Wuhan, koronawirus
Fot. East News
O TYM JEST GŁOŚNO

Zamknięto ostatni polowy szpital w Wuhan. Liczba nowych zakażeń drastycznie spadła

To nie jedyna dobra wiadomość z epicentrum koronawirusa

Rafał Kowalski 11 marca 2020 13:59
Wuhan, koronawirus
Fot. East News

Włochy, Korea Południowa i Iran – te państwa mają aktualnie największy problem z szybkim rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Do krajów, które powoli wychodzą z ogromnego zagrożenia, mogą z kolei zaliczyć się Chiny, w których sytuacja poprawia się szczególnie w źródle wirusa SARS-CoV-2. Mowa o mieście Wuhan, gdzie zanotowano najniższe od tygodni nowe przypadki zakażenia.

Koronawirus w Wuhan: zamknięto ostatni polowy szpital

Pełna liczba zakażeń koronawirusem w Chinach wynosi na ten moment 81 tysięcy, z kolei śmiertelnych jest ponad 3130 osób. Najważniejszą jednak informacją jest ta o nowych pacjentach szpitali, u których stwierdzono chorobę. Tak niskiego wyniku nie podano już dawno. Wczoraj w Chinach stwierdzono 40 nowych zakażeń wirusem oraz 22 zgony. Przypomnijmy, że jeszcze niedawno liczby te podawane były w tysiącach.

Władze chińskiej prowincji, która była epicentrum koronawirusa, przekazały według portalu Pengpai Xinwen kolejną pozytywną wieść. Mianowicie, wczoraj zamknięto ostatni z 14 tymczasowych polowych szpitali. Wirus ustąpił na tyle, że po prostu nie było już kogo leczyć. Agencja Xinhua oceniła, że Wuhan już niedługo wygra z , że zwycięstwo nad SARS-CoV-2 jest blisko. „Wojna z epidemią trwa, ale nadejście zwycięstwa nie jest już odległe”, podano w komunikacie.

Przywódca Chin, Sekretarz Generalny Komunistycznej Partii Chin, Xi Jinping, przyleciał wczoraj do Wuhan, by dać dowód, że batalia z epidemią zbliża się ku końcowi. Polityk wyjaśnił, że powód jego wizyty to „inspekcja pracy na rzecz ograniczenia i kontroli epidemii”.

Żywym dowodem na polepszenie sytuacji w prowincji Hubei jest fakt, że większość mieszkańców może już swobodnie przemieszczać się. Każda osoba powinna zainstalować aplikację, w której zaznaczono, jaki stan zdrowia ma jej użytkownik. Przydzielony kolor zielony, żółty lub czerwony ma informować służby, czy dany mieszkaniec Hubei może między innymi pracować. Na ten moment, po uzyskaniu odpowiednich zgód, wznowiły bowiem działalność np. firmy, których zadania są związane z globalnym przemysłem. Życie w Wuhan i jego okolicach powoli wraca do normy… 

Radość z zamknięcia szpitali polowych w Wuhan 

Wuhan, koronawirus
Fot. East News

Zamknięcie jednego z polowych szpitali. Ten stworzony został w hali sportowej

Wuhan, koronawirus
Fot. East News

Xi Jinping odwiedzający Wuhan

Wuhan, koronawirus
Fot. East News

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!