Z ŻYCIA GWIAZD

Kim jest starsza siostra Barbary Kurdej-Szatan? Poznajcie bliżej Kasię Kurdej-Manię! 

Tego mogliście o niej nie wiedzieć

Gabriela Czernecka 26 marca 2021 17:03

Siostra Barbary Kurdej-Szatan podbija Instagram. Katarzyna Kurdej-Mania podobnie jak jej młodsza o pięć lat siostra, jest aktorką. Choć między dziewczynami nie ma zbyt dużej różnicy wieku, to na pierwszy rzut oka wyglądają kompletnie inaczej. Barbara jest blondynką, a Katarzyna ma rude włosy. Widząc je na ulicy nikt nie pomyślałby, że są siostrami. Basię i Kasię łączą je jednak nie tylko geny, ale i wspólna pasja. Kim jest Kasia Kurdej-Mania? Poznajcie bliżej siostrę Barbary Kurdej-Szatan!

Katarzyna Kurdej-Mania - kim jest siostra Barbary Kurdej-Szatan?

Katarzyna Kurdej-Mania  to starsza o pięć lat siostra Basi Kurdej-Szatan. Podobnie jak prowadząca Voice of Poland, Kasia również zajmuje się aktorstwem. Jej talent mieliśmy okazje podziwiać m.in. w Lalce, Chłopach, Lokatorach czy Sąsiadach. Choć na pierwszy rzut oka nie są do siebie podobne (jedna jest blondynką, a druga ma rude włosy).

Zobacz: „Basia od małego uwielbiała być w centrum uwagi” Mama i siostra Barbary Kurdej-Szatan zdradzają sekrety z jej dzieciństwa

Szczególnie różnice między nimi widać było w dzieciństwie: „Kasia była skromniejsza jako dziecko, Basia od małego uwielbiała być w centrum uwagi. Kiedy w czasie Bożego Narodzenia u dziadków kręciliśmy rodzinne filmiki, Basia bez przerwy chciała być na pierwszym planie. Nigdy nie przeżywaliśmy okresu buntu, ani u jednej ani u drugiej. Dziewczyny były karne, być może dlatego, że oboje z mężem byliśmy tolerancyjni. Jak miały 14-15 lat mogły chodzić na imprezy i, mimo że innym rodzicom w głowie się nie mieściło, żeby dzieci wracały do domu po 22, one mogły wrócić nawet o 1-2 nad ranem. Musiały tylko powiedzieć o której przyjdą i wtedy nie mogły spóźnić się nawet o pięć minut. Wolno im było dużo i nigdy się nie zawiodłam. Nie musieliśmy stosować żadnych zakazów”, wspominała mama Basi i Kasi w wywiadzie dla magazynu VIVA!.

Szybko jednak okazało się, że wiele je łączy. Przede wszystkim mają identyczne poczucie humoru, świetnie czują się w swoim towarzystwie, co widać na każdych ich wspólnych zdjęciach. Razem jeżdżą na wakacje, wspierają się w trudnych chwilach i zawsze mogą na siebie liczyć. Basia Kurdej-Szatan o siostrze zawsze wypowiada się w samych superlatywach i nigdy nie szczędzi jej komplementów, nawet jeśli są dość... zabawne. W wywiadzie dla VIVY! przyznała, że jej siostra ma... ładne nogi! 

„Ma te ładniejsze w rodzinie. I świetnie pisze. Po dziadku odziedziczyła talent pisarski. Pisze, ale chowa do szuflady. Choć ostatnio zaczęła zamieszczać teksty w gazecie w Trójmieście. Mój dziadek, Bogumił  Wyszomirski, był poetą, pisarzem i dziennikarzem. Pracował w radiu w Opolu. Był też żołnierzem AK. Ale zmarł bardzo szybko, gdy moja mama miała pięć lat. Siostra odziedziczyła po nim talent. I ładne nogi po tacie.”, wyznała. Swoją wypowiedź szybko dokończyła w zabawny sposób: „Za to ja zawsze miałam lepsze cycki”.

Zobacz równieżBez makijażu i w rozczochranych włosach... Basia Kurdej-Szatan o trudach macierzyństwa

Co robi siostra Basi Kurdej-Szatan, Kasia Kurdej-Mania?

Kasia Kurdej-Mania podobnie jak siostra, ma talent nie tylko aktorski, ale i muzyczny. Ukończyła Studium Wokalno-Aktorskiego przy Teatrze Muzycznym w Gdyni. Co ciekawe, m.in. podczas festiwali w Opolu i Sopocie, gdzie śpiewała w chórkach Ryszarda Rynkowskiego czy Mariki!

Zobaczcie w naszej galerii, jak wygląda siostra Barbary Kurdej-Szatan, Kasia Kurdej-Mania. Widzicie podobieństwo? ZOBACZ ZDJĘCIA

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.