Książę William
Fot. getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

Książę William miał koronawirusa. Informację zachowano w tajemnicy

„W pewnym momencie miał problemy z oddychaniem”

Olga Figaszewska 2 listopada 2020 08:38
Książę William
Fot. getty Images

Zagraniczne media podają, że książę William przeszedł już koronawirusa. Wnuk królowej Elżbiety II walczył z chorobą w kwietniu. Informację o chorobie zachowano w tajemnicy.

Książę William chorował na koronawirusa

Koronawirusa u księżna Wiliama zdiagnozowano w kwietniu. Jak podają brytyjskie media zakażenie u wnuka królowej Elżbiety II stwierdzono niedługo po tym, jak testy wykazały chorobę u księcia Karola.

Książę William był pod najlepszą opieką pałacowych lekarzy. Został poddany izolacji w domu rodzinnym Anmer Hall w Norfolk. Testom została poddana także księżna Kate. U żony Williama nie stwierdzono zakażenia koronawirusem.

Chociaż nie dał po sobie niczego poznać, źródło The Sun podaje, że książę był wstrząśnięty całą sytuacją. Choroba mocno w niego uderzyła i wykluczyła ze wszystkich aktywności na 6 dni.

„William w pewnym momencie miał problemy z oddychaniem. Wszyscy wokół niego panikowali. Zobaczył się z lekarzami i zrobiono mu test, którego wynik był pozytywny - co było szokiem dla wszystkich z uwagi na to, jak zdrowy i wysportowany jest książę”, mówi źródło The Sun.

Książę nie rezygnował ze swoich obowiązków. Pracował zdalnie, odbywał telekonferencje i wideokonferencje. „Był zdeterminowany, aby wypełnić swoje zobowiązania”, podał informator gazety.

William zatrzymał informację o chorobie w tajemnicy, ponieważ nie chciał, by ta wiadomość zwiększyła niepokój narodu. W kwietniu Wielka Brytania była w szczycie zachorowań w pierwszej fali pandemii.

„Książę Cambridge nie chciał przerazić narodu, więc chorował w tajemnicy przed obywatelami. Zaraził się koronawirusem w najczarniejszych dniach pandemii dla tysięcy Brytyjczyków”, czytamy w zachodniej prasie. Informator podkreśla, że z własnego doświadczenia William  zdaje sobie sprawę, że absolutnie każdy może złapać tę okropną chorobę i wie, jak konieczne jest, abyśmy wszyscy poważnie ją potraktowali. 

Źródło: Daily Mail, The Sun

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

🏆 Behind the scenes with the @PrideofBritain Awards — tune in to watch the Awards on Sunday 1st November at 9pm on ITV 📺 • The Duke and Duchess of Cambridge presented a Pride of Britain award on behalf of the nation 🇬🇧 to recognise the incredible work of our NHS frontline staff in the battle against coronavirus. • At St Bartholomew’s, the UK’s oldest hospital, The Duke said: “We cannot thank you enough. On behalf of a grateful nation, it is a tremendous honour for Catherine and I to present a special recognition award to the army of dedicated NHS staff." • The Duchess added: “Through our conversations with frontline workers during the pandemic, we have been inspired by their stories of bravery and selflessness.” • During lockdown, we joined people up and down the country to applaud the NHS and our keyworkers each week. Their hard work still goes on and we remain indebted to them for all they do.

Post udostępniony przez Duke and Duchess of Cambridge (@kensingtonroyal)

Książę William
Fot. Rex Features/East News

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.