Jolanta Kwaśniewska, VIVA! 2010
Fot. Mateusz Stankiewicz/ AF Photo
O tym się mówi

Jak dziś wygląda życie Jolanty Kwaśniewskiej? Za nią trudny rok

Była prezydentowa pokazała się na Gali Woman Power 2022

Marcjanna Maryszewska 3 października 2022 13:09
Jolanta Kwaśniewska, VIVA! 2010
Fot. Mateusz Stankiewicz/ AF Photo

Klasa, styl, szyk... Jolanta Kwaśniewska pojawiła się w piątek 30. września na Gali Woman Power 2022 roku. Była prezydentowa jak zwykle nie zawiodła i zachwyciła swoim nienagannym strojem, jak przystało na prawdziwą ikonę stylu! Pierwsza dama RP od 43 lat jest żoną Aleksandra Kwaśniewskiego - byłego prezydenta Polski. Przez kilka miesięcy mieszkali w Szwajcarii, jakiś czas temu wrócili do kraju. Jak dziś wygląda jej życie?

Jolanta Kwaśniewska na Gali Woman Power 2022 

Była prezydentowa od lat słynie ze swojego wyjątkowego stylu i dobrych manier. Przez 10 sezonów uczyła reguł savoir-vivre w swoim programie Lekcja stylu. Jolanta Kwaśniewska do dziś zachwyca swoją prezencją, a Polki chętnie biorą przykład z pierwszej damy RP. Jej pojawienie się na piątkowej gali wywołało wiele emocji. 67-latka udowodniła, że nadal jest na bieżąco z trendami! W trakcie spotkania rozmawiano o tym, jak mogą i jak powinny inwestować kobiety; jak zwiększać ich obecność na stanowiskach kierowniczych oraz w jaki sposób zwiększać ich wewnętrzną siłę.

W 2021 roku w VIVIE! opowiedziała o minusach wynikających z byciu żoną prezydenta. Jolanta Kwaśniewska wyznała, że zawsze sama płaciła za swoje stroje i makijaże. „Wszyscy oczekują, że Pierwsza Dama będzie godnie reprezentowała kraj, prasa ocenia jej ubiór, fryzurę. Ta presja nie jest łatwa. Pewnie nie uwierzycie, ale będąc małżonką prezydenta, sama płaciłam za wszystkie ubrania, sama się czesałam i robiłam makijaż” - tłumaczyła.

Jolanta Kwaśniewska wyznała również, że często wybierała stroje, które nie były zgodne z tym, co lubiła. „Ubierałam się wbrew sobie, ponieważ tak naprawdę te kostiumiki, sukienusie takie, to nie jest to, co kocham, bo ja dobrze się czuję w takiej sportowej elegancji, ja lubię z takim zadziorem się bardziej ubrać i czasem tak się ubieram”, dodawała.

Teraz może w końcu nosić ubrania, które sama uważa za stosowne. Nazywana Ikoną Stylu Jolanta Kwaśniewska zachwyciła w tym roku swoją stylizacją w maju na Gali Osobowości i Sukcesów 2022 oraz na Woman Power 2022, która miała miejsce 30 września! Zobaczcie zdjęcia.

Czytaj także: Jolanta Kwaśniewska wspomina spotkanie z królową Elżbietą II. Monarchini pozostawiła po sobie pamiątkę

Fot. Pawel Wodzynski/East News
Jolanta Kwaśniewska, Gala Osobowości i Sukcesy 2022, Warszawa 09.05.2022

Jolanta Kwaśniewska, Pabianice, 16.07.2022 rok
Fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER
Jolanta Kwaśniewska, Pabianice, 16.07.2022 rok

Jolanta Kwaśniewska, impreza Woman Power, 30.09.2022 ro
Fot. TRICOLORS/East News

Jolanta Kwaśniewska, impreza Woman Power, 30.09.2022 ro
Fot. TRICOLORS/East News

Jolanta Kwaśniewska, impreza Woman Power, 30.09.2022

Jolanta Kwaśniewska. Jak dziś wygląda jej życie?

Pierwsza dama RP od 43 lat jest żoną Aleksandra Kwaśniewskiego, z którym wychowała córkę Olę. W grudniu 2020 roku wylecieli razem do Szwajcarii, aby wesprzeć siostrę byłego prezydenta, której zmarł mąż. Przez kilka miesięcy mieszkali za granicą. Niestety, małżeństwo zaraziło się wirusem COVID-19. Obydwoje leczyli się pod opieką specjalistów. „W gruncie rzeczy cały luty to była ciężka walka. Ja spędziłem tydzień w szpitalu, żona dwa dni, mnie przez dwa tygodnie męczyła wysoka gorączka i mocno duszący kaszel. W tej chwili jest dużo lepiej, ale uszczerbek na zdrowiu pozostał, dochodzenie do formy po COVID-zie trwa jednak długi czas”, opowiadał Aleksander Kwaśniewski Gazecie wyborczej i dodawał, że jego ukochana miała też inny zdrowotny problem.

„Żona nie miała gorączki, u niej hospitalizacja była dwudniowa. Ale teraz Jolę dopadło zapalenie nerek, które prawdopodobnie związane jest z przechorowanym już koronawirusem”, czytaliśmy z kolei w Fakcie. Na szczęście małżonkom w końcu udało się powrócić do pełni sił.

67-latka od lat nie pełni już oficjalnych obowiązków. Zasłużyła się przede wszystkim jako założycielka i Prezeska Zarządu Fundacji „Porozumienie Bez Barier”, która działa do dziś. Była pierwsza dama wciąż ją rozwija i nie ukrywa, że ma energię, by działać. „Jestem zwolenniczką, żeby pracować w taki sposób, żeby mieć ciągle siły i chęć, by przyjść do pracy następnego dnia. Więc jeśli nadgodziny, to z jakiegoś względu. Jeśli do nas przychodzi wielki transport, to musimy robić dokumenty, musimy robić paczki i następnego dnia zawieść je do ośrodka”, usłyszeliśmy w rozmowie z dziennikarką Plejady.

Jolanta Kwaśniewska przez jakiś czas spełniała się również jako osobowość telewizyjna, prowadząc m.in. programy w TVN Style. Teraz medialnie raczej pozostaje w cieniu. Czy zdecydowałaby się wrócić na szklany ekran? Została o to zapytana przy okazji gali Woman Power i odniosła się do programu „Matki i córki, czyli rodzinny galimatias”, który współprowadziła z córką Aleksandrą w 2011 roku. „To był fantastyczny okres w moim życiu. Teraz cieszę się, że jest współprowadzącą bardzo mądrego i potrzebnego programu w TVN Style. Sama z wielką radością oglądam każdy z tych odcinków, ale dla mnie bajka telewizyjna jest zamknięta”, stwierdziła definitywnie w rozmowie z dziennikarką serwisu Plejada.

Zdradziła również, że pomaga swojej córce w przygotowywaniu niektórych rozmów! „To jest silna osobowość. Ola świetnie z tym sobie radzi. Mają najpierw spotkania redakcyjne, omawia tematy ze współprowadzącymi. Czasem dopytuje mnie o pewne kwestie, w których ja siedzę znacznie dłużej i głębiej od Oli. To są kwestie związane na przykład z niepełnosprawnością, to są tematy, którymi zajmowaliśmy się w fundacji już przeszło 25 lat temu. Czasem to są tematy takie, które wynikają z mojego doświadczenia, z mojej drogi życiowej, jeśli kogoś w swoim życiu spotkałam, to Oleńka dopytuje mnie „mamusia jak ci się z nią rozmawiało? Co możesz o niej powiedzieć?”. To są raczej tego typu trochę bardziej zdawkowe informacje, nie chciałabym, żeby ktokolwiek pomyślał, że Ola przychodzi do mamusi, a mamusia ustawia dziecko. Nie, dziecko jest fantastyczne w tym, co robi”, zaznacza Jolanta Kwaśniewska.

Każde publiczne pojawienie się byłej prezydentowej jest szeroko komentowane w mediach i budzi ogromne emocje. Poza tym od lat Jolanta Kwaśniewska regularnie wygrywa w rankingach na najbardziej lubianą pierwszą damę. A prywatnie najważniejsi są dla niej bliscy. Swoje życie dzieli między dwa miejsca: Warszawę i Mazury. Życzymy jej wszystkiego, co najlepsze!   

Sprawdź również:

Fot. TRICOLORS/East News

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDALENA BOCZARSKA: intrygująca i niezależna. Emocjonalna i zarazem twarda. Nam opowiada o rodzinie i swojej pasji podróżowania. MACIEJ MUSIAŁOWSKI: aktor i muzyk. Gdy przekroczył próg XVIII-wiecznego pałacu, zmieniło się jego życie… EWA EWART kręciła filmy dokumentalne o wojnach i katastrofach. Tym razem nakręciła poetycką opowieść o raku. ELŻBIETA ROMANOWSKA: od kiedy została prowadzącą program „Nasz nowy dom”, musi się mierzyć z niewyobrażalnym hejtem. PIOTR TROJAN o tym, jak introwertyk odnalazł się w trudnym świecie artystycznym. PODRÓŻE Z ITAKĄ I VIVĄ!: ponad 100 destynacji na całym świecie, ekskluzywne hotele, rajskie plaże. Z rodziną lub we dwoje. Co wybierzesz?