Rama X, król Tajlandii, koronacja
Fot. DPPA/East News
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Król Tajlandii oskarżył oficjalną kochankę o czarną magię i skazał ją na dwa lata więzienia

„Była zbyt ambitna”

Ksenia Krasko 28 marca 2020 08:59
Rama X, król Tajlandii, koronacja
Fot. DPPA/East News

Król Tajlandii ponownie zadziwia świat swoim postępowaniem. Nieco ponad dwa miesiące temu monarcha oficjalnie uznał swoją kochankę, Sineenat Wongvajirapakdi, za drugą małżonkę, ożywiając starą tradycję dworską, polegającą na przyjmowaniu młodszej żony. W październiku okazało się, że Rama X radykalnie zmienił swoje nastawienie do faworytki, a teraz ujawniono dalsze szczegóły tej sprawy.

Kochanka króla Tajlandii - co się z nią stało?

W październiku zeszłego roku media poinformowały, że z rozkazu ekscentrycznego króla, Sineenat Wongvajirapakdi została pozbawiona wszystkich tytułów i stopni wojskowych. Oficjalnym powodem takiej decyzji miało być „niewłaściwe zachowanie i brak lojalności”. W cytowanym przez prasę oświadczeniu pałacu podano, że kochanka króla „była zbyt ambitna”, i rzekomo próbowała zastąpić oficjalną żonę Ramy X, królową Suthidę.

„Królewska szlachetna małżonka Sineenat jest niewdzięczna i zachowuje się w sposób niewłaściwy dla swojego tytułu. Nie jest też zadowolona z przyznanego jej tytułu, robiąc wszystko, aby wznieść się do poziomu królowej. Brakuje jej zrozumienia dobrych tradycji dworu królewskiego. Jest nieposłuszna królowi i królowej”, tłumaczono. Jednak dla wielu osób te powody były mało przekonujące.

Zagadkę rozwiązano pół roku później. Lokalne media twierdzą, że Sineenat rzeczywiście straciła przywileje po kłótni z żoną Ramy X, królową Sutheed. Kochanka władcy miała pokłócić się z nią na oczach poddanych, oskarżając ją o niewłaściwe wypełnianie obowiązków małżeńskich. To jednak nie wszystko.

Zniknięcie kochanki króla Tajlandii

Pewnego dnia w sieci pojawiły się ciekawe zdjęcia, wykonane prawdopodobnie przez pracowników ambasady Stanów Zjednoczonych w Tajlandii. Uchwycono na nich moment z listopada ubiegłego roku, jeszcze przed zniknięciem Sineenat z życia publicznego. Na fotografiach praktycznie naga (w kostiumie kąpielowym) kochanka króla stoi pod jego pomnikiem w centrum Bangkoku. Według świadków, zaczęła się modlić, podczas gdy towarzysząca jej pokojówka rozpryskiwała wokół jakiś płyn, prawdopodobnie wodę.

Według ustaleń prasy, Rama X wpadł w furię, gdy się o tym dowiedział – Tajowie są nie tylko bardzo religijni, ale i przesądni. Król oskarżył więc kochankę o „czarną magię” i w listopadzie 2019 roku skazał ją na dwa lata więzienia. W styczniu pojawiły się pogłoski, że 35-latka nie żyje, ale nie istnieją na to żadne dowody, a służba prasowa pałacu nie komentuje tych doniesień.

Zanim Sineenat Wongvajirapakdi została królewską szlachetną małżonką, czyli oficjalną kochanką króla Tajlandii, awansowała na generała dywizji i dowodziła królewskim korpusem ochrony. Była również pilotem i sanitariuszką.

Maha Vajiralongkorn, znany jako król Rama X, wstąpił na tron w 2016 roku po śmierci swego ojca, króla Bhumibola Adulyadeja, który panował przez 70 lat. Formalna koronacja miała miejsce w maju 2019 roku. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Royalisticism (@royalisticism)

Król Tajlandii, Maha Vajiralongkorn
Fot. East News

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.