Karolina Malinowska, VIVA! lipiec 2018
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM
O TYM JEST GŁOŚNO

Dzięki pracy modelki mogła pomóc rodzinie. Karolina Malinowska miała trudne dzieciństwo...

„Sprzedawałam na przystanku śliwki i kwiaty”

Katarzyna Piątkowska 11 lipca 2018 18:45
Karolina Malinowska, VIVA! lipiec 2018
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM

Karolina Malinowska jest jedną z najbardziej znanych polskich modelek. Może poszczycić się międzynarodowymi sukcesami. Ale jej droga do wielkiej kariery wcale nie była łatwa. O swoich początkach opowiedziała w VIVIE!

Karolina Malinowska została modelką i pomagała rodzinie

Miała 15 lat i mnóstwo kompleksów, gdy w 1998 roku zaczynała światową karierę. „Zauważył mnie ktoś z agencji Model Plus i zaproponował współpracę. Miałam wiele szczęścia. Mieszkałam w Łodzi z mamą i bratem. Do dziś pamiętam, jak wraz z bratem sprzedawałam kwiaty i śliwki na przystanku, żeby zarobić pieniądze na żeton, aby móc zadzwonić do Warszawy. Sukces przyszedł szybko, ale okupiony był naprawdę ciężką pracą. Zawód modelki, to najlepsze co mnie spotkało. Pokazał mi świat, dał szansę pomóc rodzinie. Totalnie zmienił moje życie”, opowiada.

Młodziutką dziewczyną zachwyciła się sama Miuccia Prada. W ciągu 10 lat Karolina stała się najsłynniejszą polską modelką. Była pierwszą Polką w kampanii Karla Lagerfelda, który osobiście ją fotografował, pracowała dla Chanel, Givenchy, Moschino, Louis Vuitton, Armani, Missoni czy Marca Jacobsa. 

Dziś Karolina ma 36 lat od piętnastu tego samego męża Oliviera Janiaka i trzech synów –dziewięcioletniego Fryderyka, siedmioletniego Christiana i pięcioletniego Juliana. 

Karolina Malinowska, Viva! sierpień 2016
Fot. Agnieszka Kulesza i Łukasz Pik/Picture That

Paulina Krupińska, Karolina Malinowska, Kamila Szczawińska, VIVA! lipiec 2018, VIVA! 14/2018
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?