Książę Harry, księżna Meghan
Fot. East News
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Oto najbardziej absurdalne prezenty, które otrzymali książę Harry i księżna Meghan

Nie wszyscy posłuchali apelu nowożeńców

Gabriela Czernecka 23 maja 2018 13:58
Książę Harry, księżna Meghan
Fot. East News

Na ślubie księcia Harry’ego i Meghan pojawiła się plejada gwiazd. Wśród nich można było wypatrzeć George’a i Amal Clooneyów czy Davida i Victorię Beckhamów. Choć goście przed ślubem otrzymali siedmiostronicowy spis zasad, jakich mają przestrzegać podczas ceremonii, sama młoda para miała tylko jedną prośbę. Zamiast prezentów chciano, by goście przekazali datki na na wskazane organizacje charytatywne. Jak się okazuje nie wszyscy posłuchali apelu nowożeńców...

Książę Harry i księżna Meghan: prezenty

Książę Harry i księżna Meghan wybrali osobiście organizacje, na jakie chcieliby, by goście przekazali datki. „Para osobiście wybrała 7 organizacji, które działają na rzecz spraw, w które jest zaangażowana”, pisał przed ślubem Pałac Królewski w oficjalnym komunikacie, do którego dołączono listę fundacji. Wsród nich znalazły się m.in. organizacje wspierające kobiety w Bombaju, walczące z wirusem HIV czy pomagające bezdomnym.

Niestety, co niektórzy goście postanowili zignorować życzenie pary. Wśród nich był między innymi Malcolm Turnbull, premier Australii, który w prezencie przesłał Harry'emu i Meghan dwa typowo australijskie kapelusze.

Prezent ślubny dla Harry'ego i Meghan

Wyłamać postanowił się także prezydent Francji, Emmanuel Macron. Ten postanowił podesłać młodej parze prezent, który w poprzednich latach prezentowali rodzinie królewskiej z okazji ślubu jego poprzednicy. Emmanuel Macron wręczył parze... luksusowy prezentowy zestaw ekskluzywnych piór i długopisów spod znaku Jamesa Bonda marki S.T Dupont. Firma odpowiada za produkcję takich produktów jak zapalniczki czy wieczne pióra, oczywiście najwyższej klasy.  

Najbliżej spełnienia prośby księcia i księżnej Sussex był premier Kanady, Justin Trudeau, który postanowił przekazać 50 000 dolarów na jedną z organizacji charytatywnych. Wybór Trudeau padł na kanadyjską fundację, która zachęca dzieci do uprawiania sportu. Niestety premier zaliczył małą wpadkę, bowiem zdecydował się wybrać taką organizację, której nie było na liście Harry'ego i Meghan.

Z pewnością największym zaskoczeniem był prezent, który para młoda otrzymała od księcia i księżnej Lesotho, czyli przystrojone podobiznami nowożeńców afrykańskie torby do gotowania bez elektryczności. Ciekawym gestem jest także prezent od dyrekcji jednego z zoo w Australii, które na cześć małżonków nazwało ich imionami.. parę misiów koala.

Ich prezenty są jednak niewielkim podarunkiem w porównaniu do gestu, na jaki zdobyła się królowa. Oprócz tytułu księcia i księżnej Sussex, Elżbieta II podarowała ukochanemu wnukowi i jego małżonce myśliwski pałac w jednej z jej posiadłości w Sandringham. Królowa Elżbieta II postąpiła tak samo, kiedy żenił się jej starszy wnuk, William z żoną otrzymali posiadłość oraz tytuł księcia i księżnej Cambridge.

Jak na te prezenty zareagował Harry i Meghan? Nie wiadomo, ale jedno jest pewne, dla nich najważniejszą pamiątką będą piękne wspomnienia z tego wyjątkowego dnia!  

Goście sprzedają prezenty ze ślubu księcia Harry'ego i Meghan Markle
Fot. Ebay, Getty Images

Oficjalne zdjęcia ślubne Meghan Markle i księcia Harry'ego, książę Harry, brytyjska rodzina królewska
Fot. Alexi Lubomirski/Instagram @kensingtonroyal

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA WERNER I MICHAŁ KOŁODZIEJCZYK Dziennikarka TVN i dyrektor redakcji Canal+ Sport. Dziennikarskie DNA połączyli, pisząc razem książkę. A wcześniej... zakochali się w sobie. WOJOWNICZKI Marsz na Wersal, „długi piątek” w Islandii, protesty w wyniku zaostrzenia prawa aborcyjnego w Polsce… Kobiety od zawsze musiały walczyć o swoje prawa. EWA WACHOWICZ – zaskakujący bilans 50-latki. PIOTR MACHALICA o dorastaniu, życiowych rebeliach, miłości i wolności. W cyklu EXTRA Słynny fotograf – Steve McCurry uchwycił w obiektywie niezwykłe relacje między zwierzętami a ludźmi.