Książę Harry i księżna Meghan, oficjalne portrety ślubne Harry'ego i Meghan
Fot. Instagram @kensingtonroyal; @alexilubomirski
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

O tym nie wiedział nikt. To najpiękniejszy prezent, jaki Meghan i Harry dostali po ślubie!

Fani royal family naprawdę się postarali!

Gabriela Czernecka 7 czerwca 2018 16:58
Książę Harry i księżna Meghan, oficjalne portrety ślubne Harry'ego i Meghan
Fot. Instagram @kensingtonroyal; @alexilubomirski

Od samego początku wiadomo było, że książę Harry i Meghan Markle chcą, by goście nie przynosili na ich ślub prezentów, ale by przekazali datki na rzecz wybranej organizacji charytatywnej. Niestety nie wszyscy zastosowali się do tej prośby. Wiele znanych marek postanowiło z okazji ślubu Harry'ego i Meghan wysłać do Pałacu Kensington drobne upominki. Choć para musi wszystkie kosztowności zwrócić, niektóre drobiazgi postanowili sobie zostawić na pamiątkę. O co chodzi?

Harry i Meghan Markle muszą oddać prezenty ślubne

Dlaczego? Nie wypada, by książęca para przyjmowała prezenty od marek, gdyż oznaczałoby to reklamowanie ich produktów. Podobno świeżo upieczeni małżonkowie otrzymali m.in. kostiumy kąpielowe od firmy Bags of love, która sądziła, że para na miesiącu miodowym wykorzysta prezent, co zostanie uwiecznione na fotografiach.

Harry i Meghan mieli pełną świadomość obowiązujących w brytyjskiej monarchii zasad. By uniknąć więc wpadki na długo przed ślubem poprosili, by zamiast prezentów goście dofinansowali jedną z siedmiu wskazanych organizacji charytatywnych. Mimo to, niektórzy postanowili i tak podesłać drobiazgi. Książęca para nie zamierza ich jednak zachować. „Żadne prezenty, w tym usługi, nie mogą zostać zaakceptowane, jeśli zostały ofiarowane przez osoby nieznane członkom rodziny królewskiej. Powinny także zostać odrzucone te, które zmuszają ich do okazania wdzięczności”, czytamy na stronie express.co.uk.

Prezent ślubny dla Harry'ego i Meghan

Mimo prośby młodej pary część zaproszonych postanowiła wręczyć młodej parze upominki, których łączną wartość szacuje się na ... 7 milionów funtów, czyli równowartość 35 milionów złotych! Jak się okazuje niektóre drobiazgi książęca para postanowiła jednak zachować, a co więcej, pochwaliła się nimi na Instagramie! Pałac Kensington pokazał zdjęcie rzeczy przysłanych przez fanów.

Chodzi o... listy z gratulacjami dla młodej pary, ale i nie tylko. Na fotografii możemy podziwiać życzenia dla małej księżniczki Charlotte, która niedawno skończyła trzy lata czy gratulacje z okazji narodzin trzeciego dziecka Kate i Williama, księcia Louisa

Wśród tysięcy listów i kartek znalazła się wyjątkowa praca jednego z fanów royal family, który postanowił własnoręcznie wykonać laurkę z podobiznami Meghan i Harry'ego. Włosy z włóczki i twarze z kolorowego papieru podbiły serca internautów. Młody artysta zadbał nawet o to, by ana twarzy księcia Harry'ego pojawiła się ruda broda, a na tiarze Meghan Markle małe kryształki. O tym prezencie dla Meghan Markle i księcia Harry'ego nikt wcześniej nie widział, a dziś zachwycają się nim wszyscy! Słusznie? Oceńcie sami. 

Oficjalne zdjęcia ślubne Meghan Markle i księcia Harry'ego, książę Harry, brytyjska rodzina królewska
Fot. Alexi Lubomirski/Instagram @kensingtonroyal

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA GROCHOLA i DOROTA SZELĄGOWSKA: matka i córka o tym, jak ich niełatwa kiedyś relacja zmieniała się i dojrzewała. Jaka jest dzisiaj? NATALIA NIEMEN, ANIA RUSOWICZ, KATARZYNA WODECKA-STUBBS z okazji zbliżającego się Wodecki Twist Festiwal córki legendarnych artystów otworzyły skarbiec swoich niezwykłych wspomnień. HENRYK GOŁĘBIEWSKI i FILIP ŁOBODZIŃSKI grali razem w kultowych filmach dla dzieci, ale ich drogi się rozeszły. Teraz znów się spotkali.