Joanna Kurowska, Viva! marzec 2011
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF Photo
O TYM SIĘ MÓWI

Joanna Kurowska straciła bliską osobę: „Jakby ktoś wyrwał kawałek puzzla z krajobrazu życia”

„Dlaczego akurat ona musiała poznać tajemnicę wieczności”

Olga Figaszewska 6 maja 2022 08:53
Joanna Kurowska, Viva! marzec 2011
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF Photo

Los po raz kolejny boleśnie doświadcza Joannę Kurowską. Aktorka w ostatnim czasie pożegnała zbyt wiele bliskich osób. Kilka lat temu straciła ukochanego męża, rodziców, brata i siostrę. „Nieraz się zastanawiam, jak to wszystko przetrwałam, jak dałam sobie radę. I sama nie wiem”, mówiła dwa lata temu. Joanna Kurowska otrzymała kolejny cios. Uwielbiana przez widzów aktorka w poruszającym wpisie pożegnała przyjaciółkę.

Joanna Kurowska w poruszających słowach o stracie przyjaciółki

To dla niej kolejny cios. Joanna Kurowska nie ukrywa, że ostatnie lata przyniosły jej wiele cierpienia. W trudnym okresie zawsze może liczyć na wsparcie najbliższych przyjaciół i ukochanej córki. Teraz gwiazda przekazała smutną wiadomość. W poruszającym poście na Facebooku pożegnała przyjaciółkę ze studenckich czasów, Monikę Jagielską.

„Kiedy umiera ci przyjaciel, to jest tak, jakby ktoś wyrwał kawałek puzzla z krajobrazu życia... a właściwie nie wyrwał, tylko wyszarpał... I niczym, i nikim go już nie zastąpisz... bo się nie da”, wyznała.

Czytaj też: Śmierć męża, dziecka i ukochanej siostry... Życie boleśnie doświadczyło Joannę Kurowską

Joanna Kurowska, Studio Dzień Dobry TVN, 2022
Fot. Jerzy Dudek/Dzien Dobry TVN/East News

Aktorka podkreśla, że jej przyjaciółka była wspaniałą osobą. Podziwiała jej talent, szeroką wiedzę i niezwykłą empatię.  „Monika miała twarz ślicznej Japonki i niebotycznie piękne nogi. Studiowała na ASP, malowała odjechane obrazy i ciągle chichotała, co wzbudziło we mnie podejrzenie, że z jej inteligencją jest coś nie tak. Aż do czasu, kiedy na jakiejś posiadówce odezwała się i płynnie podzieliła filozofię na ontologię, logikę, aksjologię, etykę i estetykę. I o każdym z tych działów miała coś ciekawego do powiedzenia. Sączyła mądrości o teorii bytu, jakby mówiła o nowym płynie do płukania tkanin. Nieśpiesznie i po prostu. Opadła mi kopara, i wtedy zrozumiałam dogłębnie, co znaczy powiedzenie, że nie należy osądzać książki po okładce. Okładka Moniki była ładna. Jej dusza była ładna. I ONA była ładna”, dodała.

Przyjaciółka aktorki mierzyła się z chorobą. „Kiedy dowiedziała się że ma raka, to pierwszą Jej myślą było to, jak poradzą sobie bez Niej Jej chłopaki, mąż i syn. Była aniołem. Nawet nie dało się z Nią porządnie poplotkować , bo wszystkich broniła”, wspomina Joanna Kurowska.

Aktorka nie może zrozumieć, dlaczego jej przyjaciółka musiała odejść przedwcześnie, „poznać tajemnicę wieczności”. „Moniś, przesyłam ci buziaczki... kocham cię. Będzie mi ciebie brakować. Tyle”, zakończyła poruszający post. 

Czytaj też: Mika Urbaniak o ukochanym: „Przeszliśmy przez wzloty i upadki z powodu mojej choroby”

Joanna Kurowska, sesja
Fot. Mateusz Stankiewicz /AF Photo

Joanna Kurowska z córką, Zosią, sesja
Fot. Mateusz Stankiewicz /AF Photo

Joanna Kurowska, VIVA! 2011

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?