Katarzyna Skrzynecka o macierzyństwie i córeczce Alikii Ilii. Dlaczego nie wyszło jej in vitro
Fot. Piotr Porębsky/Metaluna
O TYM SIĘ MÓWI

Tak zmieniła się córeczka Katarzyny Skrzyneckiej. To wykapana mama!

Alikia Ilia niedługo będzie świętowała 10. urodziny

Olga Figaszewska 5 sierpnia 2021 19:58
Katarzyna Skrzynecka o macierzyństwie i córeczce Alikii Ilii. Dlaczego nie wyszło jej in vitro
Fot. Piotr Porębsky/Metaluna

Kilka lat temu mała Alikia Ilia pojawiła się wraz z mamą i tatą w sesji VIVY! Od tamtej pory bardzo się zmieniła. W listopadzie będzie świętowała 10. urodziny! Dla Katarzyny Skrzyneckiej i Marcina Łopuckiego narodziny córki były największym szczęściem, prawdziwym spełnieniem marzeń. Jak zmieniła się pociecha pary? To wykapana mama. 

Katarzyna Skrzynecka o córeczce. Jakim dzieckiem jest Alikia Ilia?

Córeczka Katarzyny Skrzyneckiej i Marcina Łopuckiego przyszła na świat w 2011 roku. Małżonkowie długo starali się o dziecko, przechodzili przez dramatyczne chwile. Ale nawet przez chwilę nie stracili nadziei, nie wątpili. Wierzyli, że wkrótce ich rodzina się powiększy.

„Nadzieję można stracić tylko wtedy, gdy wiek kobiety jest zbyt zaawansowany. Dziś medycyna stoi na tak wysokim poziomie, że pomaga w przypadkach beznadziejnych. U mnie zabieg in vitro się nie udał, ale potem zaszłam w ciążę. Córeczka pojawiła się na świecie drogą naturalną”, zwierzała się Katarzyna Skrzynecka w Dobrym Tygodniu.

Alikia otrzymała wyjątkowe imię pochodzenia greckiego. „Krystaliczna, szczera, szlachetna”, pisała o jego znaczeniu aktorka.

Katarzyna Skrzynecka z Marcinem Łopuckim i córką
Fot. Piotr Porębsky/Metaluna

Katarzyna Skrzynecka z Marcinem Łopuckim i córką
Fot. Piotr Porębsky/Metaluna

Zobacz też: Tak Katarzyna Skrzynecka i Marcin Łopucki świętowali  12. rocznicę ślubu!

Tak wygląda dziś córka Katarzyny Skrzyneckiej i Marcina Łopuckiego

Odkąd córeczka pojawiła się na świecie, aktorka i jej mąż nie ukrywają swojego szczęścia i wdzięczności. Dokładają wszelkich starań, by wychować swoją pociechę na mądrą, empatyczną i wrażliwą kobietę. Przekazują jej także najważniejsze wartości, z którymi wkroczy w dorosłe życie.

„Oboje zdajemy sobie sprawę z tego, że dzieci rodziców po czterdziestce często narażone są na ich przewrażliwienie i nadopiekuńczość. Przede wszystkim uczę córkę zdrowego, pogodnego dystansu do samej siebie i rzeczywistości. Nasi przyjaciele śmieją się, że Alikia to dziecko genetycznie zadowolone, bo i ja, i mąż jesteśmy ludźmi bardzo pogodnymi. Czasami zacałowałabym ją za jej abstrakcyjne poczucie humoru i dystans. Ale oczywiście rozmawiamy też na tysiące poważnych tematów każdego dnia", mówiła jurorka TTBZ w rozmowie z Beatą Nowicką dla VIVY! w 2019 roku. Dziewczynka po tacie odziedziczyła zadaniowość, gna przed siebie i dąży do postawionego celu. Posiada niesamowitą wyobraźnię i optymizm, które łączą ją z mamą, Katarzyną Skrzynecką.

„Jest cierpliwa, dużo bardziej uporządkowana w życiu niż ja", zwierzała się aktorka. Gwiazda od czasu do czasu publikuje w sieci rodzinne kadry. Na niektórych możemy dostrzec Alikię Ilię.

Niedawno rodzina wybrała się na wakacje, a za cel podróży obrali polskie wybrzeże.  „Piękny rodzinny czas na piaszczystym polskim wybrzeżu, choćby pogoda nieplażowa - spacery spacerujemy spacerowo 💙", pisała Katarzyna Skrzynecka. Rodzina zapozowała do wspólnego kadru na tle morza. Córeczka pary bardzo się zmieniła!

Alikia robi się coraz bardziej podobna do mamy? Fani nie mają wątpliwości.   

Sprawdź też: 9-letnia córka Katarzyny Skrzyneckiej ma... starszą siostrę! 25-latka to prawdziwa piękność

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.