O TYM SIĘ MÓWI

Donald Trump upokorzył królową Elżbietę II w trakcie wizyty w Wielkiej Brytanii?!

Prezydent USA aż trzy razy złamał protokół

Konrad Szczęsny 14 lipca 2018 19:56

Niestosowny ubiór, lekceważenie królowej oraz zbytnia poufałość – tak specjaliści od etykiety podsumowali piątkowe spotkanie Donalda Trumpa z królową Elżbietą II. Wizyta prezydenta USA w Wielkiej Brytanii wywołała ogromne kontrowersje i liczne protesty obywateli królestwa. Nic dziwnego, że media na całym świecie czujnym okiem przypatrywały się zachowaniu miliardera i z wielką satysfakcją wytknęły mu wszystkie błędy, które popełnił w trakcie spotkania z monarchinią!

Donald Trump spóźnił się na spotkanie z Elżbietą II

Co prawda nie jest to złamanie protokołu, ale z pewnością objaw braku dobrych manier. Planowane spotkanie Donald Trumpa z władczynią zjednoczonego królewska rozpoczęło się z piętnastominutowym opóźnieniem, którego powodem był właśnie prezydent USA. Według świadków, oczekująca w upale Elżbieta II dawała wyraz swojemu niezadowoleniu i zniecierpliwieniu, co jakiś czas wymownie zerkając na zegarek. Jak się okazuje, był to dopiero początek dyplomatycznej katastrofy, mimo że spotkanie przebiegało w dosyć miłej atmosferze, zaś miliarder zapewnił brytyjską monarchinię o swojej sympatii, mówiąc, że jest wspaniałą kobietą.

Wpadki Donald Trumpa w trakcie spotkania z Elżbietą II - tak łamał protokół

Zachowanie Donalda Trumpa od początku wydawało się dosyć niefrasobliwe i mocno kontrowersyjne. Mimo że zasady protokołu jasno mówią, iż w momencie powitania z królową Elżbietą II wskazany jest ukłon, prezydent USA i jego żona podali władczyni rękę. 

„Choć ukłon nie jest wymagany od obcokrajowców - stanowiło to odejście od przyjętego protokołu”, przekonuje serwis TVN24.pl.

Uwagę zwrócił także ubiór Donalda Trumpa, który uznano za zbyt swobodny z powodu rozpiętej marynarki. Specjaliści podkreślają, że mogło to zostać odebrane jako brak szacunku do królowej.

Jednak najbardziej przykry incydent miał miejsce, gdy Elżbieta II i Donald Trump oglądali wartę honorową. Prezydent USA przestał w pewnym momencie zwracać uwagę na królową i wyprzedził ją, przez co monarchini musiała oglądać jego plecy. Jakby tego było mało, nie reagował, gdy poprosiła go, by przesunął się na tyle, by mogła ponownie iść u jego boku. Co prawda koniec końców Elżbieta II elegancko wyprzedziła miliardera, jednak media nie mają wątpliwości, że zachowanie Donald Trumpa to niewybaczalny błąd, który może być traktowany nie tylko jako lekceważenie królowej, lecz także jako jej upokorzenie. Nawet mąż królowej, książę Filip, zawsze porusza się kilka kroków za nią. 

Czy ze strony prezydenta USA była to jedynie nieznajomość protokołu czy też celowe działanie, będące pokazem siły i wyższości?  

Wideo

Poznaj historię miłości Agnieszki Woźniak-Starak i jej męża Piotra!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Blanka Lipińska  o swojej misji, seksualnych preferencjach i związku, Andrzej Chyra o ojcostwie po 50-tce i Roksana Węgiel o zwycięstwie w Eurowizji Junior i cenie sławy.