Jolanta Kwaśniewska, VIVA! 2010
Fot. Mateusz Stankiewicz/ AF Photo
O tym się mówi

Jak dziś wygląda życie Jolanty Kwaśniewskiej? Mieszkała w Szwajcarii, przeszła COVID-19...

Była prezydentowa pokazała się na Gali Osobowości i Sukcesy 2022

Marcjanna Maryszewska 10 maja 2022 13:26
Jolanta Kwaśniewska, VIVA! 2010
Fot. Mateusz Stankiewicz/ AF Photo

Jolanta Kwaśniewska pojawiła się na Gali Osobowości i Sukcesy 2022 roku. Była prezydentowa jak zwykle nie zawiodła i zachwyciła swoim nienagannym strojem, jak przystało na prawdziwą ikonę stylu! Pierwsza dama RP od 42 lat jest żoną Aleksandra Kwaśniewskiego - byłego prezydenta Polski. Przez kilka miesięcy mieszkali w Szwajcarii, teraz znowu wrócili do kraju. Jak dziś wygląda jej życie?

Jolanta Kwaśniewska na Gali Osobowości i Sukcesy 2022 

Była prezydentowa od lat słynie ze swojego wyjątkowego stylu i dobrych manier. Przez 10 sezonów uczyła reguł savoir-vivre w swoim programie Lekcja stylu. Jolanta Kwaśniewska do dziś zachwyca swoją prezencją, a Polki chętnie biorą przykład z pierwszej damy RP. Jej pojawienie się na wczorajszej gali wywołało wiele emocji. 66-latka udowodniła, że nadal jest na bieżąco z trendami!

W ubiegłym roku w VIVIE! opowiedziała o minusach wynikających z byciu żoną prezydenta. Jolanta Kwaśniewska wyznała, że zawsze sama płaciła za swoje stroje i makijaże. „Wszyscy oczekują, że Pierwsza Dama będzie godnie reprezentowała kraj, prasa ocenia jej ubiór, fryzurę. Ta presja nie jest łatwa. Pewnie nie uwierzycie, ale będąc małżonką prezydenta, sama płaciłam za wszystkie ubrania, sama się czesałam i robiłam makijaż” - tłumaczyła.

Czytaj także: Beatrice Borromeo nazywana jest najbardziej stylową z europejskich royalsów. Kim jest? 

Jolanta Kwaśniewska wyznała również, że często wybierała stroje, które nie były zgodne, z tym co lubiła. „Ubierałam się wbrew sobie, ponieważ tak naprawdę te kostiumiki, sukienusie takie, to nie jest to, co kocham, bo ja dobrze się czuję w takiej sportowej elegancji, ja lubię z takim zadziorem się bardziej ubrać i czasem tak się ubieram.

Teraz może w końcu nosić ubrania, które sama uważa za stosowne. Nazywana Ikoną Stylu Jolanta Kwaśniewska zachwyciła swoją stylizacją na wczorajszej Gali Osobowości i Sukcesów 2022! Zobaczcie zdjęcia.

Fot. Pawel Wodzynski/East News
Jolanta Kwaśniewska, Gala Osobowości i Sukcesy 2022, Warszawa 09.05.2022

Jolanta Kwaśniewska. Jak dziś wygląda jej życie?

Pierwsza dama RP od 42 lat jest żoną Aleksandra Kwaśniewskiego, z którym wychowała córkę Olę. W grudniu 2020 roku wylecieli razem do Szwajcarii, aby wesprzeć siostrę byłego prezydenta, której zmarł mąż. Przez kilka miesięcy mieszkali za granicą. Niestety, małżeństwo zaraziło się wirusem COVID-19. Obydwoje leczyli się pod opieką specjalistów. „W gruncie rzeczy cały luty to była ciężka walka. Ja spędziłem tydzień w szpitalu, żona dwa dni, mnie przez dwa tygodnie męczyła wysoka gorączka i mocno duszący kaszel. W tej chwili jest dużo lepiej, ale uszczerbek na zdrowiu pozostał, dochodzenie do formy po COVID-zie trwa jednak długi czas”, opowiadał Aleksander Kwaśniewski Gazecie wyborczej i dodawał, że jego ukochana miała też inny zdrowotny problem. „Żona nie miała gorączki, u niej hospitalizacja była dwudniowa. Ale teraz Jolę dopadło zapalenie nerek, które prawdopodobnie związane jest z przechorowanym już koronawirusem”, czytaliśmy z kolei w Fakcie. Na szczęście małżonkom w końcu udało się jej powrócić do pełni sił.

66-latka od lat nie pełni już oficjalnych obowiązków. Zasłużyła się przede wszystkim jako założycielka i Prezeska Zarządu Fundacji „Porozumienie Bez Barier”, która działa do dziś. Choć przez jakiś czas spełniała się jako osobowość telewizyjna prowadząc m.in. programy w TVN Style. Teraz medialnie raczej pozostaje w cieniu. Byłej prezydentowej nadal jednak zdarza się udzielać wywiadów, a każde jej publiczne pojawienie się jest szeroko komentowane w mediach i budzi ogromne emocje. Poza tym od lat Jolanta Kwaśniewska regularnie wygrywa w rankingach na najbardziej lubianą pierwszą damę.  

Sprawdź również: Krzysztof Ibisz i Joanna Kudzbalska. Zaręczyli się za trzecim razem, swój związek długo trzymali w sekrecie

Fot. TRICOLORS/East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

WERONIKA ROSATI o życiu w Los Angeles i córce: „Moment, w którym zaczęło się moje drugie życie, to narodziny córki”. AGNIESZKA I PIOTR GŁOWACCY: Para popularnych aktorów, rodzice bliźniaków, opowiadają o „podwójnym” szczęściu i o dojrzewaniu do miłości. JOHN PORTER: Najsłynniejszy Walijczyk mieszkający od 46 lat w Polsce mówi: „Jestem lekkim socjopatą”. Dlaczego? Ponadto HISTORIE NIEZWYKŁYCH WIĘZI MATEK I CÓREK oraz opowieść o MEMPHIS, mieście bluesa, grilla i Presleya.