Media zwróciły uwagę na jeden szczegół

Konrad Szczęsny 20 maja 2018 11:14

Wpadka, niedopatrzenie czy działanie z premedytacją? Gdy tylko książę Harry pojawił się w towarzystwie księcia Williama przed kamerami w dniu swojego ślubu z Meghan Markle, zaczęto komentować jego wygląd. Nie chodziło jedynie o mundur brytyjskiej armii, który miał na sobie, ale przede wszystkim o... brodę, której nie zdecydował się zgolić! Czy tym samym złamał zasady protokołu?

Ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle: czy książę Harry złamał królewskiego protokół?

Według regulaminu brytyjskiej armii, noszenie zarostu uzasadnione jest jedynie w wyjątkowych sytuacjach, na przykład gdy żołnierz ma problemy skórne lub gdy jest to powodowane względami religijnymi. Jak wyjaśnił jakiś czas temu historyk Hugo Vickers, osoba nosząca mundur brytyjskiej armii musi stosować się do zasady, zgodnie z którą nie może mieć zarostu i powinna być na krótko ostrzyżona.

Książę Harry nie może nosić munduru Royal Horse Guards i brody. Czasami to robi, ale to się nie podoba. Dlatego własnie podczas parady w Sandhurst zdecydował się na garnitur”, tłumaczył.

Jednak na ślubie z Meghan Markle syn Diany i Karola nie zastosował się do tych zaleceń mimo tego, że sama Elżbieta II miała powiedzieć do ukochanego wnuka, żeby „wreszcie się ogolił”! Dlaczego zatem zdecydował się złamać regulamin brytyjskiej armii? 

Ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle: dlaczego Harry nie zgolił brody?

„Już nie służy w wojsku, więc nie obowiązują go zasady dotyczące zarostu. Miał brodę przez cały związek z Meghan Markle, więc byłoby dziwne, gdyby pozbył się jej przed ślubem”, uzasadnia magazyn Hello! 

Książę Harry pełnił służbę w armii przez 10 lat (zakończył ją w 2015 roku). Uczestniczył nawet w dwóch misjach w Afganistanie, zaś obecnie może poszczycić się statusem generała marynarki morskiej Jej Królewskiej Mości. 

Co więcej, sam Pałac Buckingham poinformował w oficjalnym komunikacie, że królowa Elżbieta II osobiście wydała zgodę, by jej wnuk zawarł związek małżeński w mundurze The Blues and Royals – pułku kawalerii w British Army jej podległemu.

Media i internauci wciąż zastanawiają się jednak, jak decyzję Harry'ego przyjęli przedstawiciele brytyjskiej armii oraz tradycjonaliści. Wydaje się jednak, że biorąc pod uwagę burzliwą przeszłość świeżo upieczonego księcia Sussex, tak małe wykroczenie nie powinno budzić powszechnego zgorszenia i dezaprobaty.  

1/6
Najbardziej wzruszające momenty ślubu księcia Harry'ego i Meghan Markle
Copyright @East News
1/6

Niektórzy uważają, że książę Harry złamał na swoim ślubie z Meghan Markle protokół, ponieważ pojawił się w mundurze brytyjskiej armii i nie zgolił przy tym rudej brody.

2/6
Ślub Meghan Markle i księcia Harry'ego
Copyright @ABC News/screen
2/6

Jak twierdzą media, książę Harry zdecydował się na to, ponieważ przez okres trwania znajomości z Meghan Markle zawsze nosił dłuższy zarost.

3/6
Ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle, pierwsze wspólne ślubne zdjęcie Harry'ego i Meghan
Copyright @Agencja Forum
3/6

Przedstawiciele brytyjskiej armii mogą jednak nie być zadowoleni z faktu, że książę Harry zdecydował się na ślubie z Meghan Markle mieć dłuższy zarost.

4/6
Najbardziej wzruszające momenty ślubu księcia Harry'ego i Meghan Markle
Copyright @East News
4/6

Książę Harry na ślubie z Meghan Markle miał na sobie mundur The Blues and Royals – pułku kawalerii w British Army podległego Elżbiecie II.

5/6
Ślub Meghan Markle i księcia Harry'ego
Copyright @ABC News/screen
5/6

Sama królowa Elżbieta II wyraził zgodę na taki strój księcia Harry'ego na ślubie z Meghan Markle.

6/6
Najbardziej wzruszające momenty ślubu księcia Harry'ego i Meghan Markle
Copyright @East News
6/6

Ślub księcia Harry'ego z Meghan Markle odbył się 19 maja 2018 roku o godzinie 12 czasu brytyjskiego w Windsorze. Śledziły go miliony ludzi na całym świecie.

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?