktować z dystansem...

Wydaje się, że relacja braci w ostatnim czasie nie jest najlepsza, ale fani rodziny królewskiej mają nadzieję, że uda im się porozumieć. Nieoficjalnie mówi się, że Harry wkrótce przyjedzie do Wielkiej Brytanii, aby porozmawiać z Elżbietą II o dalszych warunkach tak zwanego megxitu. Być może wtedy spotka się również z Williamem. 

Książę Harry, książę William

Książę William, książę Harry
Fot. Samir Hussein/WireImage

Księżna Diana z Williamem i Harrym, 1995 rok

Księżna Diana, książę William, książę Harry
Fot. Antony Jones/Julian Parker/UK Press via Getty Images

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.