O TYM SIĘ MÓWI

Koronawirus powstał w laboratorium?! WHO odpowiedziało na teorie spiskowe

Jakie jest prawdziwe źródło epidemii?

Rafał Kowalski 22 kwietnia 2020 13:50

Agencja PAP i US News informują, że WHO nie umie podać dokładnego źródła koronawirusa a także miejsca, momentu i sposobu, w jaki przeniósł się on na człowieka. Rzecznicy Światowej Organizacji Zdrowia przekazali jednak jedną potwierdzoną już przez naukowców informację na temat początków epidemii, a także skomentowali teorie spiskowe krążące w sieci….

Skąd wziął się koronawirus? Powstał w laboratorium?

Miliony ludzi na całym świecie zetknęły się w internecie z artykułami i postami o tym, że koronawirus tak naprawdę powstał w laboratorium po to, by zniszczyć dużą część ludzkości, a pozostałych zmusić do zakupu drogich leków, co miałoby wzbogacić koncerny farmaceutyczne. Powyższe rewelacje zdementowała rzeczniczka WHO. „Wszystkie dostępne dowody sugerują, że wirus jest pochodzenia zwierzęcego i nie został celowo stworzony w laboratorium lub innym miejscu – powiedziała Fadela Chaib we wtorek.

Drugi z rzeczników dodał, że jedyną informacją, która na ten moment jest pewna to to, że epidemia rozpoczęła się od zwierząt. „Na tym etapie nie jest możliwe, aby ustalić dokładne źródło koronawirusa. Jednakże dostępne dowody sugerują, że ma on pochodzenie zwierzęce”, oświadczył Takeshi Kasai ze Światowej Organizacji Zdrowia.

Zaapelował on też, by nie walczyć z obostrzeniami rządów, a przyzwyczajać się do nich. „Przynajmniej do czasu opracowania szczepionki albo bardzo skutecznego sposobu leczenia, ten proces musi stać się naszą nową normalnością”, powiedział rzecznik WHO. Nie potwierdził więc jednocześnie wniosków w prac wielu ekspertów, którzy zbadali, że koronawirus zaczął się na tak zwanym Mokrym Targu w Wuhan, oraz że do ludzi trafił bezpośrednio od łuskowców, które miały zarazić się od nietoperzy…

Wszystkie komunikaty WHO są bardzo ostrożne. Nie pozostaje nam więc nic innego, jak pozostać w domach i czekać na kolejne. 

Koronawirus, szczepionka
Fot. stock.adobe.com

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?