Ekaterina Karaglanova, zamordowana blogerka z Rosji
Fot. instagram.com
O TYM SIĘ MÓWI

Ciało rosyjskiej blogerki znaleziono w walizce. Sprawca przyznał się do winy

Jekaterina Karaglanowa miała 24 lata

Redakcja VIVA! 1 sierpnia 2019 15:28
Ekaterina Karaglanova, zamordowana blogerka z Rosji
Fot. instagram.com

Jekaterina Karaglanowa, 24-letnia blogerka i modelka internetowa, została znaleziona martwa w swoim mieszkaniu w Moskwie w piątek, 26. lipca. Według pierwszych ustaleń śledczych, zmarła w wyniku ran zadanych ostrym narzędziem. Motywem zbrodni mogła być zazdrość.

Jekaterina Karaglanowa zamordowana w Moskwie

Jekaterina Karaglanowa była popularną blogerką uwielbiającą podróże, i nie brakowało jej fanów na Instagramie. Ostatni post opublikowała 22. lipca, kilka dni przed tragicznym wydarzeniem. Wróciła z wakacji w Grecji, a na 30. lipca miała zaplanowaną urodzinową podróż do Holandii. Według nieoficjalnych informacji, sponsorem tego wyjazdu miał być 52-letni mężczyzna.

Zaniepokojeni rodzice dziewczyny postanowili powiadomić policję o możliwym zaginięciu córki, kiedy przez kilka dni nie odbierała telefonów i nie pojawiała się w sieci. Bliscy skontaktowali się też z właścicielem wynajmowanego przez blogerkę mieszkania, aby dostać się do środka. Wtedy odkryli okaleczone ciało Karaglanowoj, ukryte w walizce. Według doniesień dziennika Moskowskij Komsomolec, policja stwierdziła, że w mieszkaniu nie widać śladów walki. Nie odnaleziono także narzędzia zbrodni.

Dziennik Komsomolskaja Prawda potwierdził, że podejrzany w sprawie o zabójstwo Karaglanowej został zatrzymany. To 33-letni trener piłki nożnej, Maksim G. Według jednej z wersji, w dniu morderstwa przybył do domu blogerki i zobaczył walizkę – agresywnie zareagował na fakt, że Jekaterina wybiera się w podróż z innym mężczyzną. Zadał jej kilka ran, które okazały się śmiertelne. Po morderstwie próbował ukryć jej zwłoki w walizce, aby je wynieść i zatuszować ślady, ale mu się nie udało. Pozostawił ciało w mieszkaniu, zamknął drzwi i ukrył się we własnym domu, aż nie znalazła go policja.

Tym samym potwierdziły się wcześniejsze doniesienia rosyjskich mediów, że głównym motywem morderstwa Jekateriny Karaglanowoj była zazdrość. Mężczyzna przyznał się do winy, ale zaprzeczył wcześniejszym doniesieniom, że był w związku z 24-latką. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Kati K. 💁🏻‍♀️ (@katti_loves_life)

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…