KP 16 lipca 2017 15:00
1/8
M jak miłość
Copyright @ONS
1/8

Gdy w 2011 roku Małgorzata Kożuchowska ogłosiła, że odchodzi z „M jak miłość” fani serialu nie kryli rozczarowania. „Jak to? M jak miłość bez Hanki”?, pisali załamani.
A aktorka wystosowała oświadczenie: „Po 11-stu latach grania w serialu "M jak Miłość" i wcielania się w postać Hanki Mostowiak, przyszedł czas rozstania. To jedna czwarta mojego życia i dlatego nie jest to łatwa decyzja... Podejmuję ją jednak z pełną świadomością i odpowiedzialnością. Nawet najpiękniejsza przygoda musi się kiedyś zakończyć (…) Hanka Mostowiak i cała rodzina "M jak miłość" na zawsze pozostaną w moim sercu. To była cudowna przygoda, ale w moim życiu czas już na nowe, zawodowe i nie tylko, wyzwania!”.

 

Śmierć w kartonach

Po odejściu z serialu i słynnej scenie, w której jej bohaterka umiera w wyniku zderzenia jej samochodu z… kartonami, Małgorzata Kożuchowska wcale nie zniknęła z ekranów. Zagrała w dwóch filmach „Listy do M2” w 2015 roku i w „Kochaj” rok później. Od 2011 roku serial rodzinka.pl, w której gra główną rolę święci triumfy. Dużą popularnością cieszyło się „Prawo Agaty”, w którym występowała w latach 2012-2015 i „Druga szansa”, której kolejny sezon zobaczymy już jesienią. W 2014 roku aktorka urodziła synka. Okazuje się, że odejście z „M jak miłość” nie spowodowało tego, że aktorka zniknęła z show biznesu. Wręcz przeciwnie. Gra w dobrych produkcjach, występuje w reklamach i na brak pracy i propozycji nie może narzekać.

Zobacz też: Ilona Łepkowska ostro o Małgorzacie Kożuchowskiej: „Próbuje wyciskać cytrynę, w której nie ma już kropli soku”

Co po "M jak miłość"?

Mniej szczęścia mieli koledzy Kożuchowskiej, który również zrezygnowali ze stałego dochodu, jakim było występowanie w najpopularniejszym polskim serialu.

Dwa lata po Kożuchowskiej z pracy na planie zrezygnowała Joanna Koroniewska. Początkowo mówiono, że nie podobała się jej coraz gorsza atmosfera na planie oraz niewielkie zarobki. Podobno jednak powodem odejścia była szansa, przed jaką stanęła Koroniewska. Chodziło o rolę w innym serialu, na co nie pozwalał jej dotychczasowy kontrakt. Została kapitanem jednej z drużyn w programie „Kocham Cię Polsko”, prowadziła „Matka czy nastolatka” w TLC i „Tajemniczego składnika” w Polsacie. Wystąpiła też w kilku kampaniach reklamowych. Filmowo i serialowo niestety nie powiodło jej się tak dobrze jak Małgorzacie Kożuchowskiej. Od 2013 roku Joanna Koroniewska można ją było zobaczyć w spektaklach „Intryga” wystawianym w Teatrze Kamienica w Warszawie i „Interes życia” w Teatrze Komedia.

 

W ślady Kożuchowskiej

Niedawno Andrzej Młynarczyk również ogłosił, że żegna się z serialem, podobnie zresztą jak Olga Frycz, która tak jak i on, zmęczona jest już grą w serialu. Mówi się, że Kacper Kuszewski również rozważa taką możliwość.

W ciągu 17 lat przez serial „przewinęło się” większość polskich aktorów. Jedni zagrzali miejsce na dłużej, inni pojawiali się epizodycznie. Ci, którzy na stałe byli w obsadzie najpopularniejszej polskiej telenoweli mogli być już znudzeni wcielaniem się wciąż w tę samą postać. Zapewne pragnęli odmiany i nowych zawodowych wyzwań. Ciekawe, czy kolejne osoby odchodzące z „M jak miłość” rozwinął skrzydła jak Małgorzata Kożuchowska czy podzielą los Joanny Koroniewskiej.

Zobaczcie kogo jeszcze nie możemy już zobaczyć w "M jak miłość".

2/8
Andrzej Młynarczyk
Copyright @ONS
2/8

Andrzej Młynarczyk wcielał się w rolę Tomka Chodakowskiego. Podobno ma już dosyć tej postaci. Fanki aktora są załamane.

3/8
Joanna Koroniewska i Marek Probosz
Copyright @ONS
3/8

Joanna Koroniewska i Marek Probosz

4/8
Małgorzata Kożuchowska
Copyright @ONS
4/8

"Spektakularna" śmierć w kartonach bohaterki, w którą wcielała się Małgorzata Kożuchowska przyciągnęła przed ekrany osiem i pół miliona widzów.

5/8
Marieta Żukowska
Copyright @ONS
5/8

Marieta Żukowska

6/8
Marcin Bosak
Copyright @East News
6/8

Marcin Bosak

7/8
Cezary Morawski
Copyright @East News
7/8

Cezary Morawski

8/8
Agnieszka Sienkiewicz
Copyright @East News
8/8

Agnieszka Sienkiewicz

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.