Joanna Racewicz, Igor Janeczek, VIVA! 2010
Fot. Iza Grzybowska
O TYM SIĘ MÓWI

Joanna Racewicz wzruszająco wspomina męża. Te słowa łamią serce...

Tak szczera jeszcze nie była!

Gabriela Czernecka 21 czerwca 2020 19:53
Joanna Racewicz, Igor Janeczek, VIVA! 2010
Fot. Iza Grzybowska

Z okazji Dnia Ojca, który za dwa dni będziemy obchodzić w Polsce, a który dziś świętowany jest w Wielkiej Brytanii, Joanna Racewicz postanowiła wspomnieć swojego zmarłego męża, Pawła Janeczka. Dziennikarka na swoim Instagramie zamieściła zdjęcie męża z prywatnego archiwum, a opatrzyła je wyjątkowo wzruszającym wpisem. Czytając te słowa, trudno się nie wzruszyć.

Joanna Racewicz wspomina męża

Choć od tragedii pod Smoleńskiem minęło 10 lat, bliskim ofiar wciąż trudno pogodzić się z ich śmiercią. Joanna Racewicz co jakiś czas na swoich social mediach publikuje emocjonalne wpisy, w którym wspomina swojego męża, Pawła Janeczka. „Teraz myślę o osieroconych dzieciach, kobietach i mężczyznach. O wszystkich, którzy tęsknią. Bo jeśli pamięć może przetrwać to tylko w nas”, podkreślała jakiś czas temu. Byli małżeństwem przez sześć lat. Ich miłość przerwała nagła śmierć Pawła Janeczka, porucznika w Biurze Ochrony Rządu. 10 kwietnia 2010 roku świat Joanny Racewicz runął. Dziennikarka długo nie mogła uwierzyć w to, co się stało.

Po tragicznej śmierci Pawła Jaczka Joanna Racewicz nie kryła swojej smutku, gdyż jej mąż był dla niej najważniejszym człowiekiem. Zginął tuż przed swoimi 37. urodzinami. Osierocił syna, Igora. Dojście do siebie po tak tragicznym doświadczeniu zajęło jej parę ładnych lat. Z okazji zbliżającego się Dnia Ojca, Joanna Racewicz postanowiła sięgnąć do prywatnego archiwum. Podzieliła się z fanami na swoim Instagramie zdjęciem zmarłego męża i wspomina to, jak cudownym był ojcem. „Dzień Taty, jedenaście lat temu. To zdjęcie wzrusza mnie od zawsze. Od dnia, kiedy je zrobiłam. Był 23 czerwca 2009 roku, nasze jedyne wspólne wakacje. Wynajęty domek nad morzem, samochód zapakowany po dach, podróż z setką przystanków i wreszcie pierwszy spacer w stronę plaży…. Ciepły dzień, choć na niebie chmury, zupełnie tak, jak dzisiaj. Silne ramiona Taty, troska i czułość bez granic. Miłość i szczęście – wyczekane, wymarzone, wytęsknione … Spojrzenie, które poznałabym na końcu świata. Tata, archetyp mężczyzny w życiu dziecka… „Jestem, nawet, gdy mnie nie ma”- powtarzał. Lubię myśleć, że jest i niesie naszego Syna przez życie, gdy dziecięce siły są zbyt wątłe, żeby pokonać trudność. Gdy droga nad morze za daleka… A jeśli jest inaczej, jeśli z tamtej strony już zakrzywił się horyzont i nie widać domu – też damy radę. Mamy siebie, wspomnienia, miłość i siłę, żeby iść dalej…”, pisze pod zdjęciem Pawła Janeczka. 

Swój wpis kończy życząc wszystkim, by doceniali każdą chwilę swojego życia: „Bądźcie szczęśliwi, pielęgnujcie chwile, czas i bliskość, bo w życiu najważniejsza jest miłość. Nikt i nic Wam jej nie odbierze, jeśli do końca świata będziecie tulić ją w ramionach”, pisze Jaonna Racewicz. Czytając te słowa trudno się nie wzruszyć...  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Joanna Racewicz (@joannaracewicz)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Joanna Racewicz (@joannaracewicz)

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.