Fot. Krzysztof Kuczyk / Forum
Pożegnanie

Nie żyje były mąż Pauliny Młynarskiej. Michael Moritz był znanym radiowcem

Mężczyzna był związany z warszawskim Radiem Kampus. Ekipa wystosowała oświadczenie

Marcjanna Maryszewska 18 listopada 2022 13:45
Fot. Krzysztof Kuczyk / Forum

Media obiegła informacja o śmierci Michaela Moritza. Porzucił życie w USA, aby rozwijać swoją karierę radiową w Polsce. Znany był również w mediach jako były mąż dziennikarki Pauliny Młynarskiej. O jego śmierci poinformowało Radio Kampus, z którym był związany od 2014 roku. „Michael był zawsze duszą towarzystwa i wspaniałym kolegą w radiu i w życiu" - czytamy w oficjalnym oświadczeniu...

Nie żyje były mąż Pauliny Młynarskiej, Michael Moritz

Informację o śmierci Maritza przekazała ekipa warszawskiego radia, w którym mężczyzna pracował od ponad ośmiu lat. „Zmarł świetny radiowiec, znawca amerykańskiej muzyki, dj i wspaniały kolega. Z Radiem Kampus Michael był od 2014 roku – prowadził niedzielną audycję Mike Check” - czytamy w oficjalnym pożegnaniu wystosowanym przez pracowników Radia Kampus.

„Radiowy styl Michaela był nie do podrobienia. W swoich audycjach proponował często nieoczywistą i bardzo eklektyczną selekcję. Zdarzało się, że w jednej audycji potrafił miksować Beastie Boys, Jimi Hendrix, Nelly, Panterę i Milesa Davisa”, podkreślano w dalszej części poruszającego pożegnania.

Dziennikarz pochodził z USA. Do Polski przyleciał pod koniec lat 90. z zamiarem kontynuowana rodzinnego biznesu. Ostatecznie przypadkowe spotkanie zadecydowało, że na stałe związał swoje życie z radiem. Karierę rozwijał m.in. w Radiu Jazz i Radiu PiN. To niewątpliwie wielka strata dla tamtejszego środowiska. Michael Moritz był człowiekiem o niezwykłej pasji i zaangażowaniu, które przyciągały słuchaczy przed odbiorniki.

CZYTAJ TAKŻE: Córka Pauliny Młynarskiej jest aktywistką, wzięła ślub z kobietą i zamieszkała za granicą. Jakie relacje łączą ją z mamą?

„Media nie są dla mnie sposobem na zarabianie pieniędzy, chociaż muszę przyznać, że ostatnio zacząłem czerpać z nich zyski. Jednak przez pierwsze sześć lat, kiedy pracowałem w radiu i tworzyłem własną rozgłośnię internetową, prawie nie zarabiałem. To było moje hobby, choć nie sądziłem, że zajmę się tym w Polsce. Zdecydował o tym przypadek. W klubie Akwarium spotkałem się z Mariuszem Adamiakiem, promotorem jazzu w Polsce. Spodobał mu się mój amerykański akcent i zaproponował pracę w ówczesnym Radiu Jazz. Teraz prowadzę programy w Radiu PiN”, mówił Moritz w 2009 roku na łamach miesięcznika Własny Biznes Franchising.

Michael Moritz, 25.01.2013 Wezyr Holidays Party 2013

Fot. TRICOLORS/East News

Michael Moritz i Paulina Młynarska. Historia miłości

O radiowcu swego czasu głośno było w kontekście jego małżeństwa z Pauliną Młynarską. Dziennikarka miała czterech mężów i to Moritz był ostatnim z nich. Para poznała się w 2005 roku na planie programu Miasto kobiet, a już dwa lata później stanęli na ślubnym kobiercu. Bardzo długo wydawało się, że ich szczęściu nic nie zagraża. Chętnie pokazywali się w swoim towarzystwie i razem pozowali do zdjęć fotoreporterom.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Zawsze stała za nim murem. Oto historia miłości Marianny Dufek i Kamila Durczoka

Niestety ich miłość nie przetrwała próby czasu. Paulina Młynarska i Michael Moritz rozwiedli się w 2010 roku, trzy lata po zawarciu związku małżeńskiego. Po latach dziennikarka zasugerowała, że żałuje decyzji o ślubie. „Nie łączmy tego z życiem długo i szczęśliwie. Ślub kompletnie niczego nie gwarantuje, niczego nie załatwia. Ślub nie jest żadną gwarancją ani uczuć, ani stałości związku. Moje cztery małżeństwa... No, żenada”, opowiadała w programie TVN Style 44 oblicza miłości.

Bliskim i rodzinie Michaela Maritza składamy najszczersze kondolencje i życzymy dużo sił.  

Źródło: Open.fm, Pomponik.pl

Michael Moritz, Paulina Młynarska, 15.09.2007

Fot. Krzysztof Kuczyk / Forum

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.