O TYM SIĘ MÓWI

Koronawirus powstał w laboratorium?! WHO odpowiedziało na teorie spiskowe

Jakie jest prawdziwe źródło epidemii?

Rafał Kowalski 22 kwietnia 2020 13:50

Agencja PAP i US News informują, że WHO nie umie podać dokładnego źródła koronawirusa a także miejsca, momentu i sposobu, w jaki przeniósł się on na człowieka. Rzecznicy Światowej Organizacji Zdrowia przekazali jednak jedną potwierdzoną już przez naukowców informację na temat początków epidemii, a także skomentowali teorie spiskowe krążące w sieci….

Skąd wziął się koronawirus? Powstał w laboratorium?

Miliony ludzi na całym świecie zetknęły się w internecie z artykułami i postami o tym, że koronawirus tak naprawdę powstał w laboratorium po to, by zniszczyć dużą część ludzkości, a pozostałych zmusić do zakupu drogich leków, co miałoby wzbogacić koncerny farmaceutyczne. Powyższe rewelacje zdementowała rzeczniczka WHO. „Wszystkie dostępne dowody sugerują, że wirus jest pochodzenia zwierzęcego i nie został celowo stworzony w laboratorium lub innym miejscu – powiedziała Fadela Chaib we wtorek.

Drugi z rzeczników dodał, że jedyną informacją, która na ten moment jest pewna to to, że epidemia rozpoczęła się od zwierząt. „Na tym etapie nie jest możliwe, aby ustalić dokładne źródło koronawirusa. Jednakże dostępne dowody sugerują, że ma on pochodzenie zwierzęce”, oświadczył Takeshi Kasai ze Światowej Organizacji Zdrowia.

Zaapelował on też, by nie walczyć z obostrzeniami rządów, a przyzwyczajać się do nich. „Przynajmniej do czasu opracowania szczepionki albo bardzo skutecznego sposobu leczenia, ten proces musi stać się naszą nową normalnością”, powiedział rzecznik WHO. Nie potwierdził więc jednocześnie wniosków w prac wielu ekspertów, którzy zbadali, że koronawirus zaczął się na tak zwanym Mokrym Targu w Wuhan, oraz że do ludzi trafił bezpośrednio od łuskowców, które miały zarazić się od nietoperzy…

Wszystkie komunikaty WHO są bardzo ostrożne. Nie pozostaje nam więc nic innego, jak pozostać w domach i czekać na kolejne. 

Koronawirus, szczepionka
Fot. stock.adobe.com

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Córka ANNY PRZYBYLSKIEJ, OLIWIA BIENIUK, w jedynym takim wywiadzie: „Kiedy mama umarła, wchodziłam w najtrudniejszy okres dojrzewania i ono się trochę zatrzymało”. PIOTR BECZAŁA i KATARZYNA BĄK-BECZAŁA. Światowej sławy muzyk i utalentowana mezzosopranistka, która zamieniła karierę na rolę żony. Czy żałuje? KEANU REEVES, aktor, który chodzi własnymi ścieżkami. IZABELA TROJANOWSKA w czasach PRL-u szokowała ostrym, rockowym wizerunkiem. Ile dziś zostało z tamtej niepokornej dziewczyny? W CYKLU EXTRA Świat mody z powodu koronawirusa znalazł się na krawędzi.