Królowa Elżbieta II, 28.06.2022
Fot. Max Mumby/Indigo/Getty Images
Królewskie życie

Królowa Elżbieta II ma problemy ze zdrowiem? Odwołano jej udział w ważnym wydarzeniu

Co donoszą media?

Marta Nawacka 9 sierpnia 2022 16:08
Królowa Elżbieta II, 28.06.2022
Fot. Max Mumby/Indigo/Getty Images

Poddani znów zaczęli martwić się o stan zdrowia królowej Elżbiety II. Pałac Buckingham odwołał niedawno udział monarchini w ważnym wydarzeniu, a cała uroczystość ma odbyć się w innej niż dotychczas formie. Nie poinformowano, co jest tego powodem, jednak informacja natychmiast wywołała spekulacje na temat samopoczucia sędziwej władczyni.

Problemy zdrowotne królowej Elżbiety II

Ostatni rok nie był najłatwiejszy dla monarchini. Stan zdrowia królowej Elżbiety II zdawał się pogarszać od śmierci jej ukochanego męża, księcia Filipa, w kwietniu 2021 roku. Brytyjska rodzina królewska wciąż pozostawała wówczas w napiętych stosunkach z księciem Harrym i jego żoną, dodatkowo władczyni nie miała szansy poznać swojej prawnuczki, małej Lilibet Diany. Królowa zaczęła coraz bardziej podupadać na zdrowiu. Rezygnowała z obecności na niektórych wystąpieniach, coraz częściej pojawiała się publicznie o lasce. Na początku tego roku przeszła także zakażenie koronawirusem, a większość swoich obowiązków wykonywała zdalnie, w innych zaś zastąpił ją syn, książę Karol.

Nie brakowało spekulacji, że królowa Elżbieta II nie pokazuje się publicznie, ponieważ musi poruszać się na wózku i nie wyobraża sobie, żeby ktokolwiek widział ją w takim stanie. Kolejnym ciosem dla monarchini była niemożność wychodzenia na spacery z ukochanymi psami corgi, jak miała w zwyczaju robić. W kwietniu, podczas mszy dziękczynnej upamiętniającej księcia Filipa, władczyni pojawiła się o lasce, a dodatkowo wspierała się na ramieniu jednego z synów, księcia Andrzeja. W maju z kolei nie uczestniczyła w Garden Party, a reprezentowali ją pozostali członkowie rodziny.

Czytaj też: Królowej Elżbiecie II nie spodobał się dom Williama i Kate. Szczególnie jedno pomieszczenie

Królowa Elżbieta II, 11.05.2021
Fot. Chris Jackson - WPA Pool/Getty Images

Królowa Elżbieta II, 11.05.2021

Królowa Elżbieta II nie pojawi się na ważnym wydarzeniu

Teraz okazuje się, że monarchini ponownie nie weźmie udziału w ważnej uroczystości. Rodzina królewska odwołała przyjazd królowej Elżbiety II do Balmoral Castle, rodzinnej posiadłości. Jeszcze do niedawna wydawało się, że tradycyjna uroczystość powitania władczyni odbędzie się zgodnie z planem, jednak okazuje się, że zorganizowana zostanie w wąskim gronie. „Niestety, impreza nie odbędzie się w tradycyjnej formie”, poinformował pracownik królewskiej posiadłości. Czy powodem jest kiepski stan zdrowia królowej? Na razie nie podano takiej wiadomości.  

Zobacz także: Księżna Diana padła ofiarą manipulacji i oszustwa. Książę William zabrał głos w tej sprawie

Królowa Elżbieta II, Margaret Beazley, Zamek Windsor, 22.06.2022 rok
Fot. Andrew Matthews - Pool/Getty Images

Królowa Elżbieta II, Margaret Beazley, Zamek Windsor, 22.06.2022 rok

Królowa Elżbieta II, wizyta w hospicjum Thames, 15.07.2022
Fot. Kirsty O'Connor-WPA Pool/Getty Images

Królowa Elżbieta II, wizyta w hospicjum Thames, 15.07.2022

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…