Lanberry, Małgorzata Uściłowska
Fot. Artur Zawadzki/REPORTER
O NIEJ JEST GŁOŚNO

To ona stoi za sukcesami Viki Gabor i Roksany Węgiel na dziecięcej Eurowizji!

Kim jest Lanberry?

Rafał Kowalski 28 listopada 2019 17:55
Lanberry, Małgorzata Uściłowska
Fot. Artur Zawadzki/REPORTER

Choć publiczność kojarzy ją z pseudonimu Lanberry to jej prawdziwe imię i nazwisko to Małgorzata Uściłowska. Wokalistka, autorka muzyki, tekstów i… osoba, dzięki której polskie młode artystki dwukrotnie wygrały Eurowizję Junior. Kim dokładnie jest Lanberry? I czy pojedzie na Eurowizję dla dorosłych?

Lanberry – wiek, biogram, zdjęcia

Małgorzata Uściłowska urodziła się w podwarszawskim Wyszkowie 12 lutego 1987 roku. Tam też ukończyła Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida, a następnie wyjechała do Warszawy, gdzie studiowała lingwistykę stosowaną. Większą od języków pasją jest dla 32-latki muzyka, która towarzyszyła jej już od dzieciństwa. „To rodzina w dużej mierze ukształtowała moją wrażliwość muzyczną. Mój tata i dziadek byli muzykami - amatorami. Grali na gitarze, skrzypcach i pianinie. To właśnie w domu rodzinnym przesiąkłam miłością do muzyki. Oczywiście potem, po drodze pojawiali się różni artyści, którzy mnie inspirowali i nadal inspirują”, mówiła Małgorzata Uściłowska w rozmowie z Portalem Ludzi Sztuki kilka lat temu.

Swoich sił próbowała najpierw na YouTubie, gdzie zamieszczała covery, następnie z grupą Projekt NOD wydała płytę, aż w końcu pojawiła się w Voice of Poland i X Factor. Choć w żadnym z show nie zajęła wysokiego miejsca, to wkrótce zauważyła ją wytwórnia Universal Music Polska. To w niej przyjęła pseudonim Lanberry i w 2016 roku wydała pierwszą solową płytę o tym samym tytule. Polska pokochała ją za takie hity jak Podpalimy świat, Piątek, Ostatni most, Zew czy Nieznajomy.

Prywatnie Małgosia Uściłowska jest fanką kotów (sama posiada jednego), talentu Natalii Kukulskiej, mody – czego nie ukrywa na scenie – oraz pisania piosenek dla innych artystów. Piosenkarka podkreśla też w wywiadach, że ważna jest dla niej natura, którą często pokazuje w teledyskach. „Czuję cudowną więź z naturą. Wydaje mi się, że to drzemie w każdym człowieku, ale odkrywamy to na różnym etapie życia. Ja odkryłam to kilka lat temu, a teraz jest to już bardzo silne uczucie. Na co dzień przebywam w miejskiej dżungli i ją lubię, ale czasami potrzebuję stąd uciec i przenieść się gdzieś, gdzie będzie mniej bodźców. Natura ma bardzo wysokie wibracje, więc jest doskonałym miejscem, żeby się totalnie odciąć. Jeżdżę pod Warszawę do lasu, nad wodę. To jest moja oaza spokoju i potrafię tam zniknąć na kilka godzin.”, mówiła 32-latka portalowi All About Music.

Swoje zdjęcia Małgosia Uściłowska zamieszcza między innymi na portali Instagram. Jej oficjalne konto to @Lanberry.

Lanberry o Eurowizji

Niewiele osób wie, ale to właśnie Małgorzata Uściłowska odpowiada między innymi za kompozycje Anyone I Want To Be i Superhero, które wygrały Eurowizję Junior. W obu przypadkach Lanberry napisała tekst do utworów. Sama artystka podkreśla w rozmowach, że słowa pisał też Patryk Kumór, a muzyką zajął się producent Dominic Buczkowski-Wojtaszek. 32-latka stworzyła hit dla Viki Gabor w jeden dzień. „Kiedy piszemy piosenkę dla innej osoby, to staramy się jak najwięcej dowiedzieć o wykonawcy. Tak, by mógł być wiarygodny dla słuchaczy i był w stanie obronić ją na scenie. W przypadku Viki wzięliśmy pod uwagę to, że kocha "karaibskie" motywy w stylu Rihanny. Ma też niesamowitą skalę głosu. Chcieliśmy też przekazać element słowiańskości w brzmieniu”, wyznała Lanberry serwisowi Na Temat i dodała, że odpowiadała za napisanie angielskiej części kawałka, który podbił Europę. „Robiłam to w ciekawych okolicznościach. Usiadłam w moim ukochanym miejscu, na skraju lasu, gdzie poczułam natchnienie”, wyjaśniła w dalszej części wywiadu.

Wielu fanów Eurowizji zastanawia się, czy Lanberry sama nie powinna pojechać na konkurs. W maju odbędzie się on w Holandii, ale czy artystka chciałaby reprezentować w nim Polskę? „Jeśli chodzi o reprezentowanie Polski na Eurowizji, to na pewno mogę powiedzieć jedno: nie mówię „nie”. Nie wiem jednak, czy w tym roku, ale myślę o tym. Korci mnie w stronę tego, by może by spróbować jeszcze raz. Nie wiem, czy teraz do Rotterdamu, ale ogólnie zawsze powtarzam: nigdy nie mów nigdy! Może kiedyś jeszcze spróbuję swoich sił”, zdradziła w rozmowie z Eurowizją.org.

Jesteście za tym pomysłem? My, niezależnie od decyzji Gosi, trzymamy kciuki za jej kolejne projekty zawodowe. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Lanberry (@lanberry)

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

WERONIKA ROSATI o życiu w Los Angeles i córce: „Moment, w którym zaczęło się moje drugie życie, to narodziny córki”. AGNIESZKA I PIOTR GŁOWACCY: Para popularnych aktorów, rodzice bliźniaków, opowiadają o „podwójnym” szczęściu i o dojrzewaniu do miłości. JOHN PORTER: Najsłynniejszy Walijczyk mieszkający od 46 lat w Polsce mówi: „Jestem lekkim socjopatą”. Dlaczego? Ponadto HISTORIE NIEZWYKŁYCH WIĘZI MATEK I CÓREK oraz opowieść o MEMPHIS, mieście bluesa, grilla i Presleya.