Lanberry The Voice
Fot. Jan Bogacz/TVP
O NIEJ JEST GŁOŚNO

To ona stoi za sukcesami Viki Gabor i Roksany Węgiel na dziecięcej Eurowizji! Kim jest Lanberry?

Zadebiutowała jako jurorka w The Voice of Poland

Rafał Kowalski 10 września 2022 18:05
Lanberry The Voice
Fot. Jan Bogacz/TVP

Choć publiczność kojarzy ją z pseudonimu Lanberry to jej prawdziwe imię i nazwisko to Małgorzata Uściłowska. Wokalistka, autorka muzyki, tekstów i… osoba, dzięki której polskie młode artystki dwukrotnie wygrały Eurowizję Junior. Kim dokładnie jest Lanberry? Zadebiutowała jako jurorka w nowej edycji programu The Voice od Poland, w którym... sama kiedyś zaczynała jako uczestniczka.

Lanberry – wiek, biogram, zdjęcia

Małgorzata Uściłowska urodziła się w podwarszawskim Wyszkowie 12 lutego 1987 roku. Tam też ukończyła Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida, a następnie wyjechała do Warszawy, gdzie studiowała lingwistykę stosowaną. Większą od języków pasją jest dla 32-latki muzyka, która towarzyszyła jej już od dzieciństwa. „To rodzina w dużej mierze ukształtowała moją wrażliwość muzyczną. Mój tata i dziadek byli muzykami - amatorami. Grali na gitarze, skrzypcach i pianinie. To właśnie w domu rodzinnym przesiąkłam miłością do muzyki. Oczywiście potem, po drodze pojawiali się różni artyści, którzy mnie inspirowali i nadal inspirują”, mówiła Małgorzata Uściłowska w rozmowie z Portalem Ludzi Sztuki kilka lat temu.

Swoich sił próbowała najpierw na YouTubie, gdzie zamieszczała covery, następnie z grupą Projekt NOD wydała płytę, aż w końcu pojawiła się w Voice of Poland i X Factor. Choć w żadnym z show nie zajęła wysokiego miejsca, to wkrótce zauważyła ją wytwórnia Universal Music Polska. To w niej przyjęła pseudonim Lanberry i w 2016 roku wydała pierwszą solową płytę o tym samym tytule. Polska pokochała ją za takie hity jak Podpalimy świat, Piątek, Ostatni most, Zew czy Nieznajomy.

Prywatnie Małgosia Uściłowska jest fanką kotów (sama posiada jednego), talentu Natalii Kukulskiej, mody – czego nie ukrywa na scenie – oraz pisania piosenek dla innych artystów. Piosenkarka podkreśla też w wywiadach, że ważna jest dla niej natura, którą często pokazuje w teledyskach. „Czuję cudowną więź z naturą. Wydaje mi się, że to drzemie w każdym człowieku, ale odkrywamy to na różnym etapie życia. Ja odkryłam to kilka lat temu, a teraz jest to już bardzo silne uczucie. Na co dzień przebywam w miejskiej dżungli i ją lubię, ale czasami potrzebuję stąd uciec i przenieść się gdzieś, gdzie będzie mniej bodźców. Natura ma bardzo wysokie wibracje, więc jest doskonałym miejscem, żeby się totalnie odciąć. Jeżdżę pod Warszawę do lasu, nad wodę. To jest moja oaza spokoju i potrafię tam zniknąć na kilka godzin.”, mówiła 32-latka portalowi All About Music.

Swoje zdjęcia Małgosia Uściłowska zamieszcza między innymi na portali Instagram. Jej oficjalne konto to @Lanberry.

Czytaj też: Meghan nie poleciała do Szkocji z powodu zakazu. Nałożył go jeden z członków rodziny królewskiej

Lanberry o Eurowizji

Niewiele osób wie, ale to właśnie Małgorzata Uściłowska odpowiada między innymi za kompozycje Anyone I Want To Be i Superhero, które wygrały Eurowizję Junior. W obu przypadkach Lanberry napisała tekst do utworów. Sama artystka podkreśla w rozmowach, że słowa pisał też Patryk Kumór, a muzyką zajął się producent Dominic Buczkowski-Wojtaszek. Artystka stworzyła hit dla Viki Gabor w jeden dzień. „Kiedy piszemy piosenkę dla innej osoby, to staramy się jak najwięcej dowiedzieć o wykonawcy. Tak, by mógł być wiarygodny dla słuchaczy i był w stanie obronić ją na scenie. W przypadku Viki wzięliśmy pod uwagę to, że kocha "karaibskie" motywy w stylu Rihanny. Ma też niesamowitą skalę głosu. Chcieliśmy też przekazać element słowiańskości w brzmieniu”, wyznała Lanberry serwisowi Na Temat i dodała, że odpowiadała za napisanie angielskiej części kawałka, który podbił Europę. „Robiłam to w ciekawych okolicznościach. Usiadłam w moim ukochanym miejscu, na skraju lasu, gdzie poczułam natchnienie”, wyjaśniła w dalszej części wywiadu.

Wielu fanów Eurowizji zastanawiało się wówczas, czy Lanberry sama nie powinna pojechać na konkurs. „Jeśli chodzi o reprezentowanie Polski na Eurowizji, to na pewno mogę powiedzieć jedno: nie mówię „nie”. Nie wiem jednak, czy w tym roku, ale myślę o tym. Korci mnie w stronę tego, by może by spróbować jeszcze raz. Nie wiem, czy teraz do Rotterdamu, ale ogólnie zawsze powtarzam: nigdy nie mów nigdy! Może kiedyś jeszcze spróbuję swoich sił”, zdradziła przed laty w rozmowie z Eurowizją.org.

Zobacz także: Wielka Brytania. Tak na przestrzeni lat zmieniała się królowa Elżbieta II

Lanberry zadebiutowała jako jurorka w The Voice of Poland

 Teraz fani piosenkarki mogą oglądać ją w zupełnie nowej roli. Lanberry zadebiutowała w roli jurorki w 13. edycji programu The Voice of Poland, w którym sama niegdyś brała udział. „Bardzo się cieszę, że zobaczę Lanberry jako trenera w „The Voice of Poland”. Ona doskonale zna cały ten muzyczny mechanizm od samego środka. Jest barwną postacią, bardzo utalentowaną kompozytorką i jestem pewien, że niedługo usłyszymy jej podopiecznego w radiu, jeśli to ona będzie autorem jej bądź jego piosenki”, mówił o koleżance po fachu Dawid Kwiatkowski. Jak Wam się podoba nowa jurorka?  

Zobacz także: Ewa Krawczyk o tym, co zastała na grobie męża. „Przyszła grupka studentów z piwkiem”

Lanberry The Voice
Fot. Jan Bogacz/TVP

Lanberry, jesienna ramówka TVP, 24.08.2022
Fot. Pawel Wodzynski/East News

Lanberry, jesienna ramówka TVP, 24.08.2022

Wideo

Od 35 lat jest szczęśliwym mężem; cieszy się, że synowie nie poszli w jego ślady. Mirosław Baka prywatnie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

SYLWIA GRZESZCZAK: traumatyczne przeżycia w show-biznesie, strach i samotność na długo naznaczyły jej życie. Odrodziła się! EWA KASPRZYK I MAŁGORZATA BERNATOWICZ: matka i córka. Drzemie w nich gen szaleństwa. Jak to wpływa na ich relacje? MICHAŁ FIGURSKI o tym, jak to jest stracić wszystko, obudzić się na szpitalnej sali w nowej rzeczywistości i zaczynać od nowa. ALLAN STARSKI: wybitny polski scenograf, mistrz wyobraźni. Ulubiony scenograf – i przyjaciel – Andrzeja Wajdy na Festiwalu Filmowym w Gdyni odbierze Platynowe Lwy za całokształt twórczości.