Justyna Kowalczyk-Tekieli, Kacper Tekieli, Zakopane, 10.06.2021
Fot. Adam Golec / Forum
Historia miłości

Przy nim odnalazła szczęście. Oto historia miłości Justyny Kowalczyk-Tekieli i Kacpra Tekieli

„Na wszystko w życiu musi przyjść odpowiednia pora”

Olga Figaszewska 19 stycznia 2022 15:10
Justyna Kowalczyk-Tekieli, Kacper Tekieli, Zakopane, 10.06.2021
Fot. Adam Golec / Forum

Justyna Kowalczyk-Tekieli przez wiele lat skupiała się na swojej karierze i sporcie. W życiu prywatnym długo szukała szczęścia. Dziś jest spełnioną żoną i mamą. Była biegaczka narciarska znalazła miłość i wsparcie u boku ukochanego, Kacpra Tekieli. A niedawno para powitała na świecie synka. Pociecha jest oczkiem w głowie dumnych rodziców. Jak wygląda historia miłości Justyny Kowalczyk-Tekieli i Kacpra Tekieli? Połączyło ich wyjątkowe uczucie.

Historia miłości Justyny Kowalczyk-Tekieli i Kacpra Tekieli

Ten związek długo utrzymywali w tajemnicy i nie komentowali medialnych doniesień. Justyna Kowalczyk-Tekieli i Kacper Tekieli poznali się w 2019 roku dzięki pasji do sportu. Sportsmenka rozbiła kurs wspinaczkowy. W jednym z wywiadów, słynna polska biegaczka narciarska opowiedziała o początkach swojej relacji z ukochanym. 

„Polski Związek Alpinizmu miał szeroko zakrojone plany wobec mnie, a ja nie miałam żadnych podstaw ku temu, żeby iść w wysokie góry, prócz niezłej psyche i dobrej wydolności. Chciałam nauczyć się wszystkiego od podstaw, związek zaproponował Kacpra i przyjechałam do niego w podkrakowskie Skałki po naukę wertykalnego świata. Kurs był bardzo profesjonalny. A po kursie zauważyliśmy, że się bardzo polubiliśmy”, zwierzyła się na łamach Newsweeka w 2020 roku. Na jedną  z pierwszych randek, Kacper Tekieli zabrał ukochaną na Cima Grande, kilkusetmetrową ścianę we Włoszech w Dolomitach. Jak podkreśliła Justyna Kowalczyk-Tekieli: „Przebiegliśmy ją w trzy i pół godziny”. Okazało się, że świetnie się uzupełniają i darzą szczerym uczuciem. Nie mogli już dłużej ukrywać łączącej ich relacji.

Oficjalnie po raz pierwszy pojawili się razem na czerwonym dywanie podczas gali 100-lecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Trzymali się za ręce, a uśmiech nie schodził z ich twarzy.

Sprawdź też: Anna i Robert Lewandowscy tworzą zgrany duet. Jaki jest sekret ich szczęśliwego związku?

Justyna Kowalczyk, Kacper Tekieli, Gala 100-lecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego, 2019 rok
Fot. Polska Press/East News

Justyna Kowalczyk i Kacper Tekieli na gali 100-lecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego

Justyna Kowalczyk-Tekieli długo poświęcała się zawodowemu sportowi. Gdy zakończyła karierę, rozpoczęła kolejny etap swojego życia. ,,Płynnie przechodzę od narciarskich nerwów do normalności, której odnajduję się doskonale. Czekałam na nią wiele lat. Zdarza mi się pakować walizki i ruszać na kolejne zgrupowanie, ale z mniejszą częstotliwością i intensywnością. Buduję własne gniazdo, co sprawia mi wielką frajdę. Oddając się życiu osobistemu musiałam trochę zaniedbać narty. Taka kolej rzeczy, na wszystko przychodzi czas – sport wyczynowy nie zostawia złudzeń. Przyszedł czas zbudowania życia osobistego. Jestem szczęściarą, wszystko układa się idealnie", mówiła w rozmowie z Onet Sport w 2020 roku. 

Fani sportsmenki zastanawiali się, kim jest jej ukochany. Okazało się, że Kacper Tekieli jest doświadczonym instruktorem wspinaczki sportowej i alpinistą. Ma na swoim koncie wiele osiągnięć: zdobycie Elbrusu na Kaukazie (5642 m), na który... wbiegł w zaledwie pięć godzin. Z kolei w 17,5 godziny zaliczył cztery granie szczytu Matternhorn (4478 m) w Alpach, uważanego za bardzo wymagający. Wspinał się także na wiele innych szczytów zarówno w Europie, jaki i Azji czy Ameryce Południowej.  Z wykształcenia jest filozofem.  

Zobacz też: Justyna Kowalczyk zabrała trzymiesięcznego syna w góry. Pokazała internautom zdjęcie

Wspólne życie Justyny Kowalczyk-Tekieli i Kacpra Tekieli

Uczucie pary rozwijało się dynamicznie. W pewnym momencie zakochani zaskoczyli wielbicieli informacją o swoim ślubie. Fani Justyny Kowalczyk-Tekieli nie posiadali się z radości. Od dawna mocno kibicowali swojej ulubienicy.

Para przyrzekała sobie miłość we wrześniu 2020 roku. Ślub miał odbyć się jednak kilka miesięcy wcześniej, ale ze względu na rozwój pandemii, plany zostały zmienione. Szczęśliwą informacją była biegaczka narciarska podzieliła się z fanami w mediach społecznościowych. „Ktoś mądry powiedział mi kiedyś, że na wszystko w życiu musi przyjść odpowiednia pora. Od wczoraj Justyna Kowalczyk – Tekieli”, oznajmiła wówczas. Sportsmenka zachwycała w czerwonej sukni. A jej kreacja wywołała ogromne poruszenie. „Zawsze miałam słabość do czerwonych ubranek startowych”, tłumaczyła.

Justyna Kowalczyk-Tekieli i Kacper Tekieli są nierozłączni. Wspierają się, świetnie się uzupełniają i spędzają sporo czasu na górskich wyprawach. Zachwycają swoich obserwatorów wspólnymi fotografiami na Instagramie i zarażają pozytywną energią. Widać, że łączy ich wyjątkowe uczucie.

Ich życie na dobre odmieniło się kilka miesięcy temu. Pod koniec 2021 roku ich rodzina się powiększyła, a na świecie pojawił się synek zakochanych, Hugo. Małżonkowie chcieliby zaszczepić w dziecku pasję do sportu.  Justyna Kowalczyk-Tekieli zabiera często swoją pociechę na wędrówki po szlakach. „Z życia mojego Asystenta”, pisała gwiazda pod jednym ze zdjęć wykonanych w Austrii.  ,,Mój mąż jest alpinistą. Robi bardzo ciężkie, trudne i niebezpieczne rzeczy w górach. Ja jestem wyczynowym sportowcem, który twardo stąpa po ziemi, więc czasem mówią, że z dwóch minusów jest plus, a czasem, że może być daleko od tego wszystkiego. Mamy takie marzenie, żeby młody człowiek po prostu uwielbiał kulturę fizyczną, chciał się ruszać i czuł z tym przyjemność. Jeśli okaże się, że ma do czegoś predyspozycje i to połączy się z pasją, będziemy go wspierać", mówiła niedawno mistrzyni w rozmowie z Dzień Dobry TVN. 

Całej rodzinie życzymy wszystkiego, co najlepsze!  

Źródło: Onet Sport, Dzień Dobry TVN, Instagram, Onet Sport, Super Express

Sprawdź też: „Lekarz stwierdził, że moje ciało to wrak”. Poruszające wyznanie Justyny Kowalczyk

Justyna Kowalczyk-Tekieli, Kacper Tekieli, Zakopane, 10.06.2021
Fot. Adam Golec / Forum

Justyna Kowalczyk-Tekieli, Kacper Tekieli, Zakopane, 10.06.2021

Justyna Kowalczyk-Tekieli, Kacper Tekieli, Zakopane, 10.06.2021
Fot. Adam Golec / Forum

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA WACHOWICZ o życiu po pięćdziesiątce, ukochanej córce i tym, co daje jej równowagę. MIKA URBANIAK I VICTOR DAVIES. Ona – wokalistka, malarka, córka Urszuli Dudziak i Michała Urbaniaka. On – ceniony brytyjski kompozytor. Opowiadają o niełatwej relacji. KRZYSZTOF BARANOWSKI o czerpaniu siły z miłości – do morza i do kobiety. JOANNA JAKUBAS o swojej muzycznej drodze i pierwszej płycie. Ponadto także: Czy biografia SHARON STONE ujawni całą prawdę o jej życiu?