królowa Elżbieta II, orędzie, Boże Narodzenie 2021, 25.12.2021 rok, zamek Windsor
Fot. Victoria Jones/PA Images via Getty Images
BRYTYJSKA RODZINA KRÓLEWSKA

Królowa Elżbieta II odniosła się do narodzin Lilibet w trakcie orędzia!

Ten szczegół mógł Wam umknąć

Konrad Szczęsny 29 grudnia 2021 20:31
królowa Elżbieta II, orędzie, Boże Narodzenie 2021, 25.12.2021 rok, zamek Windsor
Fot. Victoria Jones/PA Images via Getty Images

Mimo że do tej pory oficjalnie nie wypowiedziała się na temat prawnuczki, w trakcie orędzia wyemitowanego w Boże Narodzenie królowa odniosła się do narodzin córki księcia Harry'ego i Meghan Markle! Elżbieta II zrobiła to oczywiście w oficjalny sposób, jednak jej słowa zostały docenione przez fanów brytyjskiej rodziny królewskiej...

Elżbieta II o narodzinach Lilibet Diany w trakcie orędzia bożonarodzeniowego 2021

Lilibet Diana Mountbatten-Windsor przyszła na świat na początku czerwca tego roku. Jej imiona to hołd złożony z jednej strony 95-letniej monarchini, z drugiej zmarłej tragicznie w sierpniu 1997 roku księżnej Dianie. Choć spekulowano, że książę Harry i Meghan Markle nie uprzedzili królowej o wyborze imion, co miało jej się nie spodobać, wszystko wskazuje na to, że Elżbieta II puściła niesnaski w niepamięć.

Można tak wnioskować m.in. po jej bożonarodzeniowym orędziu. W jego trakcie nawiązała m.in. do śmierci księcia Filipa oraz prawnucząt. „Dorośli, przytłoczeni zmartwieniami, czasami nie dostrzegają radości w prostych rzeczach, podczas gdy dzieci owszem”, zauważyła. Po czym nawiązała do narodzin pociech w brytyjskiej rodzinie królewskiej.

Dla mnie i mojej rodziny, nawet jeśli w tym roku brakuje jednego znajomego śmiechu, Boże Narodzenie będzie radosne, ponieważ będziemy mieli okazję powspominać i zobaczyć na nowo cud świąt oczami naszych najmłodszych, których w tym roku z radością powitaliśmy aż czwórkę”, podkreśliła.

Jak przypominają zagraniczne media, brytyjska monarchini nie miała jeszcze okazji poznać osobiście Lilibet Diany, ponieważ mieszka ona wraz z rodzicami w USA i do tej pory nie odwiedzili Elżbiety II... Warto pamiętać, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy królowa powitała także trójkę innych prawnuków: księżniczka Eugenia urodziła w lutym swoje pierwsze dziecko, syna Augusta Filipa, Mike i Zara Tindallowie powitali na świecie trzecie dziecko, synka Lucasa Filipa (marzec), zaś księżniczka Beatrycze powiła we wrześniu córkę, Siennę Elżbietę Mapelli Mozzi.

Czytaj także: Bożonarodzeniowe orędzie królowej Elżbiety II. Poruszająco wspomniała księcia Filipa 

królowa Elżbieta II, orędzie, Boże Narodzenie 2021, 25.12.2021 rok, zamek Windsor
Fot. Victoria Jones/PA Images via Getty Images

Królowa Elżbieta II, orędzie, Boże Narodzenie 2021, 25.12.2021 rok, zamek Windsor

Pierwsze zdjęcie Lilibet Diany

Długo nie było wiadomo, jak wygląda córka księżnej Meghan i księcia Harry'ego. Przez pół roku ukrywali oni wizerunek pociechy – zapewne z uwagi na ogromne zainteresowanie mediów. Zmieniło się to tuż przed świętami, w czwartek 23. grudnia 2021 roku. Wówczas w mediach społecznościowych została opublikowana ich rodzinna pocztówka. Zdjęcie wykonał uznany fotograf polskiego pochodzenia, Alexi Lubomirski. Widzimy na nim całą czwórkę radośnie uśmiechniętą. 

Archie siedzi na kolanach taty, zaś dumna mama wysoko na rękach unosi roześmianą Lilibet. Fani nie mają wątpliwości, że chłopiec jest niezwykle podobny do księcia Harry'ego, zaś dziewczynka to skóra zdjęta z mamy. 

„Wesołych Świąt. W tym roku 2021 powitaliśmy na świecie naszą córkę Lilibet. Archie uczynił nas „mamą” i „tatą”, a Lili uczyniła nas rodziną”, podpisali ją dumni rodzice.  

Czytaj także: Tak wygląda Lilibet! Na oficjalnym zdjęciu Meghan i Harry'ego skradła całą uwagę

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARYLA RODOWICZ o poczuciu zawodowego niedocenienia, związkach – tych „gorszych, lepszych, bardziej udanych” i swoim azylu. KAROLINA GILON I MATEUSZ ŚWIERCZYŃSKI: ona pojechała do pracy na planie telewizyjnego show, on miał przeżyć przygodę życia jako uczestnik programu… MAREK TORZEWSKI mówi: „W miłości, która niejedno ma imię, są dwa kolory. Albo biel, albo czerń. A ja mam tę biel, a to wielkie szczęście…”.