Jurek Owsiak, VIVA! grudzień 2015
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM
O TYM SIĘ MÓWI

Jerzy Owsiak odniósł się do słów lidera Bayer Full

„Mogę tylko prosić członka zespołu o dalsze wypowiedzi”

Redakcja VIVA! 18 listopada 2020 11:15
Jurek Owsiak, VIVA! grudzień 2015
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Słowa Sławomira Świerzyńskiego odbiły się szerokim echem w mediach i środowiskach artystycznych. „Kto to pamięta taki zespół jak Kult”, pytał lider zespołu Bayer Full w Polsat News. Okazuje się, że jego wypowiedź znacząco wpłynęła na sprzedaż płyt Kultu. O tym na swoim profilu poinformował Jerzy Owsiak.

Jerzy Owsiak o wzrostach sprzedaży płyt Kultu

Lider zespołu Bayer Full kilka dni temu był gościem Polsat News. W programie Debata Dnia muzyk komentował sprawę dotacji rządowych dla artystów, która w ostatnim czasie wywołała ogromne poruszenie. Wielu uważa, że stawki są nieproporcjonalne. Piotr Gliński chwilowo wstrzymał wypłatę świadczeń do czasu wyjaśnienia wszelkich wątpliwości.

Sławomir Świerzyński także znalazł się na liście beneficjentów dotacji Funduszu Wsparcia Kultury. Lider Bayer Full może liczyć na dofinansowanie w wysokości 550 tys. zł. Nie ukrywał, że z tego powodu mierzy się z krytycznymi komentarzami na swój temat. 

„To że ktoś dostał 500 tys., 700 tys., 2 miliony - jak chłopacy, Golce, to nie ma nic wspólnego. No po prostu takie są realia. Oni mają tak potężne koszty, ja mam takie koszty”, tłumaczył.

Podczas programu prowadząca zacytowała wpis Kazika Staszewskiego, lidera Kultu. „Rząd nie może ci dać żadnych pieniędzy, bo ich nie ma. Jeśli jednak komuś daje, to znaczy, że przedtem komuś zabrał. Zabrał setkom tysięcy uczciwie pracujących ludzi, którym teraz na dodatek zamyka interesy. Nie chcemy tych ukradzionych wam pieniędzy”, napisał muzyk za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Czasy są ciężkie. Dla wszystkich. Rząd w końcu przyznał 400 milionów artystom, którzy o to go poprosili. Nie nam...

Opublikowany przez Kulta Niedziela, 15 listopada 2020

Do jego słów odniósł się lider zespołu Bayer Full. „A kto by chciał ich płytę kupić? Kto pamięta taki zespół jak Kult, na litość boską?”, pytał Sławomir Świerzyński.

Chętnych nie brakuje, bo jak właśnie się okazało ta wypowiedź zainspirowała internautów i fanów zespołu do masowego zakupu płyt. O tym poinformował Jerzy Owsiak w specjalnym wpisie na Facebooku.

„Gloria Artis dla Bayer Full Po wypowiedzeniu opinii na temat Kultu przez twórcę disco polo Sławomira Świerzyńskiego zainteresowanie wydaną przez nas i SP Records płytą jest ogromne. W tym momencie, w tej chwili złożyliśmy zamówienie na dotłoczenie 11 000 płyt Kultu z Pol'and'Rock Festival. Pierwszy nakład 8 000 boxów CD/DVD i 3000 winyli wyprzedał się w całości. Tę i inne płyty możecie kupić na stronie www.siemashop.pl i SP Records.

Więc w sposób nietypowy dla całej dyskusji, która śmiga w internecie, mogę tylko prosić członka zespołu Bayer Full o dalsze wypowiedzi. Mało tego - podejrzewam, że może liczyć na order Gloria Artis od obecnie panującego Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Dawajcie Panowie obydwaj, ile wlezie, bo nadajcie na tych samych falach! ”, zakończył.

Gloria Artis dla Bayer Full Po wypowiedzeniu opinii na temat Kultu przez twórcę disco polo Sławomira Świerzyńskiego...

Opublikowany przez Jurka Owsiaka Wtorek, 17 listopada 2020

Wokaliści disco polo o wypowiedzi Sławomira Świerzyńskiego

Do słów kolegi odnieśli się także muzycy disco polo. Nie kryją swojego oburzenia i przepraszają za słowa lidera Bayer Full.

„Chciałem tylko powiedzieć, żebyście sprawdzili fanpage zespołu Kult, który ma ponad 300 tysięcy obserwujących, z kolei Bayer Full - jedynie 15 tysięcy. Te liczby mówią same za siebie. Płyt zespołu Kult słuchaliśmy, gdy byliśmy młodzi i nadal słuchamy i kupujemy nadal płyty. Ten lider i ten wokalista nie powinien się w ogóle wypowiadać w ich temacie i naszej branży. Trzeba przeprosić zespół Kult i inne zespoły - jeżeli on tego nie zrobi, to ja teraz mówię: Przepraszam”, przekazał na pośrednictwem InstaStories Łukasz Gesek.

,,Chciałem tylko króciutko powiedzieć - przepraszam za Bayer Full", napisał  na swoim profilu Marcin Niewiadomski z zespołu B-QLL. 

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.