Fot. Tomasz Urbanek/DDTVN/East News
Historie miłosne

Krzysztof Skiba przez 34 lata chronił prywatności żony, dziś pozostają w separacji... Oto historia ich miłości

Muzyk ma już nową partnerkę

Marcjanna Maryszewska 24 stycznia 2023 16:50
Fot. Tomasz Urbanek/DDTVN/East News

W życiu lidera zespołu Big Cyc nadeszły wielkie zmiany — Krzysztof Skiba jakiś czas temu przedstawił swoją nową partnerkę życiową. Równocześnie szykuje się do rozwodu z żoną Renatą. Ich małżeństwo przetrwało ponad trzy dekady. W tym czasie doczekali się dwóch dorosłych już synów, a muzyk przez lata konsekwentnie chronił prywatność całej swojej rodziny… Oto historia miłości Krzysztofa Skiby oraz jego pierwszej żony.

Krzysztof Skiba i Renata Skiba — jak się poznali?

O bliskich nigdy nie mówił zbyt wiele. Bardzo chronił prywatności żony Renaty, a także dwóch dorosłych już synów. Młodszy z nich, Tytus, związał swoje życie z muzyką, a kilka tygodni temu dokonał publicznego coming outu jako osoba biseksualna. Tymoteusz, czyli starszy z nich założył z kolei rodzinę i trzyma się z dala od show-biznesu. A co wiadomo o żonie Krzysztofa Skiby?

Małżonkowie poznali się w czasie studiów. Muzyk w tym czasie studiował kulturoznawstwo na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Łódzkiego, ze swoją ukochaną Renatą związał się na ponad trzy dekady! „Jestem wierny mojej małżonce Renacie. To jest wielka miłość z czasów studenckich. Dobrze nam razem ze sobą. [...] Jakaś byle nastolatka nie jest w stanie mnie zachwycić. Mam ciepłą sytuację w domu, co zresztą bardzo sobie cenię i szkoda byłoby to zepsuć”, mówił wiele lat temu na łamach Faktu.

CZYTAJ TAKŻE: Syn Łukasza Nowickiego i Haliny Mlynkovej skończył 19 lat! Tak wygląda dziś Piotr

Kobiety nigdy nie interesowało brylowanie na salonach u boku sławnego męża. W zasadzie do dziś wizerunek pierwszej żony artysty nie jest znany szerszej opinii publicznej. „W internecie raczej nie znajdziecie naszych wspólnych zdjęć. Nie chodzimy razem na bankiety, nigdy też nie wpuściliśmy żadnej telewizji do naszego domu, choć takich propozycji mieliśmy sporo. Pokazywanie w mediach swojego mieszkania uważam po prostu za głupie i puste”, przyznał kiedyś w rozmowie z Życiem na Gorąco.

„Cieszę się, że moja żona nie jest artystką. Bo takie "artystyczne" związki często kończą się klęską. My na szczęście dobrze się dobraliśmy”, dodawał Krzysztof Skiba. Ujawnił wówczas, czym zajmuje się jego małżonka: „Pracuje jako wykładowca na uniwersytecie, uczy łaciny i greki. Nigdy ją nie interesowało błyszczenie na salonach”.

Krzysztof Skiba, 21.11.2022

Fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Krzysztof Skiba ma nową partnerkę. Rozwodzi się z obecną żoną

Rok temu w wywiadzie z Plejadą wspomniał, że nigdy szczegółowo nie wspominał o swojej rodzinie, bo tak chroni jej prywatności. „Są tematy, o których nie lubię rozmawiać, co nie znaczy, że są one dla mnie tabu. Nie znajdziesz wywiadu ze mną, w którym opowiadałbym szczegółowo o życiu mojej rodziny — podkreślał muzyk w rozmowie z Michałem Misiorkiem. — Nie sprzedaję prywatności, mimo że wielokrotnie byłem namawiany na sesje zdjęciowe w domu — jak zmywam naczynia, odkurzam dywany i piorę gacie”.

ZOBACZ TAKŻE: Zakochali się w pracy, rozstali w zgodzie. Oto historia miłości Małgorzaty Foremniak i Waldemara Dzikiego

Wiele jednak się zmieniło, od kiedy Krzysztof Skiba wszedł w nowy związek. Muzyk od jakiegoś czasu chętnie publikuje zdjęcia w towarzystwie pięknej Karoliny. Ich relacja pozostaje na świeczniku, a fani bardzo uważnie śledzą nowe fakty z życia prywatnego lidera zespołu Big Cyc. 

Artysta opublikował oficjalne oświadczenie w całej sprawie wraz z początkiem grudnia 2022 roku. Dowiedzieliśmy się z niego, że szykuje się do rozwodu z żoną Renatą, po trwającym ponad 30 lat małżeństwie. „Od blisko roku jestem w separacji z żoną Renatą. Moją aktualną partnerką jest Karolina. Sprawa rozwodowa jest w toku”, napisał na Instagramie. 

ZOBACZ: Krzysztof Skiba szczerze o związku z młodszą o 26 lat modelką. „Jestem artystą i potrzebuję muzy”

Krzysztof Skiba ponownie zabrał głos w rozmowie dla trojmiasto.wyborcza.pl. Mężczyzna przyznał, że „dotychczasowe małżeństwo legło w gruzach”, a uczucie z obecną partnerką rosło stopniowo. Rozwód z żoną rozpoczął nowy etap w jego życiu. „Z Renatą to także była wielka miłość, ale po 34 latach coś się wypaliło. Mamy dwóch dorosłych synów. Zabezpieczyłem finansowo rodzinę, właściwie zostawiłem w Gdańsku cały majątek. Żonie zostawiłem spory dom, zabrałem tylko samochód, który jest mi potrzebny do pracy, i dwie walizki”, opowiadał.

Rozwód z pierwszą żoną pozostaje zatem już jedynie kwestią czasu. Życzymy jednak obojgu dużo spokoju oraz wszystkiego, co najlepsze.  

Źródło: Trojmiasto.wyborcza.pl, Plejada.pl, Fakt.pl, Pomponik.pl

Krzysztof Skiba na planie programu Dzień Dobry TVN, 07.05.2018 Warszawa

Fot. Tomasz Urbanek/DDTVN/East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.