Anita Lipnicka
Fot. sesja dla VIVY!
O NICH JEST GŁOŚNO

Anita Lipnicka wraz z mężem świętują czwartą rocznicę ślubu! Przypominamy ich niezwykłą historie

Jak się poznali?

Olga Figaszewska 13 września 2020 16:45
Anita Lipnicka
Fot. sesja dla VIVY!

W ostatnich latach w życiu Anity Lipnickiej sporo się zmieniło. Doświadczyła w swoim życiu sławy, miłości, śmiertelnej choroby... Zanim w jej życiu pojawił się Mark, czuła się zmęczona i zniechęcona do życia. W końcu jest szczęśliwa. Wkroczyła w zupełnie nowy etap. Z mężem pobrali się dwa lata temu. Dziś świętują rocznicę ślubu! Anita Lipnicka podzieliła się z fanami niezwykłym, romantycznym zdjęciem! Jak się poznali? Co mówili o swojej relacji? Kim jest mąż artystki, Mark Gray?

Anita Lipnicka i Mark Gray o miłości

Aby być razem, Anita Lipnicka i Mark Gray wywrócili do góry nogami swoje światy. Dziś on kibicuje jej podczas pracy nad kolejną płytą, ona wspiera go w przygotowaniach do pierwszej wystawy w Polsce. Niedawno w wywiadzie dla miesięcznika PANI, para opowiedziała o swojej miłości i początkach znajomości.

Los nie był dla niej łaskawy. Po rozstaniu z Johnem Porterem została sama z córką. Później walczyła z poważną chorobą. Uważała, że jej kariera znajduje się w martwym punkcie. Nie miała weny, siły by tworzyć. Wtedy pojawił się Mark, mężczyzna z życiowym bagażem. Sam wychowywał dwójkę dzieci, pochłaniały go sprawy domowe, kariera.

„Oboje byliśmy na etapie zwątpienia. Uważam, że aby zaczynać z kimś nowe życie w wieku 40 lat, trzeba mieć dużo siły i samozaparcia”, zdradziła Anita Lipnicka. Początkowo była ostrożna i zdystansowana. Pisali do siebie długie maile, które wytworzyły głęboką intymność. Mark zaprosił ją do siebie, do Anglii.  Nauczona doświadczeniem, nie chciała, by kolejny związek znów stał się medialny. W tym czasie Anita Lipnicka zmieniła zespół, nabrała odwagi, zaczęła pracę nad płytą Miód i dym.

On mocno w nią wierzył i udzielał niezbędnego wsparcia. Stworzył nawet animację do pierwszego singla, a także okładkę albumu. „Kiedyś obiecywałam sobie, że nie zwiążę się więcej z Brytyjczykiem. A jeśli już, to na pewno nie będziemy razem współpracować. Ot ironia losu”, relacjonuje piosenkarka.

Mark jest dwa lata młodszy od Anity. Posiada cechy, których ona potrzebuje. Jest pomocny, wyrozumiały i opiekuńczy. Przyjaciele pary podkreślają, że tworzą idealną patchworkową rodzinę. „Przy nim odmłodniałam. Wcześniej ciągle się starałam, aby dotrzymać kroku drugiej stronie, teraz, przy Marku, wyluzowałam”, dodaje. Miewają "kreatywne" sprzeczki, ale przecież już tak w życiu bywa.

Anita Lipnicka o ślubie

„Kiedy ujrzałem Anitę po raz pierwszy, jeszcze zupełnie nic o niej nie wiedząc, od razu poczułem, że jest tą jedyną. Nigdy wcześniej nie czułem się w ten sposób. (…) Wciąż poznaję jej twórczość. Ta muzyka mnie dotyka, zupełnie nieważna jest bariera językowa, choć najważniejsze słowa - takie jak „miłość” rozpoznaję”, tłumaczy Mark Gray.

Oświadczył się jej po niecałym roku znajomości. „I to, uwaga, za pomocą… pierścionka żelki! Niby to miał być żart, ale on badał terem. Zjadłam pierścionek zanim zdążyłam odpowiedzieć: „Yes”, zwierza się w rozmowie z PANI. Prawdziwy, otrzymała miesiąc później. Dla niego jest niezwykłą kobietą, dobrym człowiekiem, a przy tym niezwykłą artystką.

By być z ukochaną, przeprowadził w swoim życiu prawdziwą rewolucję. Sprzedał dom w Anglii, ukochane sportowe samochody i przeniósł się do Warszawy. Nie musiał długo nad tym myśleć, nie miał żadnych obaw. Mark jest multidyscyplinarnym artystą, ilustratorem, designerem, malarzem, tworzy instalacje, wielkoformatowe artworki w różnej technologii.

Ma wolny zawód, nie jest więc przywiązany pracą do żadnego konkretnego miejsca. Oczywiście, nie było mu łatwo. W Anglii wraz z mamą, zostały jego dzieci. „Obecnie wydaję sporo pieniędzy na loty, ale chcę jak najczęściej widywać dzieci, poza tym mam tam jeszcze różne sprawy zawodowe do załatwienia”, tłumaczy.

O welonie i białej sukni nigdy nie marzyła. Decyzję o ślubie podjęli wspólnie.  „Nieraz się zastanawiałam, po co ludziom ten papier? teraz już wiem. Po to, żeby uporządkować sprawy między sobą. Żeby podkreślić wzajemny szacunek, miłość i oddanie. (…) Nam ślub był też potrzeby do tego, aby udowodnić dzieciom i światy, że to nie jest żadna przelotna znajomość”, podkreśla.

Nie chcieli typowego, tradycyjnego ślubu. To był ich wymarzony dzień, najważniejszy. Miłość przysięgali sobie w otoczeniu najbliższych na greckiej wyspie, Hydra, 13 września 2016 roku.

Jak się poznali? Tego piosenkarka nie zdradza. Tę historię zostawią wyłącznie dla siebie. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Anita Lipnicka (@anita.lipnicka)

Anita Lipnicka z mężem
Fot. Facebook

Anita Lipnicka, VIVA! grudzień 2015
Fot. Alex Lua Kaczkowska

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

WERONIKA ROSATI o życiu w Los Angeles i córce: „Moment, w którym zaczęło się moje drugie życie, to narodziny córki”. AGNIESZKA I PIOTR GŁOWACCY: Para popularnych aktorów, rodzice bliźniaków, opowiadają o „podwójnym” szczęściu i o dojrzewaniu do miłości. JOHN PORTER: Najsłynniejszy Walijczyk mieszkający od 46 lat w Polsce mówi: „Jestem lekkim socjopatą”. Dlaczego? Ponadto HISTORIE NIEZWYKŁYCH WIĘZI MATEK I CÓREK oraz opowieść o MEMPHIS, mieście bluesa, grilla i Presleya.