Jurek Owsiak, VIVA! grudzień 2015
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM
O TYM SIĘ MÓWI

Apel Jurka Owsiaka: „Jak trzeba, to dajcie znać, kupimy te łóżka natychmiast”

Szef WOŚP wspiera szpitale w walce z Covid-19

Ksenia Krasko 29 października 2020 18:52
Jurek Owsiak, VIVA! grudzień 2015
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Wzrost liczby nowych zakażeń koronawirusem, obserwowany przez ostatnich kilka tygodni, ujawnił, jak trudna jest sytuacja służby zdrowia w Polsce. Medycy ostrzegają, że już teraz zaczyna brakować łóżek szpitalnych i respiratorów, a pacjentów zacznie przybywać. Na problem zwrócił uwagę Jerzy Owsiak i oświadczył, że wraz z WOŚP zamierza sfinansować część sprzętu.

Jurek Owsiak sfinansuje łóżka dla chorych na COVID-19

Szef WOŚP przebywa obecnie na kwarantannie po zakażeniu koronawirusem – jak sam zaznaczył, izoluje się z żoną i przestrzega wszystkich zasad, wynikających z tego stanu. Pozostaje aktywny na portalach społecznościowych, dlatego właśnie na swoim Facebooku opublikował wideo, nazwane „Słowo do Narodu”.

Odniósł się do sytuacji, w jakiej znalazła się służba zdrowia. „Wiemy, że szpitale tworzą od zera oddziały covidowe, szuka się więc sprzętu i łóżek. Niestety, słyszymy, że często jest to sprzęt kupiony przez WOŚP. Walczyliśmy z tym, bo to powstało z takim trudem. Stanowiska geriatryczne, psychiatria dziecięca... Tam też są pacjenci”, mówi na nagraniu Owsiak, odnosząc się do swojego niedawnego oświadczenia, w którym nie zgodził się w imieniu WOŚP na przekazanie łóżek tych pacjentów chorym na koronawirusa.

„Teraz sytuacja jest taka, że kładziemy wszystkie ręce na pokład [...]”, tłumaczy. „Mamy prośbę: nie demontujcie tego, co już stoi na oddziałach. Jak trzeba, to dajcie znać, kupimy te łóżka natychmiast. Jesteśmy po rozmowach z polskimi firmami. Napiszcie do fundacji, dołączcie pisma, które Wam każą te oddziały stworzyć, wtedy to wszystko będzie wiarygodne. Kupimy to, wszystkie ręce na pokład. Fundacja ma na to pieniądze, nie robimy nowej zbiórki”, zaapelował do przedstawicieli szpitali.

Szef WOŚP odniósł się również do protestów, organizowanych w całej Polsce po orzeczeniu TK, które zaostrza prawo aborcyjne. „Pozdrawiam społeczeństwo obywatelskie, które spacerując i wyrażając swoją wolę tworzy piękny obrazek w trudnym czasie. Dopingujemy z żoną wszystkim tworzącym to społeczeństwo obywatelskie”, przekazał na Facebooku. Jednocześnie pozdrowił „wszystkich lekarzy, personel medyczny, ratowników i wszystkich pracujących w szpitalach”. 

Źródło: Onet, Wprost

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JOANNA PRZETAKIEWICZ I RINKE ROOYENS Mężczyzna z przeszłością, kobieta po przejściach… Dlaczego zdecydowali się na ślub? KASIA STRUSS Życiowa rewolucja supermodelki. JOE BIDEN – rodzinne tragedie, trudne wybory i droga na szczyt 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych. VINCENT ŻUŁAWSKI Co zawdzięcza rodzicom – Andrzejowi Żuławskiemu i Sophie Marceau? Polska „junioromania”, czyli wszystko o EUROWIZJI JUNIOR 2020. W cyklu Extra Elitarne szkoły i uczelnie Wielkiej Brytanii (nie)tylko dla wybranych.