Fot. Tomasz Urbanek/DDTVN/East News
Z ŻYCIA GWIAZD

Byli małżeństwem 34 lata, dziś jest po ślubie z inną. Historia Krzysztofa Skiby i jego pierwszej żony

„Coś się wypaliło”…

Marcjanna Maryszewska 20 sierpnia 2023 16:44
Fot. Tomasz Urbanek/DDTVN/East News

W życiu lidera zespołu Big Cyc nadeszły wielkie zmiany.  Najpierw pod koniec 2022 roku Krzysztof Skiba  przedstawił swoją nową partnerkę życiową. Przyznał też wtedy, że równocześnie szykuje się do rozwodu z żoną Renatą. Ich małżeństwo przetrwało ponad trzy dekady. W tym czasie doczekali się dwóch dorosłych już synów, a muzyk przez lata konsekwentnie chronił prywatność całej swojej rodziny… Oto historia miłości Krzysztofa Skiby z pierwszą żoną. Dziś muzyk jest już po drugim ślubie.

Krzysztof Skiba i Renata Skiba — jak się poznali?

O bliskich nigdy nie mówił zbyt wiele. Bardzo chronił prywatności żony Renaty, a także dwóch dorosłych już synów. Młodszy z nich, Tytus, związał swoje życie z muzyką, a kilka miesięcy temu dokonał publicznego coming outu jako osoba biseksualna. Tymoteusz, czyli starszy z nich założył z kolei rodzinę i trzyma się z dala od show-biznesu. A co wiadomo o żonie Krzysztofa Skiby?

Małżonkowie poznali się w czasie studiów. Muzyk w tym czasie studiował kulturoznawstwo na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Łódzkiego, ze swoją ukochaną Renatą związał się na ponad trzy dekady! „Jestem wierny mojej małżonce Renacie. To jest wielka miłość z czasów studenckich. Dobrze nam razem ze sobą. [...] Jakaś byle nastolatka nie jest w stanie mnie zachwycić. Mam ciepłą sytuację w domu, co zresztą bardzo sobie cenię i szkoda byłoby to zepsuć”, mówił wiele lat temu na łamach Faktu.

CZYTAJ TAKŻE: Syn Łukasza Nowickiego i Haliny Mlynkovej skończył 19 lat! Tak wygląda dziś Piotr

Kobiety nigdy nie interesowało brylowanie na salonach u boku sławnego męża. W zasadzie do dziś wizerunek pierwszej żony artysty nie jest znany szerszej opinii publicznej. „W internecie raczej nie znajdziecie naszych wspólnych zdjęć. Nie chodzimy razem na bankiety, nigdy też nie wpuściliśmy żadnej telewizji do naszego domu, choć takich propozycji mieliśmy sporo. Pokazywanie w mediach swojego mieszkania uważam po prostu za głupie i puste”, przyznał kiedyś w rozmowie z Życiem na Gorąco.

„Cieszę się, że moja żona nie jest artystką. Bo takie "artystyczne" związki często kończą się klęską. My na szczęście dobrze się dobraliśmy”, dodawał Krzysztof Skiba. Ujawnił wówczas, czym zajmuje się jego małżonka: „Pracuje jako wykładowca na uniwersytecie, uczy łaciny i greki. Nigdy ją nie interesowało błyszczenie na salonach”.

Krzysztof Skiba, 21.11.2022

Fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Krzysztof Skiba ma nową żonę. Rozwiódł się z poprzednią

Ponad rok temu w wywiadzie z Plejadą wspomniał, że nigdy szczegółowo nie wspominał o swojej rodzinie, bo w ten sposób chroni jej prywatności. „Są tematy, o których nie lubię rozmawiać, co nie znaczy, że są one dla mnie tabu. Nie znajdziesz wywiadu ze mną, w którym opowiadałbym szczegółowo o życiu mojej rodziny — podkreślał muzyk w rozmowie z Michałem Misiorkiem. — Nie sprzedaję prywatności, mimo że wielokrotnie byłem namawiany na sesje zdjęciowe w domu — jak zmywam naczynia, odkurzam dywany i piorę gacie”.

ZOBACZ TAKŻE: Zakochali się w pracy, rozstali w zgodzie. Oto historia miłości Małgorzaty Foremniak i Waldemara Dzikiego

Wiele jednak się zmieniło, od kiedy Krzysztof Skiba wszedł w nowy związek. Muzyk od niemal roku chętnie publikuje zdjęcia w towarzystwie pięknej Karoliny. Ich relacja pozostaje na świeczniku, a fani bardzo uważnie śledzą nowe fakty z życia prywatnego lidera zespołu Big Cyc..

Artysta opublikował oficjalne oświadczenie w całej sprawie wraz z początkiem grudnia 2022 roku. Dowiedzieliśmy się z niego, że szykował się do rozwodu z żoną Renatą, po trwającym ponad 30 lat małżeństwie. „Od blisko roku jestem w separacji z żoną Renatą. Moją aktualną partnerką jest Karolina. Sprawa rozwodowa jest w toku”, napisał na Instagramie. 

ZOBACZ: Krzysztof Skiba i Karolina Kempińska są już po ślubie! Udzieliła im go wyjątkowa osoba. Zdjęcia z uroczystości obiegły już sieć

Krzysztof Skiba ponownie zabrał głos w rozmowie dla trojmiasto.wyborcza.pl. Mężczyzna przyznał, że „dotychczasowe małżeństwo legło w gruzach”, a uczucie z obecną partnerką rosło stopniowo. Rozwód z żoną rozpoczął nowy etap w jego życiu. „Z Renatą to także była wielka miłość, ale po 34 latach coś się wypaliło. Mamy dwóch dorosłych synów. Zabezpieczyłem finansowo rodzinę, właściwie zostawiłem w Gdańsku cały majątek. Żonie zostawiłem spory dom, zabrałem tylko samochód, który jest mi potrzebny do pracy, i dwie walizki”, opowiadał.

Rozwód z pierwszą żoną został zakończony w marcu 2023 roku. Wcześniej byli ukochani mieli nie zgadzać się w kwestii podziału majątku. Dlatego spotkań przed sądem potrzebowali aż kilku. Ostatecznie pięć miesięcy temu ostatni raz weszli na salę bez słowa, wysłuchali  decyzji urzędników i każde z nich poszło w swoją stronę. "Dzisiaj zakończyliśmy postępowanie w sprawie o rozwód. Rozwód jest orzeczony z zaniechaniem orzekania o winie, także strony doszły do porozumienia i rozstały się w zgodzie", mówił pełnomocnik piosenkarza.

"Jestem bardzo zadowolony z takiego obrotu sprawy. Jestem już wolnym człowiekiem", mówił Faktowi sam wokalista.

Wokalista, który cieszy się, że poczuł po rozwodzie wolność. Dziś chce budować przyszłość u boku o 26 lat młodszej Karoliny, z którą wczoraj wziął ślub. „Mam wielu kolegów, którzy pozostają w wieloletnich związkach i się w nich męczą, a ja już tak dłużej nie chciałem. Mam prawo do szczęścia. Poza tym jestem artystą i potrzebuję muzy, a ta młoda kobieta sprawia, że mam energię, chce mi się żyć i czuję, jakbym znowu miał 18 lat”, opowiadał Gazecie wyborczej.

Źródło: Trojmiasto.wyborcza.pl, Plejada.pl, Fakt.pl, Wyborcza, Pomponik.pl

Krzysztof Skiba na planie programu Dzień Dobry TVN, 07.05.2018 Warszawa

Fot. Tomasz Urbanek/DDTVN/East News

Krzysztof Skiba, Nina Terentiew, 2022

Krzysztof Skiba, Nina Terentiew, 2022
Fot. Artur Zawadzki/REPORTER

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARYLA RODOWICZ o poczuciu zawodowego niedocenienia, związkach – tych „gorszych, lepszych, bardziej udanych” i swoim azylu. KAROLINA GILON I MATEUSZ ŚWIERCZYŃSKI: ona pojechała do pracy na planie telewizyjnego show, on miał przeżyć przygodę życia jako uczestnik programu… MAREK TORZEWSKI mówi: „W miłości, która niejedno ma imię, są dwa kolory. Albo biel, albo czerń. A ja mam tę biel, a to wielkie szczęście…”.