Jerzy Janeczek nie żyje, przyczyna śmierci Jerzego Janeczka
Fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER
POŻEGNANIE

Podano przyczynę śmierci Jerzego Janeczka: „Próbował się ratować

Aktor odszedł wskutek nieszczęśliwego wypadku

Olga Figaszewska 14 lipca 2021 11:45
Jerzy Janeczek nie żyje, przyczyna śmierci Jerzego Janeczka
Fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Sympatię i popularność zyskał przede wszystkim rolą w komedii „Sami Swoi”. W poniedziałek dotarła do nas smutna wiadomość o śmierci Jerzego Janeczka. Aktor filmowy, teatralny i serialowy zmarł w wieku 77 lat. Super Express dowiedział się, co było przyczyną śmierci aktora.

Jerzy Janeczek nie żyje

W sercach widzów na zawsze pozostanie Witią Pawlakiem z trylogii Sylwestra Chęcińskiego. Trudno uwierzyć, że nie ma go już wśród nas. Jerzy Janeczek zmarł odszedł w niedzielę, 11 lipca. Aktor miał 77 lat. W poniedziałek, późnym wieczorem na stronie Związku Artystów Scen Polskich pojawił się pożegnalny wpis.

„Z żalem żegnamy zmarłego nagle Jerzego Janeczka, aktora, któremu największą popularność przyniosła rola Witii Pawlaka w trylogii Sylwestra Chęcińskiego "Sami swoi", "Nie ma mocnych" i "Kochaj, albo rzuć". Był absolwentem Wydziału Aktorskiego łódzkiej PWSTiF, którą ukończył w 1968 roku. Zadebiutował na deskach Teatru Współczesnego im. Wiercińskiego rolą Robotnika i Pana wykształconego w "Róży" Stefana Żeromskiego, w reżyserii Andrzeja Witkowskiego”, podano.

Zobacz też: Jerzy Janeczek rolą Witii z filmu Sami Swoi podbił serca widzów. Jak wyglądało jego życie?

Przyczyna śmierci Jerzego Janeczka

Wówczas przyczyna śmierci Jerzego Janeczka nie została podana. Jak podał teraz Super Express, Jerzy Janeczek zmarł po ukąszeniu przez pszczołę. Aktor był uczulony na jad owada. I tym razem, miał przy sobie adrenalinę, z której od razu skorzystał.

„Jerzy był uczulony na jad pszczół. Już dwa razy trafił do szpitala po ukąszeniu. Tym razem stanął na pszczole, a ta go ukąsiła w stopę. Próbował się ratować. Miał przy sobie adrenalinę, którą sobie natychmiast podał”, przekazał informator Super Expressu.

Żona aktora wezwała pogotowie. Ratownicy po dotarciu na miejsce zobaczyli, że sytuacja jest już opanowana i odjechali. Niestety po pewnym czasie aktor źle się poczuł, a jego stan znacząco się pogorszył. Ponownie wezwano służby medyczne. Jak podaje Super Express, Jerzy Janeczek został przetransportowany do szpitala, jednak nie udało się go uratować. Było już za późno.  

Sprawdź też: Barwne życie Ewy Sałackiej przerwała tragiczna śmierć. Wielka miłość, błyskotliwa kariera i nieszczęśliwy wypadek...

Jerzy Janeczek nie żyje
Fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.