Jennifer Lawrence, Sharon Tate
Fot. East News
ZE ŚWIATA FILMU

Kto zagra żonę Romana Polańskiego, Sharon Tate? Siostra zmarłej aktorki zabrała głos

Weronika Kostyra 11 października 2017 06:00
Jennifer Lawrence, Sharon Tate
Fot. East News

Kilka miesięcy temu sensację wzbudziła informacja, że kontrowersyjny reżyser Quentin Tarantino chce nakręcić film o zbrodniach popełnionych pod koniec lat 60. przez sektę psychopatycznego lidera, Charlesa Mansona. Jedną z nich było makabryczne morderstwo ciężarnej żony Romana Polańskiego, aktorki Sharon Tate, oraz jej przyjaciół w 1969 roku. Kobieta była w chwili napadu w ósmym miesiącu ciąży. Szczegóły trwającej kilka godzin rzezi zszokowały cały świat i do dziś budzą grozę.

Zobacz także: Sharon Tate, żona Romana Polańskiego, zginęła 47 lat temu. Ta zbrodnia wstrząsa do dziś

Kto zagra Sharon Tate?

Pomysł Quentina Tarantino jest nadal w sferze ustaleń – reżyser wciąż pisze scenariusz. Mówi się, że chciałby, aby w filmie wystąpił jego ulubiony Samuel L. Jackson, a także Brad Pitt, Jennifer Lawrence i Margot Robbie, pojawiła się także informacja, że w postać Mansona wcieli się Jared Leto. Po ujawnieniu tych doniesień głos zabrała publicznie siostra Sharon Tate, Debra Tate. Skrytykowała ona pomysł obsadzenia laureatki Oscara, Jennifer Lawrence, w roli jej siostry:

„Nie zgadzam się z powierzeniem tej roli Jennifer Lawrence. Nic do niej nie mam, ale nie jest wystarczająco piękna do zagrania Sharon. Ciężko mi to mówić, ale mam swoje standardy. Obie są dobrymi aktorkami, ale gdybym to ja miała wybierać, wybrałabym Margot ze względu na jej fizyczne piękno, czy nawet sposób bycia podobny do Sharon.”

Debra Tate jest także właścicielką praw autorskich do pośmiertnego wizerunku Sharon, dlatego chciałaby być konsultantką filmu. Uważa, że jej zdanie musi się liczyć dla Quentina Tarantino.

„Chciałabym usiąść i z nim porozmawiać. W mojej opinii on musi ją sportretować zgodnie z prawdą, a nie szukać sensacji na siłę”.

Wygląda na to, że dziewiąty film Quentina Tarantino jest kontrowersyjny na długo przed rozpoczęciem zdjęć, a to na pewno nie koniec, ponieważ premiera filmu jest planowana na 2019 rok, czyli równo 50 lat po bestialskiej zbrodni.

Zobacz także: Quentin Tarantino opowie o brutalnym morderstwie żony Romana Polańskiego i innych zbrodniach sekty Mansona

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

WERONIKA ROSATI o życiu w Los Angeles i córce: „Moment, w którym zaczęło się moje drugie życie, to narodziny córki”. AGNIESZKA I PIOTR GŁOWACCY: Para popularnych aktorów, rodzice bliźniaków, opowiadają o „podwójnym” szczęściu i o dojrzewaniu do miłości. JOHN PORTER: Najsłynniejszy Walijczyk mieszkający od 46 lat w Polsce mówi: „Jestem lekkim socjopatą”. Dlaczego? Ponadto HISTORIE NIEZWYKŁYCH WIĘZI MATEK I CÓREK oraz opowieść o MEMPHIS, mieście bluesa, grilla i Presleya.