koronawirus-2020-kwarantanna-2
Fot. AdobeStock.com
O TYM SIĘ MÓWI

Rekordy zachorowań  na koronawirusa w Polsce

Czekają nas kolejne obostrzenia

Olga Figaszewska 26 września 2020 10:51
koronawirus-2020-kwarantanna-2
Fot. AdobeStock.com

Jak podało Ministerstwo Zdrowia, w Polsce zanotowano 1584 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia na koronawirusa. Zmarły 32 osoby. To też trzeci najwyższy dobowy wskaźnik zgonów. Dziś mówi się o kolejnym dobowym rekordzie zachorowań. Czekają nas kolejne obostrzenia. A WHO apeluje o przestrzeganie zasad i niebagatelizowanie pandemii. 

Koronawirus w Polsce

Rekord zachorowań na koronawirusa padł w piątek. Z raportu Ministerstwa Zdrowia wynikało, że COVID-19 stwierdzono u  1587 osób. Dziś ten wynik się utrzymuje. Mówi się o dramatycznym wzroście zachorowań. Od kilku dni odnotowuje się ponad tysiąc przypadków zakażeń.

,,Mamy 1 584 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: małopolskiego (259), wielkopolskiego (167), kujawsko-pomorskiego (166), pomorskiego (151), mazowieckiego (146), śląskiego (141), łódzkiego (104), podlaskiego (76), podkarpackiego (72), dolnośląskiego (63), lubelskiego (60), zachodniopomorskiego (51), warmińsko-mazurskiego (43), świętokrzyskiego (41), opolskiego (32), lubuskiego (12). Z przykrością informujemy o śmierci 32 osób zakażonych koronawirusem", czytamy w sobotniej informacji podanej na Twitterze Ministerstwa Zdrowia. 

Dotychczas w Polsce od początku pandemii mówi się o 85 980 przypadkach zachorowań. Zmarły 2 424 osoby. 

W szpitalach wciąż znajduj się ponad 2 tys. osób. Do respiratora podłączonych jest 110 osób.  

 Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska poinformował, że od soboty 21 powiatów zostanie z dodatkowymi obostrzeniami: 2 z nich trafiło do "strefy czerwonej", a 19 do "strefy żółtej. Ponadto 10 powiatów znalazło się w tzw. strefie alertowej.

Strefa czerwona:  powiat głubczycki (z woj. opolskiego) oraz powiat kartuski (z woj. pomorskiego).

Strefa żółta:  powiaty: myślenicki (z woj. małopolskiego), gostyński (z woj. wielkopolskiego), aleksandrowski (z woj. kujawsko-pomorskiego), powiat brzeski (z woj. opolskiego), powiat suski i limanowski (z woj. małopolskiego), powiat trzebnicki (z woj. dolnośląskiego), powiat otwocki i przasnyski (z woj. mazowieckiego), powiat kłobucki (z woj. śląskiego), miasto Sopot (z woj. pomorskiego), powiat działdowski i nidzicki (z woj. warmińsko-mazurskiego), powiat piotrowski (z woj. łódzkiego) oraz powiat międzychodzki (z woj. wielkopolskiego).

,,Na liście alertów znalazło się 10 powiatów: powiat kluczborski z woj. opolskiego, kościelski, pucki, wejherowski, nowodworski oraz miasto Słupsk z woj. pomorskiego, strzyżowski i przeworski z woj. podkarpackiego, powiat Łęczna z woj. lubelskiego, a także powiat jaworski z woj. dolnośląskiego", dodał  wiceminister zdrowia.  

koronawirus-kobieta-maseczka
Fot. Adobe Stock

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARTYNA WOJCIECHOWSKA z odważnym przesłaniem dla kobiet: „Jestem wystarczająca!”. Marzyciel pragmatyk - CEZARY PAZURA w obiektywie żony Edyty. RENATA GABRYJELSKA supermodelka lat 90 o ucieczce z show-biznesu i nowym życiu. Odkrywamy sekrety mistrzyni, czyli jaka naprawdę jest IGA ŚWIĄTEK i kto stoi za jej sukcesem oraz sprawdzamy, dlaczego WIRUS to największy wróg ludzkości.