Książę Harry załamanie nerwowe
Fot. Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

„Harry był wściekły, że królowa zaproponowała mu coś takiego”. Dlatego odszedł z rodziny?

Podjął decyzję jeszcze przed ślubem z Meghan?

Ksenia Krasko 20 czerwca 2020 08:45
Książę Harry załamanie nerwowe
Fot. Getty Images

Pomimo doniesień mediów i domysłów fanów rodziny królewskiej, okazuje się, że książę Harry walczył o niezależność swojej rodziny jeszcze przed jej utworzeniem. Opowiedziała o tym królewska biografka, Angela Levin, w dokumencie Harry et Meghan, les affranchis (Harry i Meghan, uwolnieni). Wcześniej wielokrotnie przeprowadzała wywiady z byłym księciem Sussex, dlatego otrzymywała sprawdzone informacje.

Kłótnia Elżbiety II i księcia Harry’ego o Meghan Markle

Jak zdradziła Levin, do pierwszej poważnej kłótni Elżbiety II z wnukiem doszło tuż przed jego ślubem z Meghan Markle. „Królowa chciała, aby Harry i Meghan podpisali umowę, zgodnie z którą Markle otrzymałaby określoną kwotę pieniędzy podczas ewentualnego rozwodu. Harry był wściekły, że Elżbieta zaproponowała mu coś takiego”.

„Powiedział królowej, że będzie z Meghan przez całe życie, absolutnie jej ufa i niczego nie podpisze. Umowa przedślubna wydawała mu się obrazą dla przyszłej żony. Zresztą ona również nie miała ochoty niczego podpisywać”, dodała. Obecnie fortuna księcia Harry’ego ma wynosić 30 milionów euro, a jego żony, według niektórych danych, pięć milionów euro.

Levin zdradziła też, w jaki sposób Harry przygotował Meghan do przestrzegania zasad protokołu królewskiego. „Wyjaśniał jej wszystko bardzo ostrożnie i powoli, aby jej nie zszokować, tak jak zrobił to William z Kate. Dlatego tak długo to trwało”.

Królewska biografka ujawniła i inne informacje, jak na przykład fakt, że Meghan otwarcie powiedziała Harry’emu, że „nie chce iść na kompromis i przestrzegać tego, czego wymaga od niej rodzina królewska”. Wygląda więc na to, że para podjęła decyzję o rezygnacji z pełnienia obowiązków królewskich na długo przed jej ogłoszeniem... 

Królowa Elżbieta II abdykuje
Fot. Getty Images

Książę Harry, księżna Meghan, Meghan Markle
Fot. East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.