Beata Tyszkiewicz, Karolina Wajda
Fot. Marcin Dlawichowski / Forum
NIEZWYKŁE RELACJE

Poszła inną drogą. Tak wyglądają relacje Karoliny Wajdy i Beaty Tyszkiewicz

„Łączy nas nie tylko relacja matka-córka, ale i przyjaźń”, wyznała córka wybitnych artystów

Karol Sowa 18 listopada 2022 16:59
Beata Tyszkiewicz, Karolina Wajda
Fot. Marcin Dlawichowski / Forum

Karolina Wajda jest córką Beaty Tyszkiewicz i Andrzeja Wajdy. Mimo że ich pociecha wybrała inną drogę, to wciąż budzi wielkie zainteresowanie. Dlaczego? Wszystko za sprawą jej popularnych rodziców. Jak potoczyły się jej losy i czy nadal utrzymuje kontakt ze swoją rodzicielką? Jak dzisiaj wyglądają ich relacje? 

Relacje Beaty Tyszkiewicz z córką Karoliną Wajdą 

Karolina Wajda często opowiadała o swoich rodzicach. Przyznawała też, że ma bardzo dobre stosunki ze swoją mamą. „Ja jednak jestem w tej szczęśliwej sytuacji, że cały czas mam z Mamą bliski kontakt […] Łączy nas nie tylko relacja matka-córka, ale i przyjaźń [...] Troszczę się o nią. Wzajemna troska zawsze była dla nas wyrazem miłości”, wyznała w rozmowie z VIVĄ!. A czy obecnie mieszka ze swoją rodzicielką? „Nie bardzo chce tu zamieszkać. Dobrze czuje się w swoim warszawskim mieszkaniu, gdzie żyje od wielu lat. Tam jest jej miejsce”, opowiadała w 2020 roku.

W tej samej rozmowie dodawała, że chciałaby, żeby do tego doszło, jednak ulubienica widzów woli przebywać w mieście. „Zawsze o tym marzyłam. Myślę też, że Mama by chciała, abym ja zamieszkała w Warszawie. Ale obie zostawiamy sobie wiele wolności”. Karolina nie wyobraża sobie życia poza ukochanym dworkiem. „Myślę, że już się trochę od miasta oddaliłam. W Głuchach mieszkam od 22. roku życia. Korzystam jednak z uciech Warszawy, tu mieszkają moi przyjaciele. Byłam niedawno na „Damie Kameliowej”, chadzam do kina i restauracji, ale jednocześnie pozostawiam sobie komfort schronienia się przed zgiełkiem wielkiego miasta”, dodawała na łamach VIVY!. 

Jak widać, relacje między Karoliną Wajdą i Beatą Tyszkiewicz są doskonałe. „Zawsze byłyśmy blisko i nadal tak jest. Kiedy jeszcze prowadziłam stajnię w Łazienkach, u Mamy bywałam codziennie. Niewiele się w tej kwestii zmieniło”, zapewniała Karolina Wajda w 2020 roku. 55-latka dodała, że żałuje, że jej mama wycofała się z życia publicznego, jednak w pełni rozumie jej decyzję. „Wydaje mi się, że wielu ludziom jest potrzebna, a oni są potrzebni jej. Moja Mama całe życie funkcjonowała w takiej cudownej symbiozie z ludźmi, którzy ją otaczają, widzami i fanami. Bardzo wiele osób prosi, abym ją pozdrowiła od nich i mówią, że brakuje im ciepła, jakie biło od Beaty Tyszkiewicz. Ona tym ciepłem obdarzała ludzi i nadal obdarza, chociaż nie bezpośrednio”. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Maria Sadowska z dziećmi na czerwonym dywanie. Tak wyglądają Lili i Iwo

Beata Tyszkiewicz z córką Karolina Wajda, 1995 rok

Beata Tyszkiewicz, Karolina Wajda
Fot. Krzysztof Wojcik Krzysztof Wojcik / Forum

Beata Tyszkiewicz, Karolina Wajda, 9. Jeździeckie Mistrzostwa Gwiazd Zakrzów 2006, Zakrzów

Beata Tyszkiewicz, Karolina Wajda
Fot. Rafal Maciaga / Forum

Kim jest Karolina Wajda? 

Córka Andrzeja Wajdy i Beaty Tyszkiewicz urodziła się w 1967 roku. Mimo że pracowała na planach filmowych i wystąpiła w kilku produkcjach, to swojej przyszłości nie związała ze światem artystycznym. Nie chciała iść tą samą drogą co jej rodzice. Nie czuła się dobrze w blasku fleszy. Zdecydowała, że zamieszka na wsi, która jest oddalona od Warszawy o kilkanaście kilometrów. Obecnie jej miejscem na ziemi jest rodzinna posiadłość Cypriana Kamila Norwida. To właśnie tam znajduje się muzeum popularnego poety, Akademia Sztuki Jeździeckiej oraz stajnie. Wszystko zarządzane jest przez Karolinę Wajdę. „Wspaniale jest móc mieszkać w domu swojego dzieciństwa”, mówiła w rozmowie z VIVĄ!. 

Gdy zmarł reżyser, media zastanawiały się, jak zostanie podzielony jego majątek. Koniec końców Krystyna Zachwatowicz, czyli ostatnia żona wybitnego artysty otrzymała prawo do majątku oraz filmów stworzonych przez Andrzeja Wajdę. Jego córka nie pozostała z niczym. Sąd wówczas orzekł, że to właśnie ona odziedziczy po ojcu przedwojenną willę na warszawskim Żoliborzu oraz rodzinny dom w Głuchach.  

Przypomnijmy, że córka artystów miała dwóch mężów: Artura Nowakowskiego oraz Paula Montanę. 

CZYTAJ TEŻ: Nie żyje były mąż Pauliny Młynarskiej. Michael Moritz był znanym radiowcem

Beata Tyszkiewicz i Karolina Wajda, 8 Jeździeckie Mistrzostwa Gwiazd — Zakrzów, 27-28.08.2005 rok

Beata Tyszkiewicz, Karolina Wajda
Fot. Rafal Maciaga / Forum

Beata Tyszkiewicz, Karolina Wajda, Nagranie programu „Pytanie na śniadanie, Warszawa 19.06.2009 rok

Beata Tyszkiewicz, Karolina Wajda
Fot. Marcin Dlawichowski / Forum

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…