Fot. Studio69 / Studio69 / Forum
Historie miłosne

Straciła dla niego głowę, zamiast ślubu był miłosny zawód. Historia Katarzyny Skrzyneckiej i Ferida Lakhdara

„Rzadko się zakochuję, ale jeśli już, to na zabój”

Marcjanna Maryszewska 23 czerwca 2022 15:13
Fot. Studio69 / Studio69 / Forum

W 2000 roku relacja Katarzyny Skrzyneckiej i siedem lat młodszego piosenkarza algierskiego pochodzenia elektryzowała czytelników wszelkiej prasy kolorowej. Para poznała się niespodziewanie, to miało być przeznaczenie… Zafascynowani sobą planowali wspólne życie, marzyli o ogromnym ślubie. Związek zakończył się niespodziewanie, również dla samej celebrytki. Tak wyglądała historia nieszczęśliwej miłości Katarzyny Skrzyneckiej i Ferida Lakhdara.

Katarzyna Skrzynecka i Ferid Lakhdar. Jak się poznali?

Ich historia miłości brzmi, jak gotowy scenariusz na film romantyczny. Połączyło ich niezwykłe zrządzenie losu w pociągu na trasie Rzeszów-Warszawa. Katarzyna Skrzynecka i Ferid Lakhdar wsiedli do wagonu jako nieznajomi. Wysiedli jako zakochana para. Oboje całkowicie stracili dla siebie głowę, i jak podaje „Twoje Imperium”, oboje pojechali prosto do mieszkania piosenkarki, aby zamieszkać razem. Wkrótce potem para ogłosiła swoje zaręczyny.

Rzadko się zakochuję, ale jeśli już, to na zabój. Wszystko zaczyna się od piorunującego uderzenia podczas pierwszego spotkania wzroku. Potem następuje nagła fascynacja, z której rozkwita prawdziwa, wielka miłość”, zwierzała się Katarzyna Skrzynecka w rozmowie z „Echem Dnia”. I bez wątpienia tak właśnie było. Kobieta czuła, że w pociągu spotkała mężczyznę swojego życia, podczas gdy jej rodzice twierdzili, że to całkowite szaleństwo, jak podał niegdyś „Super Express”.

Czytaj: Duża różnica wieku i skandal w tle. Trudna miłość Emmanuelle Seigner i Romana Polańskiego

Fot. Mikulski/AKPA
Katarzyna Skrzynecka, Ferid Lakhdar, 9.04.2001

Ferid Lakhdar dzięki medialnemu związkowi z ukochaną zdobył popularność. Narzeczona wyniosła go na szczyt polskiego show-biznesu, gdzie stał się prawdziwą gwiazdą. W międzyczasie zakochani szykowali się do hucznego ślubu, lecz ich gorąca relacja zakończyła się w 2002 roku. Mężczyzna spakował się i wyprowadził na krótko przed walentynkami. „Zatrzymaj pierścionek, niech będzie pamiątką, ja się wypaliłem”, miała usłyszeć piosenkarka. 

„Twoje Imperium” podaje natomiast, że Ferid Lakhdar uznał, że nie jest w stanie rozwinąć skrzydeł u jej boku. Katrzyna Skrzynecka bardzo źle zniosła rozstanie z mężczyzną, w którym była do bólu zakochana. Konsekwencją zawodu miłosnego były poważne problemy zdrowotne. „Tak naprawdę... wylansował się na Kasi, a gdy przestała mu być potrzebna, odszedł. Skrzynecka była zdruzgotana. Nie mogła spać ani jeść. Wyczerpana, wylądowała w szpitalu. Miała anemię. Całymi miesiącami dochodziła do siebie”, możemy przeczytać.

Czytaj także: Zostawił ją dla innej... Oto historia miłości Katarzyny Łaniewskiej i Ignacego Gogolewskiego

Fot. Darek Majewski / Forum
Ferid Lakhdar i Katarzyna Skrzynecka, premiera pierwszego numeru pisma Fashion, 2001 Warszawa

Fot. Studio69 / Studio69 / Forum
Katarzyna Skrzynecka, Ferid Lakhdar, 08.06.2001

Ferid Lakhdar. Czy ten związek pomógł mu w karierze?

Po trudnym rozstaniu Katarzyna Skrzynecka doszła do siebie i poznała swojego pierwszego męża. Choć życie miłosne boleśnie ją doświadczyło, ostatecznie zaznała prawdziwego szczęścia i miłości u boku Marcina Łopuckiego, z którym doczekała się córki, Alikii Ilii. A jak wygląda życie jej pierwszego kochanka?

Po rozstaniu z Katarzyną Skrzynecką Ferid Lakhdar przez wiele lat próbował swoich sił jako wokalista. W wybiciu się na tle innych kandydatów na prawdziwe gwiazdy pomogły mu też córki Czesława Niemena, z którymi Polak algierskiego pochodzenia stworzył zespół. Nagrał debiutancki krążek „Realnie” i skomponował jeden z utworów Mariny Łuczenko „Now I realise”. Realia jednak szybko zweryfikowały gwiazdora i okazało się, że kariera wokalisty nie była mu pisana. Postanowił skupić się na komponowaniu i produkowaniu muzyki.

Prywatnie od kilkunastu lat współpracuje z Katarzyną Rodowicz, która jest obecnie również jego życiową partnerką. Dla byłej wokalistka grupy De Su skomponował kilkanaście piosenek. Poznali się parę miesięcy po tym, jak mężczyzna zostawił Katarzynę Skrzynecką. Doczekali się dwójki synów, Kuby i Jasia. Wygląda na to, że mężczyźnie udało się w końcu odnaleźć „swoją Kasię”...  

Sprawdź również: Katarzyna Sokołowska o późnym macierzyństwie: „Wierzę, że będę tańczyła na weselu mojego syna”

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.