Aleksandra Kwaśniewska, Jolanta Kwaśniewska, Viva! 2010
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF PHOTO
O tym się mówi

Jolanta Kwaśniewska w rozmowie z Olą Kwaśniewską. Zdradziła tajemnice Pierwszej Damy

„Pewnie nie uwierzycie, ale...”

Marta Nawacka 6 stycznia 2023 17:03
Aleksandra Kwaśniewska, Jolanta Kwaśniewska, Viva! 2010
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF PHOTO

Na instagramowym profilu Aleksandry Kwaśniewskiej fani mogli obejrzeć wyjątkową transmisję. Córka byłego prezydenta przeprowadziła wywiad... Ze swoją mamą. Jolanta Kwaśniewska w szczerej rozmowie opowiedziała o tym, jak wyglądało życie Pierwszej Damy, czym się zajmowała oraz czego brakowało jej w Pałacu Prezydenckim.

Aleksandra Kwaśniewska przeprowadziła wywiad z mamą

Od jakiegoś czasu na profilu Aleksandry Kwaśniewskiej na Instagramie pojawia się cykl rozmów „Co powie tata?” z Aleksandrem Kwaśniewskim. Jednak tym razem córka byłego prezydenta postanowiła zrobić niespodziankę swoim widzom i zapowiedziała odcinek... z mamą. „A zatem, odpowiadając na zapotrzebowanie społeczne, w drodze wyjątku oraz prezencie świątecznym dla najlepszych folołersów świata (w skrócie NFŚ), w czwartek 5.01 o 20.00 lajf z Mamą! Sprawdzonym, demokratycznym zwyczajem, proszę o zadawanie pytań poniżej i lajkowanie tych, które interesują Was najbardziej”, zapowiedziała Ola Kwaśniewska.
„Prześledziłam ponad 800 komentarzy pod informacją, że moja mama będzie gościem mojego lajfa. Zebrałam do kupy komentarze i widzę, że największym zainteresowaniem cieszy się rola Pierwszej Damy. Jest najwięcej wątpliwości w tym temacie”, rozpoczęła transmisję córka byłego prezydenta.

Czytaj też: Kasia Cichopek popłakała się na wizji. Tak uczciła pamięć Emiliana Kamińskiego

Jolanta Kwaśniewska, Aleksandra Kwaśniewska, Viva! 2010
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF PHOTO

Jolanta i Aleksandra Kwaśniewskie w sesji dla magazynu VIVA!, 2010 rok

Jolanta Kwaśniewska o obowiązkach Pierwszej Damy

W 1995 roku Jolanta Kwaśniewska i jej mąż, Aleksander, zamieszkali w Pałacu Prezydenckim i przez 10 lat reprezentowali kraj. Choć Pierwsza Dama wprost nie zajmowała się polityką, to angażowała się w pomoc charytatywną i kwestie społeczne. Po skończonej prezydenturze męża prowadzi swoją fundację. Skupia się m.in. na pomocy Ukrainie. Żona byłego prezydenta mimo upływu lat jest uważana za ikonę stylu i klasy oraz brana za przykład przez wiele Polek. „Wszyscy oczekują, że Pierwsza Dama będzie godnie reprezentowała kraj, prasa ocenia jej ubiór, fryzurę. Ta presja nie jest łatwa. Pewnie nie uwierzycie, ale będąc małżonką prezydenta, sama płaciłam za wszystkie ubrania, sama się czesałam i robiłam makijaż”, wyjaśniała Jolanta Kwaśniewska w rozmowie z VIVĄ!.

Więcej o roli Pierwszej Damy opowiedziała w rozmowie ze swoją córką, Aleksandrą. „Nie ma czegoś takiego jak zebrane reguły, w jaki sposób powinna działać pierwsza dama, czym powinna się zajmować. Ten rok 1995 to dla nas było trzęsienie ziemi. Absolutnie się tego nie spodziewałam. Nie bardzo chciałam wierzyć, że mąż te wybory wygrał. Co ze mną? Wiedziałam, że nie będę mogła prowadzić agencji obrotu nieruchomości, którą miałam w Wilanowie. Nie wyobrażałam sobie siedzenia w pałacu na kanapach […] Małżonka prezydenta towarzyszy mu najczęściej, gdy są to oficjalne wizyty. Stoi i się ładnie uśmiecha. Dla mnie to było za mało”, tłumaczyła Jolanta Kwaśniewska, która nie chciała tylko towarzyszyć mężowi, ale aktywnie działać.

Zobacz także: Natalia Kukulska czułym zdjęciem świętuje urodziny córki. Tak wyrosła Laura

Jolanta Kwaśniewska, VIVA! 25/2012
Fot. Robert Wolański

Jolanta Kwaśniewska w sesji dla magazynu VIVA!, 2012 rok

Jolanta Kwaśniewska o życiu w Pałacu Prezydenckim

Obie panie wspominały wiele anegdot z życia ich rodziny oraz z czasów mieszkania w Pałacu Prezydenckim. Okazuje się, że kilkanaście lat temu wiele kwestii wyglądało zupełnie inaczej. „Nie było w pałacu stylisty, nie było fryzjera, malowałaś się sama. Dzisiaj to się nie mieści w głowie”, wspomniała Aleksandra Kwaśniewska. Była Pierwsza Dama sama dbała o swoje stylizacje, makijaż i fryzury. Czasami także długie godziny czekała na męża. „Pożyczałam rzeczy od moich sióstr i przyjaciółek. To było dosyć trudne. Na początku nawet nie miałam samochodu. Dostałam stare zdezelowane volvo i kiedyś ten samochód nie ruszył, a mój adiutant Robert na moich kolanach lądował”, opowiadała Jolanta Kwaśniewska.

Wówczas żona byłego prezydenta miała także sporo obowiązków, bo nie było biura zajmującego się organizacją. Prezydencka para zawarła przez te lata wiele różnych przyjaźni, a Jolanta Kwaśniewska ciepło wypowiadała się o europejskich królowych. Wraz z mężem zaprzyjaźnili się z z prezydentem Czech, Vaclavem Havlem oraz jego żoną Dagmar. Była Pierwsza Dama i jej córka nie kryły także rozbawienia wspomnieniem o królowej Hiszpanii, która chciała wyswatać Aleksandrę Kwaśniewską ze swoim synem, Filipem. Obecnie mężczyzna jest królem.  

Czytaj również: Katarzyna Grochola jest po operacji. W krótkim nagraniu opowiedziała, jaki jest jej stan zdrowia

Jolanta Kwaśniewska, VIVA! 2010
Fot. Mateusz Stankiewicz/ AF Photo

Jolanta Kwaśniewska w sesji dla magazynu VIVA!, 2010 rok

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA SZOSTAK i MARYLA SZOSTAK: córka i matka. Są ze sobą bardzo blisko, ale dają sobie dużo wolności. Nam opowiadają o swojej wyjątkowej więzi. KAROLINA GRUSZKA o swojej chorobie, obywatelstwie córki oraz komu pomaga i dlaczego. JAN PESZEK: diabeł i anioł we mnie. Przewrotna spowiedź dojrzałego człowieka i artysty. NOWA GENERACJA IDOLI: młode pokolenie muzyków, które zawładnęło show-biznesem i zbiorową wyobraźnią.