Joanna Przetakiewicz, Viva! 2010
Fot. Cameron Krone
O TYM SIĘ MÓWI

Joanna Przetakiewicz ze wzruszeniem wspomina Jana Kulczyka. „Rinke wie o tym, że…”

Projektantka zdradziła, dlaczego rozstała się z najbogatszym Polakiem

Rafał Kowalski 30 czerwca 2020 13:56
Joanna Przetakiewicz, Viva! 2010
Fot. Cameron Krone

Joanna Przetakiewicz i Jan Kulczyk tworzyli szczęśliwą parę przez około 10 lat. Zakochani postanowili się jednak rozstać  i każde z nich poszło w swoją stronę. Projektantka i biznesmen podkreślali jednak, że wciąż darzą się wzajemnym szacunkiem i mają mnóstwo pięknych wspomnień. Niestety tę wyjątkową relację przerwała nagła śmierć najbogatszego Polaka. Jak dziś wspomina go właścicielka domu mody La Mania. I co na to jej obecny partner?

Joanna Przetakiewicz o Janie Kulczyku – powód rozstania

Dwudziestego czwartego czerwca Jan Kulczyk obchodziłby swoje 70 urodziny, a jednocześnie imieniny. Dla Joanny Przetakiewicz każdego roku to szczególny dzień. „Zawsze celebrowaliśmy tę datę bardzo szczególnie. To był bardzo ważny mężczyzna w moim życiu, bo nie dość, że był moim mentorem i mnóstwo się od niego nauczyłam, to był moją ogromną miłością, wsparciem. Oprócz miłości i ekscytacji, tam było też dużo przyjaźni, partnerstwa i wsparcia. Tego mu nigdy nie zapomnę”, powiedziała projektantka w internetowym programie Gwiazdy bez maski. Przy okazji miłośniczka mody i autorytet tysięcy kobiet dodała, jak na jej ciepłe wspomnienia o byłym partnerze reaguje obecny – Rinke Rooyes. „Jan zostanie w moim sercu na zawsze i Rinke o tym wie" , wyjaśniła gwiazda.

Okazuje się, że producent nie tylko słowem, ale i gestem udowadnia ukochanej, że rozumie jej emocje. „Nastąpił taki bardzo uroczy moment. Wyszliśmy na spacer z psami i powiedziałam do Rinke: Zaraz jak wrócimy do domu, muszę zapalić białą świecę za Janka, z takimi dobrymi życzeniami i wspomnieniami. Jak wróciliśmy do domu, to pierwsze co zrobił Rinke, to przyniósł mi tę świecę i zapałki i powiedział: Żebyś nie zapomniała tego zrobić", opowiedziała Joanna Przetakiewicz.

Wiele osób zastanawiało się, dlaczego tak piękna i przedsiębiorcza kobieta rozstała się z mężczyzną, którego cechowały podobne przymioty. Dla obserwatorów show-biznesu Joanna i Jan byli parą idealną. „Mieliśmy gigantyczne tempo życia, bardzo silne charaktery i swoje temperamenty, ambicje, drogi i tak dalej. Zawsze Jana stawiałam na pierwszym miejscu. Jego kariera i wszystko, co robił, było ważniejsze zawsze niż ja sama. Prawdą jest, że w momencie, w którym otworzyłam La Manię, zakochałam się w niej, więc bardzo trudno mi było w tym momencie zachować taką totalną neutralność. Bardzo aktywnie uczestniczyłam w życiu Jana, ale prawdą jest, że to tempo trochę nas zjadło…”, wyjawiła w Gwiazdy bez maski kreatorka marki La Mania.

Jan Kulczyk zmarł 29 lipca 2015 roku w Wiedniu po nieudanym zabiegu kardiologicznym. Joanna Przetakiewicz związana jest z obecnym partnerem, Rinke Rooyensem, od 2018 roku. Projektantka właśnie wydała książkę Nie bałam się o tym rozmawiać, w której zebrała opowieści kobiet-wojowniczek, będących częścią Ery Nowych Kobiet. Opisane historie mają dodać siły innym paniom, które tak jak Joanna i bohaterki jej publikacji musiały przejść przez trudne zakręty życia. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

To pierwsze dziecko Ery Nowych Kobiet‼️‼️‼️Książka, której największą wartością są zawarte w niej autentyczne opowieści. To prawdziwe losy kilku kobiet, które odważyły się pokazać twarz i odsłonić to, co wiele z nas skrywa: przemoc domową, agresję seksualną, poniżenie ze strony najbliższych. Mówią do nas swoimi słowami, bez retuszu i koloryzowania. Przełamują społeczne tabu, ale nie mają w sobie nic z ofiary. To kobiety wojowniczki, choć mijając je na ulicy, trudno uwierzyć, z jakim bólem i cierpieniem musiały się zmierzyć. Są piękne, eleganckie i uśmiechnięte. Takie jak my, a przy tym niezwykłe, bo skutecznie walczyły o odzyskanie swojego życia. Pokazały, że nie ma sytuacji bez wyjścia. Nawet w otchłani beznadziei. SPECJALNIE i TYLKO DLA WAS, członkiń Ery Nowych Kobiet, uruchomiliśmy przedsprzedaż książki, którą możecie zamówić na www.eranowychkobiet.com Tylko teraz z darmową dostawą♥️♥️♥️ #niebojesie #secretproject #eranowychkobiet #joannaprzetakiewicz #niemasytuacjibezwyjscia #szczęściamożnasięnauczyć #kobietanowejery

Post udostępniony przez Joanna Przetakiewicz (@joannaprzetakiewicz)

Jan Kulczyk, VIVA!, sierpień 2015, 17/2015
Fot. Marlena Bielińska

Joanna Przetakiewicz, VIVA! 19/2019
Fot. Zdjęcia Mateusz Stankiewicz/Samesame

Joanna Przetakiewicz i Rinke Rooyens
Fot. AKPA

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.