Sklep meblowy
Fot. Szymon Starnawski/Polska Press/East News
O TYM JEST GŁOŚNO

Sklepy meblowe jednak zamknięte na ostatnią chwilę! Wiceminister przeprasza

"Tych błędów nie można się wystrzec"

Redakcja VIVA! 7 listopada 2020 17:00
Sklep meblowy
Fot. Szymon Starnawski/Polska Press/East News

W środę, 4 listopada podczas konferencji prasowej Mateusz Morawiecki ogłosił zaostrzenie obostrzeń na terenie całego kraju. Nowe zasady wchodzą od dzisiaj w życie! Wszystkie szkoły przejdą na naukę zdalną, znacząco ograniczona zostanie działalność galerii handlowych, hotele przyjmować będę mogły tylko konkretnych gości. W piątek wieczorem, 6 listopada opublikowano w Dzienniku Ustaw rozporządzenie dotyczące nowych zasad w trakcie epidemii koronawirusa. Jak się okazuje, w ostatniej chwili postanowiono zamknąć także sklepy meblowe. 

Koronawirus w Polsce. Nagła decyzja o zamknięciu sklepów meblowych

Podobna sytuacja miała miejsce tydzień temu, kiedy rząd wydał rozporządzenie o zamknięciu cmentarzy na czas obchodów uroczystości Wszystkich Świętych dopiero 30 października. "Przepraszam w imieniu tych wszystkich, którzy popełniają błędy podejmując decyzje z godziny na godzinę. Tych błędów nie można się wystrzec. Jesteśmy tylko ludźmi i pokorna władza (...) musi wziąć odpowiedzialność", powiedział wiceminister Paweł Szefernaker w rozmowie Krzysztofem Ziemcem na antenie RMF FM.

Podczas wizyty w studiu wiceszef resortu spraw wewnętrznych i administracji odniósł się do zamieszania wokół procesu wprowadzania nowych obostrzeń w Polsce. "Jeżeli ktoś uważa, że komunikacja rządu przy podejmowaniu niektórych decyzji była niewystarczająca, to nie pozostaje nic innego jak przeprosić i powtórzyć, że te działania nie są przeciw komukolwiek. Te działania są związane z sytuacją, w jakiej jesteśmy", tłumaczył działania rządu. 

Nieprzekonani pozostają jednak przedsiębiorcy. Podobnie, jak handlarze kwiatami i zniczami tydzień temu, w wyjątkowo trudnej sytuacji postawieni zostali zarówno właściciele sklepów meblowych, jak i zatrudnieni przez nich pracownicy. "To nie powinno się było zdarzyć. Rozumiemy potrzebę ograniczeń, ale nie wprowadzanych w taki sposób. Nie możemy sobie pozwalać na zamykanie jakiejś branży gospodarki wbrew zapowiedziom, na kilka godzin przed wejściem przepisów w życie", skomentował działania rządu prezydent Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan, Maciej Witucki w rozmowie z Tomasz Skorym dla RMF FM.  

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.