Książę Harry załamanie nerwowe
Fot. Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

„Harry był wściekły, że królowa zaproponowała mu coś takiego”. Dlatego odszedł z rodziny?

Podjął decyzję jeszcze przed ślubem z Meghan?

Ksenia Krasko 20 czerwca 2020 08:45
Książę Harry załamanie nerwowe
Fot. Getty Images

Pomimo doniesień mediów i domysłów fanów rodziny królewskiej, okazuje się, że książę Harry walczył o niezależność swojej rodziny jeszcze przed jej utworzeniem. Opowiedziała o tym królewska biografka, Angela Levin, w dokumencie Harry et Meghan, les affranchis (Harry i Meghan, uwolnieni). Wcześniej wielokrotnie przeprowadzała wywiady z byłym księciem Sussex, dlatego otrzymywała sprawdzone informacje.

Kłótnia Elżbiety II i księcia Harry’ego o Meghan Markle

Jak zdradziła Levin, do pierwszej poważnej kłótni Elżbiety II z wnukiem doszło tuż przed jego ślubem z Meghan Markle. „Królowa chciała, aby Harry i Meghan podpisali umowę, zgodnie z którą Markle otrzymałaby określoną kwotę pieniędzy podczas ewentualnego rozwodu. Harry był wściekły, że Elżbieta zaproponowała mu coś takiego”.

„Powiedział królowej, że będzie z Meghan przez całe życie, absolutnie jej ufa i niczego nie podpisze. Umowa przedślubna wydawała mu się obrazą dla przyszłej żony. Zresztą ona również nie miała ochoty niczego podpisywać”, dodała. Obecnie fortuna księcia Harry’ego ma wynosić 30 milionów euro, a jego żony, według niektórych danych, pięć milionów euro.

Levin zdradziła też, w jaki sposób Harry przygotował Meghan do przestrzegania zasad protokołu królewskiego. „Wyjaśniał jej wszystko bardzo ostrożnie i powoli, aby jej nie zszokować, tak jak zrobił to William z Kate. Dlatego tak długo to trwało”.

Królewska biografka ujawniła i inne informacje, jak na przykład fakt, że Meghan otwarcie powiedziała Harry’emu, że „nie chce iść na kompromis i przestrzegać tego, czego wymaga od niej rodzina królewska”. Wygląda więc na to, że para podjęła decyzję o rezygnacji z pełnienia obowiązków królewskich na długo przed jej ogłoszeniem... 

Królowa Elżbieta II abdykuje
Fot. Getty Images

Książę Harry, księżna Meghan, Meghan Markle
Fot. East News

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.