Książę Harry, księżna Meghan
Fot. Chris Jackson/Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

William oburzony pomysłem Meghan i Harry’ego. Promują fundację archiwalnym zdjęciem Diany

Czy królewscy bracia kiedykolwiek się pogodzą?

Ksenia Krasko 2 stycznia 2021 17:59
Książę Harry, księżna Meghan
Fot. Chris Jackson/Getty Images

Już teraz można założyć, że nowy rok będzie przełomowy dla Meghan i Harry’ego. Pod koniec grudnia wystartowali z pierwszym podcastem na serwisie Spotify, a z początkiem stycznia uruchomili zapowiadaną stronę internetową swojej fundacji Archewell. Szata graficzna spodobała się fanom małżeństwa Sussex, czego nie można powiedzieć o księciu Williamie, który jest oburzony pomysłem młodszego brata i jego żony. Szykuje się kolejna królewska kłótnia?

Fundacja Meghan i Harry’ego Archewell. Zdjęcie Diany

Księżna Meghan i książę Harry mają wiele planów na nadchodzące dwanaście miesięcy. Oprócz podcastów dla Spotify, prawdopodobnie wkrótce ujawnią szczegóły swojej współpracy z platformą Netflix. Jednak teraz wszyscy koncentrują się na projekcie Archewell, którego strona zadebiutowała wczoraj w sieci.

Gdy wchodzi się na portal, pojawiają się dwa wyjątkowe zdjęcia. Na jednym z nich widzimy małą Meghan Markle z mamą Dorią Ragland, a na drugim kilkuletniego Harry’ego przytulonego do księżnej Diany. Wybór fotografii nie jest przypadkowy, jak dowiadujemy się z krótkiego opisu, zamieszczonego obok.

„Jestem synem mojej matki. A ja jestem matką naszego syna. Razem dostarczamy wam Archewell. Wierzymy w to, co najlepsze w ludzkości, ponieważ widzieliśmy to, co w niej najlepsze. Doświadczyliśmy współczucia i życzliwości, zarówno od naszych matek, jak i nieznajomych. W obliczu strachu, walki i bólu, łatwo jest stracić to z oczu. Razem możemy wybrać wprowadzenie współczucia w czyn. Dołączcie do nas. Pracujemy nad budowaniem lepszego świata”, czytamy.

Archewell, Meghan, Harry
Fot. archewell.com

Księżna Diana i książę Harry w 1987 roku

Księżna Diana, książę Harry, 1987 rok
Fot. Georges De Keerle/Getty Images

Fundacja Archewell Meghan i Harry’ego. Strona internetowa

Fundacja Meghan i Harry’ego ma „uwolnić moc współczucia, która będzie napędzać systematyczne zmiany kulturowe”. Na stronie wyjaśniono również, że ​​nazwa Archewell pochodzi od greckiego słowa „arche” – „źródło działania”, oraz słowa „well” – „dobrze”. Całość nawiązuje do imienia synka pary, Archiego.

Zdjęcia z dzieciństwa spodobały się fanom Sussexów, ale nie royalsom. Według Mail Online, książę William nie jest zachwycony tym pomysłem. „Będzie zaniepokojony, jeśli Harry wykorzysta wizerunek Diany do promowania charytatywnych lub handlowych przedsięwzięć bez konsultacji. Nie spodoba mu się fakt, że Harry wykorzystuje kultowy status swojej matki”, stwierdził Phil Dampier, ekspert ds. rodziny królewskiej.

„Bardzo ważne jest również to, że Harry nazwał siebie „synem matki”, ale nie wspomniał ani słowa o księciu Karolu. William podąża teraz śladami ojca w swoich działaniach na rzecz ochrony środowiska i ochrony przyrody. Harry chwalił ojca w przeszłości, więc wydaje się dziwne, że go nie uwzględnił”, dodał Dampier.

Czy Meghan i Harry rzeczywiście chcą wykorzystać wizerunek uwielbianej kiedyś Diany, aby osiągnąć jak największy sukces, czy jest to forma hołdu dla królowej ludzkich serc? Wydaje się, że ich zamiary są szczere, jednak jak zwykle – czas pokaże. 

Książę William, księżna Meghan, książę Harry

Książę William, księżna Meghan, książę Harry
Fot. Eddie Mulholland - WPA Pool/Getty Images

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

One nas inspirują! Kobiety sukcesu, w wieku od 30 plus do 70 plus: KAMIŃSKA, DERESZOWSKA, SWOROWSKA, KASPRZYK, DUDZIAK w szczerych, zaskakujących rozmowach o dojrzałości, poczuciu atrakcyjności i seksualności. „Wiek nie ogranicza apetytu na seks”, mówi wybitny seksuolog ANDRZEJ DEPKO i przełamuje tabu. IRIS APFEL ikoną stylu została po... osiemdziesiątce. Prowokuje: „Młodość jest przereklamowana!”. 88-letnia JOAN COLLINS i 56-letni PERCY GIBSON burzą stereotypy o związku starszej kobiety z młodszym partnerem. W cyklu PODRÓŻE wyprawa do indyjskich spa i centrów duchowych po młodość.