Anita Lipnicka
Fot. sesja dla VIVY!
O NICH JEST GŁOŚNO

Mają swoją słodką tajemnicę, tworzą rodzinę patchworkową... Tak kochają się Anita Lipnicka i Mark Gray

Artystka obchodzi dziś 47. urodziny!

Olga Figaszewska 13 czerwca 2022 14:49
Anita Lipnicka
Fot. sesja dla VIVY!

W ostatnich latach w życiu Anity Lipnickiej sporo się zmieniło. Doświadczyła sławy, miłości, śmiertelnej choroby... Zanim w jej życiu pojawił się Mark, czuła się zmęczona i zniechęcona do życia. W końcu jest szczęśliwa. Wkroczyła w zupełnie nowy etap. Z mężem pobrali się niemal sześć lat temu.  Choć otwarcie mówią o związku, pewne fragmenty ich historii postanowili ukryć przed całym światem... Jak się poznali? Co mówili o swojej relacji? Kim jest mąż artystki, Mark Gray?

Anita Lipnicka i Mark Gray o miłości

Aby być razem, Anita Lipnicka i Mark Gray wywrócili do góry nogami swoje światy. W wywiadzie dla miesięcznika PANI z 2018 roku para opowiedziała o swojej miłości i początkach znajomości.

Los nie był dla wokalistki łaskawy. Po rozstaniu z Johnem Porterem została sama z córką. Później walczyła z poważną chorobą. Uważała, że jej kariera znajduje się w martwym punkcie. Nie miała weny, siły by tworzyć. Wtedy pojawił się Mark, mężczyzna z życiowym bagażem. Sam wychowywał dwójkę dzieci, pochłaniały go sprawy domowe, kariera.

Oboje byliśmy na etapie zwątpienia. Uważam, że aby zaczynać z kimś nowe życie w wieku 40 lat, trzeba mieć dużo siły i samozaparcia”, zdradziła Anita Lipnicka. Początkowo była ostrożna i zdystansowana. Pisali do siebie długie maile, które wytworzyły głęboką intymność. Mark zaprosił ją do siebie, do Anglii.  Nauczona doświadczeniem, nie chciała, by kolejny związek znów stał się medialny. W tym czasie Anita Lipnicka zmieniła zespół, nabrała odwagi, zaczęła pracę nad płytą Miód i dym.

On mocno w nią wierzył i udzielał niezbędnego wsparcia. Stworzył nawet animację do pierwszego singla, a także okładkę albumu. „Kiedyś obiecywałam sobie, że nie zwiążę się więcej z Brytyjczykiem. A jeśli już, to na pewno nie będziemy razem współpracować. Ot ironia losu”, relacjonowała piosenkarka.

Mark jest dwa lata młodszy od Anity. Posiada cechy, których ona potrzebuje. Jest pomocny, wyrozumiały i opiekuńczy. Przyjaciele pary podkreślają, że tworzą idealną patchworkową rodzinę. „Przy nim odmłodniałam. Wcześniej ciągle się starałam, aby dotrzymać kroku drugiej stronie, teraz, przy Marku, wyluzowałam”, dodała. Miewają "kreatywne" sprzeczki, ale przecież już tak w życiu bywa.

Anita Lipnicka o ślubie

Kiedy ujrzałem Anitę po raz pierwszy, jeszcze zupełnie nic o niej nie wiedząc, od razu poczułem, że jest tą jedyną. Nigdy wcześniej nie czułem się w ten sposób. (…) Wciąż poznaję jej twórczość. Ta muzyka mnie dotyka, zupełnie nieważna jest bariera językowa, choć najważniejsze słowa - takie jak „miłość” rozpoznaję”, tłumaczył Mark Gray.

Oświadczył się jej po niecałym roku znajomości. „I to, uwaga, za pomocą… pierścionka żelki! Niby to miał być żart, ale on badał terem. Zjadłam pierścionek zanim zdążyłam odpowiedzieć: „Yes”, zwierzała się Anita w rozmowie z PANI. Prawdziwy, otrzymała miesiąc później. Dla niego jest niezwykłą kobietą, dobrym człowiekiem, a przy tym niezwykłą artystką.

By być z ukochaną, przeprowadził w swoim życiu prawdziwą rewolucję. Sprzedał dom w Anglii, ukochane sportowe samochody i przeniósł się do Warszawy. Nie musiał długo nad tym myśleć, nie miał żadnych obaw. Mark jest multidyscyplinarnym artystą, ilustratorem, designerem, malarzem, tworzy instalacje, wielkoformatowe artworki w różnej technologii.

Czytaj także: „Był urodzony dla sztuki, był artystą”. Jaki prywatnie był Bogusław Kaczyński? 

Ma wolny zawód, nie jest więc przywiązany pracą do żadnego konkretnego miejsca. Oczywiście, nie było mu łatwo. W Anglii wraz z mamą, zostały jego dzieci. „Obecnie wydaję sporo pieniędzy na loty, ale chcę jak najczęściej widywać dzieci, poza tym mam tam jeszcze różne sprawy zawodowe do załatwienia”, tłumaczy.

O welonie i białej sukni nigdy nie marzyła. Decyzję o ślubie podjęli wspólnie.  „Nieraz się zastanawiałam, po co ludziom ten papier? teraz już wiem. Po to, żeby uporządkować sprawy między sobą. Żeby podkreślić wzajemny szacunek, miłość i oddanie. (…) Nam ślub był też potrzeby do tego, aby udowodnić dzieciom i światu, że to nie jest żadna przelotna znajomość”, podkreśla.

Nie chcieli typowego, tradycyjnego ślubu. To był ich wymarzony dzień, najważniejszy. Miłość przysięgali sobie w otoczeniu najbliższych na greckiej wyspie, Hydra, 13 września 2016 roku.

Jak się poznali? Tego piosenkarka nigdy nie zdradziła. Dokładną historię zostawią wyłącznie dla siebie. Jednak w magazynie Olivia wyjawiła, że ich spotkanie nie mogło być przypadkowe i zostało zapisane w gwiazdach.

„To długa i zabawna historia, którą jednak zachowam dla siebie. Jest w niej element cudu, jakiegoś kosmicznego zrządzenia losu. Jak gdyby maszyna losująca wybrała nas dwoje ze wszystkich ludzi świata, abyśmy sobie wzajemnie pomogli, uratowali się tą miłością."

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Anita Lipnicka (@anita.lipnicka)

Aneta Lipnicka i Mark Gray. Co słychać u nich dzisiaj?

Od 2019 małżonkowie zajmowali się urządzaniem swojego wymarzonego mieszkania. Mark Gray traktuje aranżację wnętrz jako swoją ogromną pasję i do wyzwania podszedł z wielkim zaangażowaniem.

Na Instagramie założyli profil, na którym dokumentowali postępy w pracy oraz pokazywali, jak można zrobić nowoczesne elementy wystroju przy użyciu rzeczy z odzysku. Mieszkanie zaaranżowali w loftowym stylu, które dopełnili wyjątkowymi detalami i sztuką nowoczesną. Efekty ich pracy robią wrażenie!

W maju bieżącego roku Anita Lipnicka podzieliła się natomiast zdjęciem z greckiej wyspy Hydra, na którą udała się z mężem, aby celebrować piątą rocznicę ślubu. To dokładnie w tym miejscu powiedzieli sobie sakramentalne „tak" w 2016 roku. Tymczasem tuż za pasem ich szósta rocznica! A Anicie Lipnickiej życzymy wszystkiego dobrego z okazji urodzin!  

Sprawdź również: Wielkie szczęście i wzajemne wsparcie. Natalia Kukulska i Michał Dąbrówka są małżeństwem od 22 lat

Anita Lipnicka z mężem
Fot. Facebook

Anita Lipnicka, VIVA! grudzień 2015
Fot. Alex Lua Kaczkowska

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.