księżna Kate, księżna Meghan, Książę William, książę Harry
Fot. gettyimages
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Konflikt w rodzinie królewskiej trwa. Meghan i Harry nie spędzą świąt z Williamem i Kate?

Czy rzecznik Pałacu zdecyduje się zabrać głos?

Gabriela Czernecka 2 grudnia 2018 21:53
księżna Kate, księżna Meghan, Książę William, książę Harry
Fot. gettyimages

Odkąd Harry i Meghan ogłosili, że przeprowadzają się z Pałacu Kensington do posiadłości w Windsorze, brytyjskie media nieustannie rozpisują się o tego, co jest przyczyną nagłej zmiany decyzji książęcej pary Sussex. O chłodnych relacjach Kate i Meghan pisze się od dawna. Jakiś czas temu w konflikt zaangażowali się także William i Harry. Okazuje się, że konflikt przybiera na sile, bowiem właśnie ogłoszono, że Kate i William nie spędzą tegorocznych świąt u królowej. Dlaczego?

Święta Bożego Narodzenia w rodzinie królewskiej

Święta jak w każdej rodzinie, także w tej królewskiej, to czas, który spędza się z najbliższymi. Tegoroczne święta w royal family mogą jednak przejść do historii z kompletnie innego powodu. Wygląda na to, że konflikt między Kate i Meghan doprowadził do tego, że pary nie spędzą razem świąt. Podobno problem między księżnym zaczął się jeszcze w ubiegłym roku. Wówczas Meghan jako narzeczona Harry'ego miała być niezbyt ciepło przywitana w rodzinie królewskiej. Za namową księcia Karola, książę William i księżna Kate, by wyciągnąć rękę na zgodę, zaproponowali, by Meghan i Harry spędzili z nimi przyszłe święta. Według Daily Maila, szybko pożałowali tej decyzji.  

Meghan była niemiła. Kate próbowała z nią dyskretnie o tym porozmawiać, ale ta poszła od razu do Harry'ego, który stanął po jej stronie. William oczywiście zaczął bronić Kate, która była wtedy w piątym miesiącu ciąży i nie miała siły na tego rodzaju konfrontacje. Doszło do koszmarnej kłótni”, wyjawia źródło portalu. 

Meghan i Harry spędzą święta z dala od Kate i Williama

Serwis nie ma wątpliwości, że to właśnie wątpliwości Williama co do Meghan sprawiły, że stosunki między księżnymi, ale i braćmi z każdym dniem stawały się bardzo napięte. Życie na świeczniku i pilnowanie się na każdym kroku nie ułatwiają sprawy. 

William i Kate uważali, że sprawy między Meghan i Harrym potoczyły się trochę zbyt szybko. Zaniepokojony był szczególnie William, który zawsze był blisko z bratem i czuł, że może mu o tym powiedzieć”, czytamy. Dziś mówi się, że książęca para Sussex i książęca para Cambridge święta spędzą osobno. Meghan i Harry pojawią się w posiadłości Norfolk wraz z królową Elżbietą II i księciem Filipem, a William z rodziną uda się w tym roku do rodziców Kate.

Czy faktycznie sytuacja jest aż tak napięta? Tak naprawdę nie wiadomo, ile z informacji o konflikcie między para jest prawdziwych. Z pewnością coś jest na rzeczy, ale jedno jest pewne o tym, czy Kate i WIlliam i Meghan i Harry spędzą święta osobno, dowiemy się już w drugiej połowie grudnia. 

Ksiezna Meghan, księżna Kate, konflik

Książę Harry, książę William
Fot. AFP/EAST NEWS

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?