Joanna Kulig, VIVA! wrzesień 2014
Fot. Zuza Krajewska
o nich jest głośno

Joanna Kulig z młodszą siostrą na salonach. Obie są aktorkami, a na dodatek wyglądają jak dwie krople wody!

Trudno oderwać od nich wzrok

Marcjanna Maryszewska 22 maja 2024 21:50
Joanna Kulig, VIVA! wrzesień 2014
Fot. Zuza Krajewska

Jest światowej sławy gwiazdą, a mimo to Joanna Kulig zachwyca skromnością i nie zabiega o uwagę mediów. Najważniejszą wartością jest dla niej miłość i rodzina. Teraz zabrała młodszą o 5 lat siostrę na wyjątkowe wydarzenie, podczas którego chętnie pozowały fotoreporterom. Nie każdy wie, że Justyna również jest aktorką!

Joanna Kulig ma czworo rodzeństwa. Jej siostra też jest aktorką

Joanna Kulig odniosła międzynarodowy sukces za sprawą ról w "Zimnej wojnie" czy serialu "The Eddy. Ma na koncie produkcje u boku Anne Hathaway czy Petera Dinklage, a kolejne propozycje wciąż napływają. W swoim napiętym grafiku aktorka zawsze znajduje czas na najbliższych. Ma aż czwórkę rodzeństwa — dwie siostry i dwóch braci — z którymi dzieli trudne wspomnienia. "Wyszłam z totalnej biedy do tego, co teraz mam" — wyznała jakiś czas temu w Dzień Dobry TVN.

Joanna Kulig, Warszawa, 21.05.2024 r

Fot. Radosław NAWROCKI / Forum

Na szczegółowe opowieści z jej osobistego życia nie ma jednak co liczyć. Joanna Kulig ceni sobie prywatność, a rodzina zdecydowanie zalicza do tej sfery. Tylko jedna z młodszych sióstr wyłamuje się z tego schematu — nie każdy wie, Justyna Schneider również jest aktorką. Ze względu na Joannę zdecydowała się zmienić nazwisko. "Nasze imiona brzmią podobnie, to zdecydowałam się na przyjęcie pseudonimu artystycznego, nazwiska naszej prababci Schneider, żebyśmy nie były mylone" — wyjawiła.

Joanna Kulig z młodszą siostrą na salonach

Justyna Schneider ma równie duży talent co jej starsza siostra. Jest absolwentką krakowskiej PWST, gra głównie w teatrze oraz pojawia się od czasu do czasu w polskich serialach tj. "Plebania".

Teraz towarzyszyła Joannie podczas uroczystego otwarcia Pałacu Rzeczpospolitej dla turystów. Obie pozowały w czarnych, eleganckich kreacjach. Tego wieczoru oczy wszystkich były skierowane tylko na nie! I trudno się dziwić — trzeba przyznać, że wyglądają jak dwie krople wody.  

Joanna Kulig, Justyna Schneider, Warszawa, 21.05.2024 r.

Fot. Radosław NAWROCKI / Forum

Fot. Radosław NAWROCKI / Forum

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Dziś pomaga mężczyznom, ją umocniła choroba ukochanego: „Diagnoza spadła na nas nagle. Rinke był na granicy życia i śmierci”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA w intymnym wywiadzie chwilę przed narodzinami córeczki. HANNA ŻUDZIEWICZ I JACEK JESCHKE o zmiennych losach ich związku i bajkowym ślubie w Ligurii. MATTEO BRUNETTI: ambasador włoskiej kuchni i polskiej kultury o… włosko-polskich korzeniach. KOBIETY IKONY:  Santor, Kunicka, Rodowicz, Majewska, Sipińska, Sośnicka… – one rządziły zbiorową wyobraźnią w PRL-u.