Podczas prezydentury męża ukrywała prawdziwą twarz

Sabina Zięba 28 maja 2020 19:00

Jolanta Kwaśniewska przez wiele osób do tej pory uważana jest za najbardziej stylową pierwszą damę naszego kraju. W przeciągu dziesięciu lat prezydentury swojego męża, pokazała się jako niezwykle dyplomatyczna, elegancka, taktowna i poważana kobieta. Nie pozostawała w cieniu partnera, a budowała własną pozycję równolegle z nim. W najnowszym wywiadzie okazało się jednak, że nie była wówczas szczęśliwa. Niektóre rzeczy sprawiały, że musiała ukrywać swoją prawdziwą naturę.

Jolanta Kwaśniewska o czasie prezydentury

Wszyscy uważali Jolantę i Aleksandra Kwaśniewskich za wzorcowe małżeństwo. Wspierali się, obdarzali miłością i równolegle budowali swoje pozycje. Jednak w rozmowie z Katarzyną Janowską w programie Siła kobiet prezydentowa wyjawiła, że nie zawsze było to łatwe, ponieważ początkowo nikt w Polsce nie oczekiwał po niej jakiejś szczególnej aktywności. Koledzy jej męża byli wręcz zaskoczeni tym, że organizowała spotkania z mediami i mówiła o ważnych dla niej rzeczach. Na własną rękę zapoznała się wówczas z partnerkami innych głów państw, angażując się w wiele projektów pokazujących siłę kobiet na całym świecie.

Mimo tego że znalazła przestrzeń dla siebie, nie zawsze była szczęśliwa. Jak stwierdziła, atrybutem kobiecości jest dla niej czerwona szminka. Podczas prezydentury nie mogła jej jednak używać, ponieważ jest niesamowicie wyrazista. Uważała wówczas, że skoro nie ma dużych ust, będzie jej źle w takim kolorze. Pokochała go dopiero kilka lat temu i teraz samo użycie owego kosmetyku daje jej przysłowiowego „kopa”. 

Jolanta Kwaśniewska nie przepadała również za tym, że była pod ciągłą obserwacją mediów i, co ciekawe, choć nadal uważana jest za najbardziej stylową pierwszą damę, nie lubiła tego, jak wtedy musiała się ubierać. Wyjawiła: „Zawsze byłam nieszczęśliwa, że prezydentowa tak bardzo jest obserwowana, że ja muszę się ciągle ubierać, że w tych mundurkach spędziłam 10 lat. Ubierałam się wbrew sobie, ponieważ tak naprawdę te kostiumiki, sukienusie takie, to nie jest to, co kocham, bo ja dobrze się czuję w takiej sportowej elegancji, ja lubię z takim zadziorem się bardziej ubrać i czasem tak się ubieram. I protestuje ciągle przeciwko temu, żeby kobiety w pewnym wieku nie miały możliwości ubierania się w sposób taki bardzo modny, ponieważ spotykam takie kobiety na całym świecie i naprawdę mamy prawo do tego, żeby dokładnie tak się ubierać jak nam w duszy gra”. 

Spodziewaliście się tego? 

1/11
Jolanta Kwaśniewska urodziny stylizacje
Copyright @ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
1/11

2/11
Jolanta Kwaśniewska urodziny stylizacje
Copyright @Zenon Zyburtowicz/East News
2/11

3/11
Jolanta Kwaśniewska urodziny stylizacje
Copyright @WOJTEK STEIN/REPORTER
3/11

4/11
Aleksander Kwaśniewski, Jolanta Kwaśniewska, Viva! 2001
Copyright @Jacek Poremba
4/11

5/11
Jolanta Kwaśniewska, Aleksander Kwaśniewski podczas wizyty u papieża w Watykanie
Copyright @East News
5/11

6/11
Jolanta Kwaśniewska urodziny stylizacje
Copyright @KAROL SEREWIS/East News
6/11

7/11
Jubileusz Andrzeja Seweryna
Copyright @east news
7/11

8/11
Jolanta Kwaśniewska na premierze gry Hanny Bakuły
Copyright @mat. prasowe
8/11

9/11
Jolanta Kwaśniewska na premierze książki Marioli Bojarskiej-Ferenc
Copyright @ONS
9/11

10/11
Jolanta Kwaśniewska
Copyright @MATEUSZ STANKIEWICZ/AF PHOTO
10/11

11/11
Jolanta Kwaśniewska na konferencji prasowej "Pytania na śniadanie"
Copyright @Akpa
11/11

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.