O TYM SIĘ MÓWI

Koronawirus powstał w laboratorium?! WHO odpowiedziało na teorie spiskowe

Jakie jest prawdziwe źródło epidemii?

Rafał Kowalski 22 kwietnia 2020 13:50

Agencja PAP i US News informują, że WHO nie umie podać dokładnego źródła koronawirusa a także miejsca, momentu i sposobu, w jaki przeniósł się on na człowieka. Rzecznicy Światowej Organizacji Zdrowia przekazali jednak jedną potwierdzoną już przez naukowców informację na temat początków epidemii, a także skomentowali teorie spiskowe krążące w sieci….

Skąd wziął się koronawirus? Powstał w laboratorium?

Miliony ludzi na całym świecie zetknęły się w internecie z artykułami i postami o tym, że koronawirus tak naprawdę powstał w laboratorium po to, by zniszczyć dużą część ludzkości, a pozostałych zmusić do zakupu drogich leków, co miałoby wzbogacić koncerny farmaceutyczne. Powyższe rewelacje zdementowała rzeczniczka WHO. „Wszystkie dostępne dowody sugerują, że wirus jest pochodzenia zwierzęcego i nie został celowo stworzony w laboratorium lub innym miejscu – powiedziała Fadela Chaib we wtorek.

Drugi z rzeczników dodał, że jedyną informacją, która na ten moment jest pewna to to, że epidemia rozpoczęła się od zwierząt. „Na tym etapie nie jest możliwe, aby ustalić dokładne źródło koronawirusa. Jednakże dostępne dowody sugerują, że ma on pochodzenie zwierzęce”, oświadczył Takeshi Kasai ze Światowej Organizacji Zdrowia.

Zaapelował on też, by nie walczyć z obostrzeniami rządów, a przyzwyczajać się do nich. „Przynajmniej do czasu opracowania szczepionki albo bardzo skutecznego sposobu leczenia, ten proces musi stać się naszą nową normalnością”, powiedział rzecznik WHO. Nie potwierdził więc jednocześnie wniosków w prac wielu ekspertów, którzy zbadali, że koronawirus zaczął się na tak zwanym Mokrym Targu w Wuhan, oraz że do ludzi trafił bezpośrednio od łuskowców, które miały zarazić się od nietoperzy…

Wszystkie komunikaty WHO są bardzo ostrożne. Nie pozostaje nam więc nic innego, jak pozostać w domach i czekać na kolejne. 

Koronawirus, szczepionka
Fot. stock.adobe.com

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Pandemia nie zmieniła mojego życia, to ja sama je zmieniłam…”, mówi AGNIESZKA MACIĄG. Kraśko, Olejnik, Rodowicz, Rusinek, Szczygieł, Wojciechowska… o emocjach i rodzinnych relacjach w izolacji domowej. JACEK SANTORSKI radzi, jak nie zwariować w czasie pandemii. Zmierzch zachodniej cywilizacji? Beata Pawlikowska w egzystencjalnych rozważaniach w dobie koronawirusa.