Książę Karol, książę Harry
Fot. East News
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Książę Karol ostrzegał syna przed ślubem. Książę Harry jednak nie posłuchał!

Tej decyzji może niebawem pożałować...

Gabriela Czernecka 30 maja 2018 08:57
Książę Karol, książę Harry
Fot. East News

Książę Harry i Meghan nie podpisali przed ślubem intercyzy. Wbrew prośbom księcia Karola, który naciskał, by młodzi podpisali ten dokument, postawił na swoim. Podobnie przed laty postąpił książę William. Harry i Meghan powiedzieli wprost: nasza miłość jest wieczna. Czy aby na pewno? 

Książę Harry nie podpisał intercyzy z Meghan

Podjętej przed laty decyzji, by nie podpisywać intercyzy z księżną Dianą, bardzo żałował książę Karol. Do  dziś uważa to za swój największy błąd. Nic dziwnego, bowiem po rozwodzie z Dianą, jego majątek został uszczuplony o zapomogę w wysokości 17 milionów funtów oraz regularne, comiesięczne alimenty. Choć mimo utraty tylu pieniędzy, majątek księcia Karola ma się dobrze, w przeciwieństwie do jego... dumy. Dlatego też przed tym błędem próbował ostrzec swych synów. Niestety nieskutecznie.

Zarówno przed ślubem Williama, jak i ślubem księcia Harry’ego, książę Karol prosił synów, by nie popełnili takiego błędu jak on. Ci jednak nie posłuchali. Gdy książę William żenił się z Kate Middleton Karol namawiał syna, by ten  podpisał dokument. Jak mówił wówczas jeden ze znajomych pary w dniu ślubu: „On kocha Kate i ufa jej bezgranicznie. Był nieugięty. Umowa nie była potrzebna”.

Intercyza w rodzinie królewskiej

A co zawierała intercyza, którą miałaby podpisać Kate? Przede wszystkim w razie rozwodu, księżna Kate nie mogłaby mieć żadnego wpływu na wychowanie swoich dzieci, które pozostałyby pod opieką Williama. Nie mogłaby mieszkać w żadnej z królewskich rezydencji oraz zdradzać jakichkolwiek szczegółów na temat wspólnego życia z Williamem. Gdyby naruszyła bądź złamała taki zakaz, straciłaby wszelkie alimenty. 

Intercyzy nie podpisał teraz również brat Williama, Harry. Przypomnijmy, że podpisanie intercyzy zalecało wielu ekspertów, mówiąc że takie rozwiązanie wydaje się być rozsądne, biorąc pod uwagę znaczne majątki narzeczonych. Na majątek Harry'ego  składa się 10 milionów funtów w spadku po matce oraz 20 milionów funtów w różnych formach, z kolei majątek Meghan Markle szacowany jest na około  miliony funtów, pochodzących głównie z jej zarobków w Hollywood. 

Rozwód księcia Harry'ego i księżnej Meghan

Już przed ślubem Harry'ego i Meghan pojawiły się plotki, że prawnicy królewscy przygotowują taką przedmałżeńską umowę majątkową. Źródło Pałacu Buckingham zdementowało jednak te plotki: „Takie rozwiązanie nie było nawet proponowane przed ślubem, a tym bardziej nie zostało przyjęte”.

Jak podaje The Telegraph, Harry miał sobie wziąć pod uwagę ostrzeżenia ojca, ale mimo to intercyzy nie podpisał. Dlaczego? Wszystko za sprawą słów, jakie kiedyś powiedziała mu mama. Księżna Diana od małego wmawiała synom, by ci zawsze szli za głosem serca i nie biorąc pod uwagę tego, co wypada, a co nie, szukali prawdziwej miłości. Mimo to książę Karol próbował synom przemówić do rozsądku. Niestety bezskutecznie. Harry i Meghan powiedzieli Karolowi wprost: nasza miłość jest wieczna. Czy aby na pewno?  

Ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle
Fot. East News

Ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle, zdjęcia z zaręczyn
Fot. East News, @Alexi Lubomirski

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…