Joanna Przetakiewicz, VIVA! 5/2019
Fot. Mateusz Stankiewicz
Z ŻYCIA GWIAZD

Joanna Przetakiewicz została skrzywdzona przez pierwszego męża. Została z trójką dzieci 

Polska projektantka mody przeszła rodzinny kryzys

Marcjanna Maryszewska 12 czerwca 2022 09:14
Joanna Przetakiewicz, VIVA! 5/2019
Fot. Mateusz Stankiewicz

Joannę Przetakiewicz niewątpliwie można nazwać prawdziwą kobietą sukcesu. W 2010 roku założyła własną, cieszącą się uznaniem wśród entuzjastów trendów markę odzieżową La Mania, a w 2019 roku zaczęła promować projekt Era Nowych Kobiet, a 2 czerwca odbyła się premiera jej najnowszej książki "Pieniądze szczęście dają". Swoją karierę z powodzeniem długo łączyła z macierzyństwem. Jednak jej droga do sukcesu nie była usłana różami…

Joanna Przetakiewicz przeszła kryzys po rozwodzie 

Pierwsze małżeństwo 54-latki trwało 16 lat, a owocem tego związku była trójka dzieci. Po rozwodzie Joanna Przetakiewicz została z synami, których musiała od tamtej pory wychowywać samodzielnie. Trudna sytuacja była przytłaczająca zarówno dla niej, jak i jej pociech: Aleksandra, Filipa oraz Jakuba. Całej czwórce nagłe rozstanie przysporzyło wielu cierpień. W rozmowie z Żurnalistą wyznała, że chociaż tego chciałaby oszczędzić swoim synom.

„Chciałabym się pozbyć z życia mojego rozwodu, tego, że moje dzieci cierpiały z tego powodu. To jest zawsze gigantyczny kryzys. To był jeden z najcięższych, długich momentów w moim życiu. To było zatrzęsienie ziemi, w którym bardzo trudno jest zachować taki spokój. W którym trudno jest zachować poczucie bezpieczeństwa.”

Era Nowych Kobiet to inicjatywa, która łączy Polki poprzez okazanie im wsparcia i pomocy w zmianie myślenia tym, które poddały się całkowicie mężczyznom i nie umieją znaleźć w sobie mocy na usamodzielnienie się. Jej pomysłodawczynią jest Joanna Przetakiewicz. W podcaście wyznała, że jest idealnym przykładem na to, jak wyjść z kryzysowych sytuacji. Wyznaje zasadę, że pieniądze to fundament bezpieczeństwa każdego człowieka i kobiety powinny czuć się w tym aspekcie niezależne.

„To jest kolejny moment na to, kiedy chce powiedzieć kobietom, że pieniądze szczęście dają, bo pieniądze to jest wolność wyboru, poczucie bezpieczeństwa, że z kolei, kiedy nie masz tego fundamentu zbudowanego, to kiedy rozpada się jakaś część życia, to jednak fundament, na którym stoisz, jest twoją ostoją. Jest twoim kołem ratunkowym, kotwicą, wszystkim. Ja obserwuję takie kobiety, które są w kryzysie, które czują, że są tuż przed rozwodem, albo go właśnie przechodzą.”

Czytaj także: Poznali się przypadkiem, rozstali przez inne priorytety. Tak kochali się Anja Rubik i Sasha Knezevic

Joanna Przetakiewicz, Viva! 2010
Fot. Cameron Krone
Joanna Przetakiewicz, Viva! 2010

Joanna Przetakiewicz inspiruje kobiety w kryzysie

Projektantka w tym samym podcaście okazała wsparcie kobietom, które - podobnie jak ona - padły ofiarą nadmiernego zaufania do swoich partnerów. Według Joanny Przetakiewicz, właśnie to zaufanie może być problemem w przypadku sytuacji kryzysowej w związku. Bizneswoman zwraca na to szczególną uwagę.

„Przeraża mnie pewna sytuacja, kiedy dojrzałe kobiety wypadają z tego gniazdka, sztucznej strefy komfortu i wypadają jak pisklaki, jak takie nieopierzone ptaki, które nie umieją latać. Nie są w stanie nawet zapłacić podstawowych rachunków, bo okazuje się, że tak uzależniły się od drugiej strony. Pomimo że są mądre i wykształcone, to okazało się, że tak bardzo zaufały drugiej osobie, że w takim momencie kryzysu rzeczywiście przeżywają największy ludzki dramat.”

Joanna Przetakiewicz, Viva! 5/2019
Fot. Mateusz Stankiewicz/Samesame
Joanna Przetakiewicz, Viva! 5/2019

Ponieważ gwiazda sama była w identycznej sytuacji, teraz doskonale rozumie, jak zgubne mogą być efekty takiego uzależnienia się od drugiej osoby. Postanowiła nigdy więcej nie zakochać się w mężczyźnie bardziej, niż on w niej.

„Tak postanowiłam i tego się trzymam. Kryzys był wtedy, kiedy odkryłam, że jestem nieszczęśliwie zakochana, uzależniona od faceta, który jest po prostu wykorzystywaczem ewidentnym, bo później też się dowiedziałam o nim wielu rzeczy, nieprawdopodobnych. Wiedziałam, że ja byłam bardziej zakochana i wiedziałam, że ja jestem gdzieś tam jego myszą, którą bawi się kot. Wtedy powiedziałam sobie, że nigdy nie będę myszą, którą bawi się jakikolwiek kot. W związku z tym postanowiłam sobie, że ja się nigdy nie zakocham bardziej w kimś, niż on we mnie.”

Czytaj także: Joanna Przetakiewicz i Rinke Rooyes - razem na przekór wszystkim. Jak zaczęła się ich miłość? 

Na szczęście gwiazda znalazła już swoje szczęście - ona i Rinke Rooyens wzięli ślub w 2020 roku. W wywiadzie dla VIVY! opowiedzieli o swoim związku.

Swoje doświadczenia Joanna Przetakiewicz opisała też w książce, która kilka dni temu miała swoją premierę. W publikacji  "Pieniądze szczęście dają" gwiazda wyjaśnia, jak być niezależną finansowo.

Całą rozmowę Żurnalisty z inspirującą projektantką można odsłuchać na platformie Spotify.  

Źródło: JastrząbPost.pl, Żurnalista

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…